Mamici inimoase de Constanta 161- E primavara!!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elypetrov spune:

Buna dimineata , gata am impartasit fata , am mai facut si ceva cumparaturi iar acum trebuie sa fac ceva curatenie dar nu am nici un chef .
Azi ma duc sa iau ochelarii fetei , are + 0,50 la ambii ochi , dar doctora m-a asigurat ca daca ii poarta cum trebuie scapam de dioptrii caci la copii " + " se repara , am dat 315 ron pe ohelari + 50 ron consultatia , mi se par exagerat de scumpi .
La after school trebuie sa mearga caci nu are cu cine sta , nici eu nu sunt de acord dar efectiv nu am ce face.
Asa va arata meniul meu de Pasti : drob pasare , salata vinete , icre , ouo rosii , salta boeuf , sarmale foi varza si vita , ciorba de perisoare , friptura , cozonac , pasca , tort iepuras , toate facute de mine nimic de cumparat .
Am fi plecat si noi de Pasti caci e bine in deplasare dar ghinion in prima zi sunt de servici de la 07 la 19 , frumos program.
O zi frumoasa plina de bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Eu sunt bucuroasa, azi imi vine sotul acasa, sa mergem si la cumparaturi, ca n-am luat nimic pentru Paste in afara de oua.

Ely:
ce de bunatati faci, spor la bucatarit!

Alina
: concediu placut si timp frumos pentru plimbari!

Vreau sa incerc si eu dupa Paste sa-l mai duc pe Luc la gradi, sper sa se acomodeze.





Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna dragelor!
Multumesc pentru urari, am avut emotii, mai ales ca era primul mare concurs, dar nu am mai cum am facut la Constanta.

Va doresc spor la treaba, noi doar ce am terminat curatenia in baie si bucatarie.

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Salutare, mamicute!

E prima zi cand suflu mai lejer in ultima perioada, ca dovada ca reusesc sa va scriu cateva randuri, desi v-am citit in continuare.

Piticul e bine doar ca m-a exasperat cu cazaturile si loviturile si avem numai semne de buna purtare fiindca are asa o viteza ca acum e aici, acum nu-i aici...
Am facut si primele analize de la nastere incoace, destul de traumatizanta recoltarea dupa parerea mea, si a plans mult, el care la vaccinuri abia scancea. Le-am facut la Regina Maria fiindca avem asigurare la Eureko si ma bucur ca in sfarsit au facut contract si cu Euromaterna si la urmatoarea sarcina nu voi mai plati analize si ecografii.

Eu sunt foarte obosita si abia astept saptamana asta de pauza, si de la munca si de la facultate, pentru ca nu stiu cat mai rezist. Desi adevarul e ca am de facut niste proiecte si alte teme si nu stiu cat o sa ma odihnesc. Dar altfel nu le-as dovedi.

Ca meniu de Paste, nici eu nu ma omor fiindca vom fi mai mult plecati, cu nasii, finii, la un motz etc. asa ca voi face o tarta cu lamaie si bezea pentru sufletelul meu.

Happy, mie mi-au placut foarte mult cei de la Bijou Events, au idei grozave si sunt foarte flexibili, preturile sunt bune si iti ofera cam tot ce ai nevoie. Am avut inclusiv fotograf si DJ de la ei, de care am fost foarte incantati.

Stiu ca mai era ceva ce vroiam sa zic dar nu mai tin minte nici sa ma bateti, asa ca ma intorc la lucru, e ultima zi si sper sa termin cat mai repede, fiindca mai am curatenie, cumparaturi si altele.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

Buna,
Am si eu o intrebare:
daca stiti pe cineva care vinde tichetul de la rabla.
Multumesc,
si va zic de pe acum Paste Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

NEATA!
In sfirsit un raspuns la intrebarea mea . Merci mult Cristina , m-am uitat pe site-ul lor si chiar imi plac. Merci inca o data.


Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

Buna seara!

Eu maine voi fi ocupata cu pregatelile, ca mai toata lumea, asa ca am intrat sa va urez de acum Paste Fericit alaturi de cei dragi!

Va pup pe toate, sa ne revedem sanatoase dupa sarbatori




mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Dragele mele va doresc "Paste fericit, sanatate si multe bucurii alaturi de cei dragi voua!"

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Va urez Paste fericit, liniste si lumina in casa si suflete!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Paste fericit tuturor!

Mergi la inceput