Mamici inimoase de Constanta 161- E primavara!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Leditia
: ma bucur ca ti-ai invins teama

Kim:
trebuie sa intrebi unde se realizeaza lucrari, pe soferii de basculante, parca si pe la Carrefour era ceva activitate.In alta parte nu am idee.



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Kim,de centrala am neaparata nevoie pentru anul viitor,asta care am avut-o nu mai poate fi folosita,dar mie imi trebuie pentru combustibil solid.

Noi maine plecam la Sibiu la un nou reglaj si de saptamana viitoare pregatiri pentru comisie.De pregatiri pentru Paste parca nu-mi arde inca.Hotii au dat navala in gospodaria socrilor mei si ne-au furat mielul pentru Paste si multe altele,iar in urma cu citeva zile au spart si magazinul din sat.Au terorizat intreg satul...

Spor la treburi sa aveti si un weekend linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
pfff ce vant spulbera azi!!!!
Merry_ana, tare rau imi pare de ce spui. ce faza urata cu hotii . succes la Sibiu!
ce mai ziceti in rest?
Patrick e foarte fericit ca incepe scoala altfel, ar planuri sa duc un dvd cu stan si bran lla vizionare (e mare fan mai nou). Maimuta... ce sa zic - e in a doua saptamana in care nu mananca. de azi am dat interzis la cumparat crontanele si dulciurele. sa vad dupa ce o sa mai planga.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

'neata pe la amiaza!

cica se prefigureaza un we ploios... si vremea asta nu ma ajuta deloc, is suparata ca azi mi-au supt vampirii si sangele si banii, o suma revoltator de mare am o tona de nervi ca nu putem beneficia sub nici o forma de asigurarile de sanatate, mama lui de sistem!

bine macar ca e vineri...


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Buna ziua inimoaselor... cam cenusie zi, dar haideti sa ne-o luminam noi, da? Cica eu plec la tara azi... nu va zic ce haine am pregatit... preconizez ca vom face frigul...

Kim centrala e pe gaz? noua ne trebuie minim 28... dar inregistrez si poate aud pe careva ca ar avea nevoie. Ce mai oferi la ea? Mai este in garantie?

Vladis sa stii ca m-ai facut sa rad... nu stiu daca o fi nevoie sa-mi cer scuze pentru asta, dar ai fost haioasa rau... mi-au luat 20 secunde sa pricep cine-s vampirii

Si pe mine ma dispera reclama aia...

Si apropo de tara in care traim ar fi cazul sa ne invatam si cu hotii ca vad ca mai au putin si o patenteaza ca si meserie... Ce sa ne mai angajam, sa muncim, sa asteptam salariul... lasa ca avem de unde rupe... de la altii...

Ledi stii ce zice sotul meu... mergi incet, pe prima banda si nu te uita ca aia din spate se grabesc... sa te injure, dar tu sa-ti iei masuri de precautie pt tine, daca nu esti sigura pe tine... Importanta este experienta pe care o capeti sofand... Subliniez... l-am citat pe sot, ca nici eu nu am mai condus de ceva timp si nu m-as aventura sa invat pe altii... Asa imi spunea el mie cand conduceam primele dati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Vladis imi pare rau..ai perfecta dreptate si e revoltator ceea ce se intampla :( Analize de rutina sau?Sanatate multa.

georgi,sigur,am primit o gramada de sfaturi si de la sot,dar stii tu,teoria suna bine,practica ne omoara.Insa,m-am descurcat,am dus copilul la gradi,l-am luat si suntem ok,masina ok. si asta conteaza .ca m-am chinuit io sa ies din parcare de am zis k mor,ca ma cam blocase unu in spate,ca-mi ies ochii pana gasesc un loc si ma chinui sa o parchez prin te miri ce locuri stramte..e alta treaba,dar asa inveti,altfel nu ai cum.(parcari nu am facut si ce simplu parea cand ma uitam la omu meu.)

mery,imi pare tare rau ca aveti asa necazuri..asta a fost mereu si teama mea,de aia nu am vrut eu la casa.Mult succes la Sibiu si sanatate multa.

weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

georgi, stai linistita ca oricum e de rasu-plansu' ce se intampla... we placut la tara

ledi, de rutina pt tiroida, plus ceva markeri si alte bazdaganii d-astea, impreuna cu ecografia si consultatia m-au secatuit de-a dreptul! cat sunt eu de feminista, cred totusi ca e ceva cu "man skills" la parcare si aprecierea distantelor in trafic, asa ca nu-ti fa probleme, eu conduc zilnic de 10 ani si inca mai am cateodata dificultati la parcare

rox, daca nici bunatatile tale n-o tenteaza pe eva... chiar ca trebuie masuri drastice! eu il pun pe husband la fiecare plecare sa promita ca nu mai aduce atatea dulciuri, da' se face ca uita, ca si lui ce-i mai plac...

va pup


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Georgipuia este pe gaz,da..nu mai este in garantie pt ca este luata acum vreo 6 ani..tata a facut accident vascular..si nu a mai montat-o...De aia o si dau doar cu 1000 ron..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna ziua doamnelor!
Mariana trist ce se intampla in tara noastra, si mai trist este ca organele care ar trebui sa ia masuri sunt...varza, ca sa ma exprim elegant. Drum bun la Sibiu si sa veniti cu vesti bune!
Angi in nici nu mai trebuie sa facem nik de rutina ca ne scoate din uz dpdv financiar .
Felicitari Ledi, sotul meu ma tot roaga sa sofez dar eu nik , imi place in dreapta .
Rox cred ca d-ra ta vrea sa arate bine in "bikini" la vara, de aia nu vrea sa manance. Dupa ultima raceala dr. le-a dat mandrelor mele vitamine, le-am dat cam o saptamana, iar de doua zile Teodorei nu-i prea sta gura, ma chiniu s-o opresc.

Si mandrele mele sunt bucuroase pentru saptamana altfel, Alex este trista ca joi pleaca in cantonament (la campionatul national de copii si juniori) si nu merege cu colegii la lic. de arta la un concert de muzica de camera.
Va doresc we placut!

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Va place Holograf?ata est o melodie de pe ultimul lor album. Sper sa placa si voua.

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput