Mamici inimoase de Constanta 161- E primavara!!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Hristos a inviat!

Pasti luminat si binecuvantat!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Adevarat a inviat!
Va doresc tot binele din lume, liniste si multe realizari!


***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

HRISTOS A INVIAT!
Sanatate si belsug in fiecare casa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Hristos a Inviat!

Fetelor unde sunteti? Inca mai petreceti?

Eu la munca, nu-mi vine sa cred ca s-au dus zilele libere, ce repede au trecut.

Noi am petrecut frumos, in prima zi am fost la padure,a fost super, asa de mult imi doream o iesire in aer liber, am apucat sa facem si un gratar in curte, pana sa inceapa ploaia.
Ieri am fost in vizite la nasii lui Sebi si la soacra-mea.
Iar nu am apucat sa ne odihnim, suntem tocmai buni de munca





Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna ziua dragelor!
Adevarat a inviat!
sper ca ai petrecut biine de tot.
eu, dupa deplasarea prelungita, am revenit vineri acasa, tocmai la timp pentru ceva pregatiri minore ( ca si asa celalalt Paste l-am facut in avion, noroc cu ouale de ciocolata de la swiss :)))))
in rest totul bine si frumos, copiii au plecat azi la Bucuresti... eu sa pun casa in ordine.
va pupez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Adevarat a inviat!

Rox, esti prin zona? Daca Vladimir a avut o reactie alergica la Cedax, crezi ca e ok sa ii dau Zinnat? Nu de alta, dar ieri am ajuns cu el la medic, pentru otita (a avut saracul nsite dureri ) si ametita, ca de obicei, am uitat pur si simplu la ce antibiotic a facut alergie . Pe ghicite, mi-a dat acum Zinnat. Intre timp mi-am amintit de Cedax... Am citit in prospecte ceva cu cefalosporine si peniciline ...fac parte din acelasi grup cumva? De asta vara nu a mai fost cazul sa ii dau antibiotic si acum stau cu frica sa nu dam iar din una in alta. I-am dat o doza deocamdata si pare ok.

Edit: pana am cautat eu cefalosporinele ai si postat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

zinnat si cedax sunt teoretic din aceeasi clasa, practic ce da una nu da alta. cedax-ul este mai nou decat zinnat-ul. a avut reactii anterioare si la zinnat? (eu oricum NU as da cefalosporine ptr o otita... dar n-am cu cine ma intelege )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Multumesc!

La Zinnat, nu a avut reactii, dar nici nu imi amintesc sa fi luat pana acum. Nu a fos tnevoie de antibiotic la el, decat foarte rar, ca nu prea imi amintesc exact decat episodul cu alergia .

Stiu si eu ca nu toate otitele sunt de antibiotic, dar nu am avut curaj sa nu ii dau .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

a, nu, e ok de dat antibiotic. dar mai ales ca nu a luat pana acum.. as fi mers clasic pe augmentin
incearca zinnat-ul daca il ai. sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Hristos a Inviat!

Fetelor, stiti cumva vreun subiect de caritate pentru adulti? Sau adolescenti ceva...Am cateva perechi de pantaloni marimea 34 mai scurtuti, cam pentru 1,62 inaltime si nu am gasit pana acum cui sa-i dau.

Mergi la inceput