Mamici inimoase de Constanta 161- E primavara!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elypetrov spune:

Buna dimineata
Uffff sunt asa de mahnita ca nu am reusit sa ne inscriem la scoala , nu stiu ce voi face , caci la scoala de cartier nu au ceea ce ne trebuie noua si anume after school , eram dispusa sa dau si s---a dar nu am avut cum sau nu m-am priceput
Azi ne programam la oftalmolog caci are zile cand se vaita ca o doare capul
Aveti idee cat mai costa sfintirea casei ?
Gata cu relaxarea ma duc sa pregatesc ceva papa pt pranz cu toate ca nu am chef , caci sunt dupa tura de noapte si as dormi ca un prunc
O zi buna sa aveti
pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Felicitari Alexandra! ce fete talentate si frumoase!

Ely, m-am gandit la tine. Ce faceti acum? Ai incercat sa vorbesti, sa vezi daca mai aveti vreo sansa in etapa a IV-a? sau nu mai rezisti pana atunci? Nici nu stiu cum sa te sfatuiesc. E tare aiurea situatia, mai ales ca pana la urma au inscris 55 copii in etapa a II-a, asa cum era afisat pe site-ul inspectoratului, si nu 35, cum spuneau ei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Hello,

La Multi ani tuturor floricelelor

Paste Fericit si sarbatori pline de lumina Roxana si cine mai sarbatoreste Pastele azi.

Merry, sanatate, tin pumnii sa iasa totul bine de acum incolo.
Alexandra, felicitari

Noi suntem bine, Luca este in acomodare...adica azi a fost prima lui zi la o alta gradinita, cu program prelungit.
Am vb cu educatoarea la ora 10 si copilul meu ceruse supliment la MD deci s-a integrat rapid.
Astept finalul zilei sa vedem ce face la pranz si cu somnul

In rest, prin parcuri, prin plimbari cand e permite vremea si timpul.



SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Roxana, Paste fericit!

Alina, acomodare usoara lui Luca la noua gradinita!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata si de la noi!
La multi ani tuturor floriilor !, cu intirziere .
Noi weekendul asta am fost super ocupati, nu am avut timp sa intru, am tinut-o intr-o petrecere, simbata am avut aniversarea finutei si un mot, iar duminica o alta petrecere. Ieri m-am odihnit , dar de azi ar trebui sa ma apuc de curatenie, ca e o jale la mine, imi vine sa fug de acasa.
Alina, de ce l-ai mutat pe Luca? Cum a suportat despartirea de domnisoare? Sau a pus deja ochii pe alta?
Hmmm... o sa ziceti ca sunt cu pluta... dar aveti idee unde as putea sa ma duc si eu la sala cu copilul dupa mine? Nu am cu cine sa o las si nici cu burtile astea nu as mai sta, vreau si eu sa mai dau jos nitel pina la botez.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,


Happy, nu stiu la ce sala ai pute amerge, dar banuiesc ca te vor primi cu ea, este inca mica, nu deranjeaza si poate sta in carut langa tine.
L-am mutat la o gradinita cu program prelungit ptr ca acasa cu bunica-sa era dezastru dupa ora 12 cand venea de la gradinita cu program normal, si cand am realizat ca toata vara e vacanta...brrr, nu mai poate bunica si nu vrea sa recunoasca, si drept urmare il lasa sa faca ce vrea muschiul lui, iar el nu este copiul care sa stea locului, asa ca...o exploata la maxim, facea ce vroia, manca ce vroia, dormea sau nu, dupa bunul lui chef.
ieri s-a incheiat cu brio prima zi, a mancat tot la ambele mese, a dormit, nu a comentat nici cand l-a recuparat tasu' la ora 16.
de dimineatza a zis ca nu mai vrea la gradinita noua ca ii tine mult la somn, dar nici nu a ripostat la imbracat, plecat si cum a ajuns acolo a si fugit in sala.


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

buna dimi!

ely, imi pare rau ca nu ati rezolvat cu scoala! eu una sincer n-as da banii la after, mai degraba as merge pe varianta cu o persoana de incredere care sa il ia de la scoala, macar e acasa la el, mananca din mancarea de acasa, eventual doarme la pranz, inca au nevoie de timpul de odihna ca sa se poata concentra la lectii, de la after il iei prea obosit ca sa mai poate merge eventual la o activitate extra. bafta sa gasiti cea mai buna solutie pt voi! cat despre s---a, ati auzit ca directorul de la "tonitza" a fost prins si demis? va dati seama unde s-a ajuns pt inscriere la clasa I, cu sistemul lor "imbatabil"?


lulu, va doresc acomodare usoara la noua gradi al meu si acum e nemultumit ca trebuie sa doarma acolo; noi mai mergem la gradi pana joi, cand vine tati!


o zi buna tuturor!


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct
RoxPaste luminat!

Cami felicitari !

Mary

Noi de azi am inceput"circul" hartiilor/dosarelor pe acest an...
In rest ,multumim lui Dumnezeu suntem in parametri.

all



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Bine v-am regasit in saptamana Pastelui... vad ca sunteti puse pe treaba...

Nici eu nu sunt adepta after schoololui, dar depinde de fiecare, iar directorul de la Tonitza... no comment... nu aveam oricum o parere prea buna despre el. Deja ne baga pe gat "uniforma de vara" pentru o luna de zile mai calduroase, numai tricoul era 14 lei si calitatea lasa de dorit...

Noi suntem agitati, gradinarim... nu-s toate chiar luminoase in viata noastra, dar incercam sa ajungem la mal cu zambetul pe buze.

Cami felicitari pentru concursul de gimnastica... trebuie sa fi avut niste emotii

Lulu, te inteleg perfect apropo de ce fac copii din bunici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

ce vreme oribila, prea frig. sunt cu gatul in pioneze, aseara am stat afara cu Luca pana la 19.30 si am inghetat, evident el nu avea nici un stres.
Acomodarea la gradinita este ok, el este fantastic, adica nici nu ma asteptam sa fie atat de usor. nu riposteaza, nu comenteaza, merge fericit a doua zi dimineata, doarme, mananca tot.
ieri au avut supa creme de legume si crutoane si mi-a zis ca a servit suc de morcovi cu paine veche, si a fost tareee buna
azi merge ultima zi, apoi gata, pana pe 23 in vacanta, si noi in concediu si ne tot plimbarim.

kim, vreau sa iti zic ca siropul pe care mi l-ai recomandat chiar face minuni, asa cum mi-ai zis, este absolut fantastic, si isi merita toti banii.i-am dat lui Luca o singura zi, 2 lingurite, si nu a mai tusit absolut deloc toata noaptea si ziua fffff putin si deja din tuse seaca este productiva.o sa ii dau in continuare pana terminam sticla, ca oricum se recomanda folosirea lui in maxim 1 luna de la deschidere.

Deci eu il recomand tuturor, scump dar exceptional, GRINTUSS de la ABOCA, 210 ML, 51 lei.

o zi buna va doresc.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput