Bobocei de Sept-Oct 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Virginia_86 spune:

Buna fetelor!

Eu am fost astazi la eco morfologica de trim 1, bebe se dezvolta normal, sunt toate bune si frumoase mai putin faptul ca mi-a zis dr ca as avea colul uterin scurt. Ultima oara cand am fost la ecografie (la 8 saptamani), alta doctora mi-a spus ca am colul uterin inchis si este normal. Acum nu stiu ce sa mai cred... Mi s-a recomandat sa mai fac o ecografie ca sa se vada exact lungimea colului uterin, ecografie care ar trebui facuta cel mai bine pe la 18 saptamani. In plus, mi-a spus ca tot la 18 saptamani sa ma intorc la doctor pentru un cvadruplu test. Asta ce mai e?? Ca eu auzisem numai de triplu test. Acum astept rezultatele de la dry test pentru care mi s-a recoltat astazi sange.
Mihaela, eu din data de 22.12 cand am avut ultima mentruatie si pana pe 17.01 la urmatoarea menstruatie am tot avut scurgeri maronii. Cu toate ca eu eram insarcinata de la inceputul lui decembrie..dar mi-a venit ciclul peste sarcina, aparent. Nu mi s-au parut normale scurgerile maronii dar nici nu m-am alarmat pentru ca nu stiam ca sunt insarcinata (eu am aflat la 8 saptamani), ma gandeam ca au aparut in urma unui tratament cu Cervugid. Doctorei i-am spus de scurgerile acestea dar din momentul in care mi-a confirmat ca sarcina este in uter, mi-a spus sa stau linistita ca mai mult ca sigur am avut un deficit hormonal; dar nici nu mi-a dat sa iau Utrogestan sau altceva.
Eu o sa ma duc zilele urmatoare la un alt doctor sa vad daca intr-adevar am colul scurt sau nu. Voi ce stiti despre treaba asta?
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Corina ,eu impreuna cu medicii am luat decizia sa nu mai merg deloc la gradi,dar mie imi vor da medicale fiindca de risc maternal nu e acceptat in invatamant sau cel putin asa mi-au spus,mai sap eu dupa informatii.Eu prefer sa stau acasa decat sa risc ceva,am asteptat aceasta sansa si nimic altceva nu mai conteaza acum.

11+

BB Zepa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danageodoiu spune:

Multumesc fetelor de intampinarea calduroasa!

Corinuka, am trecut vineri prin Cluj si am mancat la restaurantul japonez Tokio parca se numea. Sotul meu e mare fan si la intoarcerea din Austria am trecut prin Cluj. Frumoasa atmosfera, mi-a placut, mai fusesem o data acum vreo 2 ani. Noi n-avem in Bv decat chinezesti si nu-mi plac prajelile si dulcele exagerat pe care-l pun in orice mancare.
M-am gandit ca nu stiu pe nimeni in Cluj, dar acum mi-am dat seama ca te stiu pe tine, nu?
Daca treceti prin Brasov, dati un semn.


Dana, mama Siminicii (25.03.2010) si
9+ ticker pe graviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

ai dreptate diana..am asteptat atata timp aceasta sarcina incat n-am sa fac nimic s-o pun in pericol...o sa m-apuc de crosetat, pe bune, am vazut pe net atatea modele..pana la toamna fac o intreaga garderoba
dana pacat, as fi vrut sa ne intalnim..am observat pe odisee ca fetele se imprietenesc, se viziteaza..poate cu alta ocazie, cu drag
cu fetele de pe celalat forum ne-am imprietenit tare, ne-am intalnit, vizitat...e fain, sunt prietenii pe viata..


9+ Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaitica78 spune:

Va astept si pe la mine fetelor (in bucuresti) Sau daca aveti drum, treburi ori altceva, nu ezitati sa ma contactati

Acum intrebare, maine trebuie sa fac analize, printre care si la pipilica, numai ca eu iau utrogestan si dimineata si seara (intravaginal), oare nu influenteaza analizele? Voi cum ati procedat?


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinuka_g
sunt in concediu medical si din aprilie mi se da risc maternal..asa mi-au tot recomandat ginecologii la care am fost..voi ce ati face? ati sta acasa? pupici



9+ Multumesc Doamne!


Daca ai posibilitatea sa lucrezi cumva juma' de norma , asta ca sa nu te plictisesti, ar fi bine
Dc nu , .....parearea mea : stai acasa, profita de lunile astea sa te odihnesti sa te uiti la filme, sa te duci cu sotul la film, sa faci ce iti place

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

gaitica nu cred ca utro influenteaza analizele la pipilica..oricum tre' sa recoltezi la primul pishu de dimineata, inainte sa pui utro..si cel de seara e absorbit deja..ca substanta nu influenteaza..


9+ Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Apropo de crosetat eu m-am apucat deja uitati ce am facut https://picasaweb.google.com/103581169054788404557/Adina?authkey=Gv1sRgCJL9w9mgndXjMA
si mai urmeaza, cu atata drag le lucrez cand stiu ca-s pentru bebicu meu!

11+

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev265pf_.png" target="_blank">BB Zepa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

dana, bine ai venit!
Ce harnicute sunteti cu scrisul Eu am o nelamurire, sa va spun: am fost la ultimul control pe 23 februarie, iar urmatorul eco va fi pe 1 sau 2 aprilie adik in prima zi de luni din luna, nu stiu exact ce data este...in fine, vreau sa spun de fapt k atunci trebuie sa fac triplu test....nu este cam tarziu? voi cum stiti?
va pe toate

lalu85 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madanan spune:

Buna fetelor
Sunt insarcinata in aproape 7 sapt cu DPN 25.10 si ieri am fost la Eco si I-am vazut inimioara bebicului. Dr. mi-a spus ca in sacul gestational se mai vede inca o vezicula vitelina, dar al doilea embrion nu se vedea. Vom vedea in 15 martie daca se vede si al doilea BB. M- as bucura tare sa fie doi.

Mergi la inceput