Bobocei de Sept-Oct 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Neata fetelor,

Va las un tort, azi e ziua mea , e facut de casa, fara riscuri de toxiinfectie alimentara.

Ma pregatesc sa-mi iau copilul de la gradinita, sa mergem la Mall sa chefuim in 2.
Va pup !

Eu nici acum nu am fost la dr., sunt inconstienta ? Nu stiu ce tot astept , doar sunt asa curioasa sa-l vad pe bb, sper sa fie unul, mi-ar fi tare greu cu 2 puiuti mici

Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona_bm spune:

La multi ani Ramona!!


fericita de Elisa Maria (26.10.2010)

6+
www.pregnology.com/preggoticker120/330066/CCCCCC/My%20second%20blondie%20: /10/26/2012.png" border="0">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

La multi ani Ramona, sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)
sapt. 12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

La Multi Ani Ramona!!!

Paulafericita 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuki spune:

La multi ani fericiti, Ramona! o zi senina iti doresc

eu am fost la dr prima data la 10s, , la a doua sarcina nu mai rupi usa cabinetului .

in rest, nimic nou sub soare...


bb 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor,
Ma alatur si eu odiseei voastre desi va citesc de ceva timp,UM 31.12,DPN 6-10.10 ,mai am un bondarel de martie 2007.
L-am vazut pe bebe la 7w si era bine mai merg saptamana viitoare la control iar intre timp mi-a spus sa fac analizele gratuite.In rest ne confruntam si noi cu greturi,insomnii,dureri de cap si oboseala cat cuprinde dar bebe sa fie bine .

Robert Andrei (15.03.2007)

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Citat:
citat din mesajul lui stella87


Fetelor, credeti ca sunt normale intepaturile vaginale in sarcina? Pe mine tocmai m-a sagetat pe partea dreapta, in perete, de am simtit ca nu pot sa respir.. :(

fericita 12+

Pe mine ma inteapa de la inceput in vagin/col, nu stiu exact dar eu acolo le simt, insa nu sunt foarte mari dar ma cam tin. Sa fii atenta daca sunt contractii ca e pericol pt col, la mine nu se intareste si burta de fiecare data. Mi-a dat nospa, magneziu si arefam. La fel pot fi de la intinderea uterului si nu e periculos. Sanatate multa!

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)
sapt. 12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

La Multi Ani Ramonaa
Felicitari tuturor burticilor care si-au vazut -ii la eco, va
Pentru fetele noi...Bine ati venit

Multumesc fetelor care m-au lamurit cu triplutest

lalu85 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaitica78 spune:

Salutare burtici!!

La multi ani Ramona, sa fii fericita si implinita

Eu in continuare sunt gretoasa si parca m-a batut cineva cu un ciomag, ma dor toate. Azi am fost sa fac analizele si m-au usurat de 5 fiole de sange si de 5 milioane . Acum sper doar sa fie totul bine.

Va pup




7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

La multi ani, Ramona!!!!

Mirabela, multumesc pentru precizari, nici la mine nu tine mult, sunt intepaturi trecatoare.

Acum o sa zic o chestie penibila si sper sa nu radeti de mine. Eu sunt la prima sarcina si am tot auzit de contractii... dar nu imi imaginez cum se simt ele? Sunt dureroase? Sunt ca niste gaze?? Simt clar cum se contracta uterul? Pana acum n-am avut astfel de senzatii, de aceea nu inteleg exact cum ar trebui sa recunosc contractiile

fericita 12+

Mergi la inceput