Bobocei de Sept-Oct 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Danip bine ai venit, ma bucur sa ne vedem aici, am fost colege la Bucurii. Astept sa ne dai vesti bune!

Dana bine ai revenit, chiar ne gandeam la tine, ma bucur ca v-ati simtit bine, prinde bine sa te mai deconectezi.

Corina eu am stat toata prima sarcina acasa, n-am muncit o zi, dar nici nu puteam. A fost foarte greu, cand stai acasa te apuca toate pandaliile, abia ieseam din camera, m-a ajutat foarte mult forumul ca altfel nush cum rezistam. Acum ma simt bine si nu as sta deloc acasa ca intru in depresie pe loc, am stat sapt. trecuta si nu m-am simtit deloc bine. Dar daca m-as simti mai rau nu as sta pe ganduri, siguranta lui bb e mai importanta. Legat de bani, nu imi convine sa stau acasa, eu iau si tichete de masa pe care le-as pierde iar veniturile nete vor conta la indemnizatie, acum 5 ani nu era asa... si-apoi cand vine bb o sa avem destule cheltuieli... vezi ca se poate sa-ti faci program de 6 ore pe zi, dr ginecolog mi-a dat recomandare iar medicul de medicina muncii iti reduce programul, acuma daca gasesti intelegere si la serviciu. Eu ti-am spus ce as face eu, tot tu trebuie sa iei decizia corecta pt tine si bb.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)
sapt. 12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Anida ce frumusele sunt hainutele pt bebe, e bine ca stii sa faci, ai cu ce sa-ti ocupi timpul.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)
sapt. 12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

Buna dimineata, doamnelor! Azi-noapte m-a chinuit un junghi la omoplat. Parca nici nu mai puteam sa respir asa de tare ma durea. In rest nu ma plang de nimic, totu-i bine. Sa aveti o zi frumoasa si plina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Neata burtici
Ieri ma durut capul...azi ma lupt cu ameteala ufff....si ma vaietam ca nu am simptome
Va doresc o zi minunata, fara batai de cap

lalu85 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_rainbow spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalu85

dana, bine ai venit!
Ce harnicute sunteti cu scrisul Eu am o nelamurire, sa va spun: am fost la ultimul control pe 23 februarie, iar urmatorul eco va fi pe 1 sau 2 aprilie adik in prima zi de luni din luna, nu stiu exact ce data este...in fine, vreau sa spun de fapt k atunci trebuie sa fac triplu test....nu este cam tarziu? voi cum stiti?
va pe toate

lalu85 15+


lalu, eu la baiat am facut triplu la 17 saptamani, iar acum m-a chemat pe 19 martie, atunci voi avea aproape 16 saptamani. acum nu stiu care e limita superioara

'neata, burtici

Gabrielle, mami de Lucas (14.10.2010) si 13+


2 ingerasi in ceruri, opriti din evolutie la 12 si 16 saptamani
mutatia MTHFR C677T heterozigota si mutatia MTHFR A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Neata burtici
Imediat merg si eu dupa rezulatul analizelor

va pe toate si va doresc o zii faina

Paulafericita 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lalu mie mi-a dat la 12 sapt. dublu test si la 16-18 sapt. triplu test, dupa echografie fiecare. Dar am sunat la laboratorul unde am facut si mi-a spus exact perioada cand se face.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)
sapt. 12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Neata tuturor,

ca tot ma simteam prea bine, ieri m-a apucat cred o toxiinfectie alimentara. Varsaturi, diaree (scuzati detaliile), moleseala...am plecat mai devreme de la serviciu si m-am odihnit...azi dimineata eram mai bine. Exceptand niste urme de sange cand m-am sters...
Asa ca am ajuns la Giulesti la urgenta...bebe e bine, nu pare vreo cauza la sarcina pentru sangerare, dar pare ca e de la col (deductie facuta in urma controlului). Am mai avut probleme cu colul si la prima sarcina, asa ca nu ma surprinde....
De atunci am mici secretii maronii care sper sa treaca.....Dar tot ma bucuram eu ca nu prea am avut 'aventuri' sarcina asta .

,Corina, eu am stat acasa la prima sarcina de pe la 32 de saptamani.Si eram plina de ganduri negre....dar am rezistat cu ajutorul fetelor de la odiseea de atunci si cu ajutorul cititului.Am citit in perioada aia tot Harry Potter .Si ziceam ca nasc cand termin....am nascut inainte sa incep volumul 7 .

Revin cand imi aduc aminte...

Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)
12+



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalu85

Neata burtici
Ieri ma durut capul...azi ma lupt cu ameteala ufff....si ma vaietam ca nu am simptome
Va doresc o zi minunata, fara batai de cap

lalu85 15+

Eu am inceput sa beau putina cafea ca nu mai am greturi si nu ma mai doare capul. Sau incearca cu putina ciocolata.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)
sapt. 12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona_bm spune:

Buna dimineata!

Ieri am vazut si eu bobita la eco si am vazut si pulsatiile inimioarei

DPN pana la urma e exact ca al fetitei 26.10 abia astept sa vad daca si bb2 e la fel de punctual/a.

Sa va arat si voua prima pozica
http://img21.imageshack.us/img21/3750/hpim2093.jpg


fericita de Elisa Maria (26.10.2010)

6+
www.pregnology.com/preggoticker120/330066/CCCCCC/My%20second%20little%20blondie%20: /10/26/2012.png" border="0">

Mergi la inceput