Mamici inimoase de Constanta 161- E primavara!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

ola, fete cucuiete!

happy, pupam falcoasa mica ce frumos suna planurile de la scoala aylei!!

georgi, sanatate lui teo! la fiica-mea in liceu e pe terminate epidemia de rubeola si a inceput cea de varicela sunt bolnavi f multi copii, dar si profesori... o nebunie! la cum se deruleaza campania de vaccinari in tara asta... de ex. generatia lor ar fi trebuit sa aiba la 14 ani revaccinarea DT si antirubeolicul (fetele), insa nu s-au facut nici pana acum, iar consecintele se vad ...
rox, chiar voiam sa te intreb, ii pot face eu separat aceste vaccinuri? iar antirubeolicul isi mai are rostul, din moment ce a facut rubeola la 7 ani?


dodo, ce mai fac strumfii? sper ca sunteti toti ok


restul fetelor ce faceti, asteptati primavara?


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Bun gasit, tuturor!Si noi asteptam primavara!...
Ionut a avut mult de tras de pe urma virozei si parca mi-e frica sa-l mai scot din casa.A facut doua episoade de laringita groaznice,dar am scapat cu tratament acasa,nu a fost nevoie de internare.
Acum ma ingrijoreaza tare mult faptul ca pare a avea reflux esofagian.Am fost la medicul care l-a operat la Bucuresti si am stabilit sa ne interneam pentru investigatii...asta imi da mari fiori...Daca nu apare vreo urgenta ne internam la inceputul lunii aprilie.Iar acum ,mititelu se vaita cand face pipi,cred ca-l ustura,sau doare nu-mi dau seama.Sa-i fac un examen la urina?
Happy,desi ne-am lovit de multe ori de dr. Tica nu am nr. de tel sau adresa de cabinet,iar in policlinica e tare aglomerat.Este un medic ocupat si grabit.Cred ca dr.Dascalu,la cabinetul particular,ar fi o solutie mult mai buna.Multa sanatate si sa cresteti mari!
O zi buna si linistita,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Angi multam de intrebare.
In afara unei tuse productive(Bogdi) in rest sunt ok huni mei.

Azi am fost plecata de dimineata cu huna sa-l ducem la scoala pe Bogdi si sa "aranjam clasa " de primavara.Am strunit parintii si pana a venit d-na inv numai era urma de iarna prin clasa...urma sa atasam ce lucrau puii azi.Dar dumneaei a primit un telefon urgent(tatal dumneaei e in stadiu terminat ...cancer la stomac...)m-a rugat sa stau eu cu copii toate cele 3 ore de azi...
Prin urmare azi am facut abilitati,lectia care era ...(cu steaguri ) si felicitarea (tot din abilitati)iar la pictura ...au pictat flori de primavara.
Isabella a pictat si ea....geaca...caciula...si ceva pe o foaie...dar logic cu lipici cu sclipici(de cand il urmarea)

Eu....mi-s fericita ca mi s-a implinit un mic vis din copilarie... ,desi n-am stat deloc la catedra...n-am avut timp de asa ceva.Bogdi fericit ca eram acolo ...acasa dezastru...si o groaza de lucruri de facut.


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

vaai Gabi ce frumos!!! super ca ai stat cu copiii!
Angi, nu mi-a picat fisa ce ma intrebi . eu as face rapelurile la vaccinuri Mirunei. mai ales ca la liber nu se gasesc deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Dodooo ce frumos... sincer te-a nimerit maxim... daca nimeream eu nu stiu ce activitati faceam cu copii... nu am atata imaginatie ca tine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare dragelor!
Gabi este super ca ai reusit sa-ti implinesti o particica din dorinta mai veche! Nu se stie niciodata, poate ca vei intra in bransa invatatorilor/profesorilor.

Noi mergem la primul concurs al Alexandrei, la CSS1 de la ora 10,30.

va doresc we placut!

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Neata!

Camelia
: succes Alexandrei la concurs!

Merry:
multa sanatate lui Ionut

Dodo: ma bucur pentru tine, ca ai petrecut asa clipe frumoase si te-ai descurcat admirabil

Eu am fost aseara prin Maritimo, in speranta sa duc copiii la un loc de joaca, sa simta putin Luc ca e ziua lui, dar am ramas dezamagita, are un amarat de loc de joaca de cativa metrii, asa ca doar au mancat cate ceva si s-au dat in masinute.

Sunt bucuroasa ca vine primavara, a fost asa de bine dimineata



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Multumesc Simona!

Au luat locul I, revin cu "dovezi".

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Am revenit cu "dovezile" promise.
Vizionare placuta, pentru rabdare.

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am venit adusa de primavara ..si promit ca dupa ultimul ex de miercuri la pediatrie o sa fiu mai activa ..ieri am iesit si noi la plimbare dupa 3 luni de stat in casa..si ne-am destrabalat..am stat 10 ore cu familia Sfantului Patrick!
Felicitari pentru locul I!!!

edit:Voi stiti vreun prof de chitara?? Daca ar veni si acasa ar fi si mai bine!

Mergi la inceput