Prietene la bine si la greu - 159

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Neata, dau , ceai, capuccino, limonada si alte bauturi cui doreste

Stephy, Dymomo,multumesc, Onuca mea are rosu'n gat si este iar pe antibiotic - Zinnat, antitusiv, nebulizari. Se mentine de 3 luni la greutatea de 11,5 kg. Adora povestea Cartea junglei careia ii spune „catita mea" (carticica mea). Sta acasa cu sotul dimineata si apoi cu mine. Din cand in cand mai face si febra dar nu mai merg cu ea la urgenta mi-a ajuns vizita din noaptea de sambata. Cand ma vede cu siropurile deja incepe si spune „nu mecamete" (nu medicamente).

Diana, suntem aici, ne bucuram ca ne citesti si ne scri atunci cand poti. Orice veste de la tine e asteptata cu drag.
Strumpy, iti tin pumnii. Daca esti internata fie iti declanseaza nasterea fie va fi cezariana. Oricum va fi nasterea Motzata o sa fie bine.
Licu, poze cu noua infatisare vedem si noi? E mai bine ca faceti trecerea la olita cand o sa fie mai cald afara. Eu pe Oana cu doua saptamani inainte de ai scoate pampersul ii spuneam ca in curand o sa renuntam la el si ca o sa faca la olita pipi asa cum mama face la WC.

Salut toate mamicile caci nu va pup pana nu-mi trece raceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Strumpy, majoretele mele vor incepe incalzirea in aceasta dupa-amiaza. Maine vor agita pompoanele toata ziua.


Nastere usoara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Pirelia multa sanatate Oanei! Hai ca mai e putin si vine sezonul cald, poate mai luati si voi o pauza de la medicamente




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neatza,

strumfy incalite sustinere maxima

ramonik te pup

licu relaxare placuta , era clar ca noua silueta impune si o vizita la coafor

many ?

dy ma bucur ca esti bine


diana eu ma bucur ca ne scrii oricum si oricand, sunt sigura ca lucrurile se vor aseza si rezolva frumos, meritati asta

da monis niste preturi de innebunesti, si cred ca e nevoie de 3-4 bucati, mai studiez sa vad de care iau, cum e iuli acum la inceput de saptamana?

ieri la serbare fisco total, remus cand a vazut ca am disparut s-a pus pe urlat tusit vomitat, apoi toata serbarea la mine in brate, cand s-a terminat a inceput si el sa danseze

la gradi s-au anuntat 4 cazuri de varicela nu stiu daca ai mei vor scapa, vedem, educatoarea zice ca la gradiunde a fost anul trecut din 50 scapara 2, in rest toti au luat-o, fie vaccinati fie nu

o saptamana frumoasa si linistita va doresc

strumfy




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Azi e prima zi in care Iulian nu a plans cand am iesit din sala de la gradinita






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12
Dupa cum am zis... azi am fost la eco... puls iar mic(dar m-am invatat), bb mai mic ecografic(dar stiam ca a ramas in urma si nu ma panichez)... ce nu stiam... e ca bb se mai poate intoarce la 40+ si nu oricum...ci transvers. Deci joi ne internam... si nush ce se intampla mai departe... cel mai probabil cezariana...sau asteptam... pana cand se declanseaza... O gramada de necunoscute aparute din senin.

Strumfy, punem la incalzit si sigur va fi totul bine !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
multumesc tuturor ptr sustinere si vorbele frumoase, de povestit nu pot s-o fac, sunt prieteni care au aflat abia acum de problema noastra ptr ca pur si simplu n- am avut chef de vorbit cu nimeni. recunosc ca dupa ce au aflat intamplator prietenii nostri cei mai dragi ( au sunat ingrijorati ca a trecut sf Ion si noi nu-i sunasem ceea ce nu ne sta deloc in fire plus ca simteau ei ceva dragii de ei si au dat de tata care le-a spus senin unde suntem si de ce nestiind ca ei habar n-aveau ) am vorbit apoi cu ei si tare bine a fost, ne-am descarcat...

Va dorim ca de acum incolo sa aveti doar vesti bune !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Azi e prima zi in care Iulian nu a plans cand am iesit din sala de la gradinita



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Azi e prima zi in care Iulian nu a plans cand am iesit din sala de la gradinita






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


iuhuuu, bravo iulii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Cu sotul ce sa iti spun, si eu zic la fel, nu s-ar descurca mama ta cu Ruxi astea 2 luni? ma gandesc ca pe criza asta...banutii aia sunt ceva. Parca spuneai la un mom dat ca vreti sa va mutati la un apartament mai mare? poate acum ar fi ocazia, mai ales ca preturile apart. sunt in cadere libera.


s-o las pe mama cu Sandra 5 zile pe saptamana, 9 ore pe zi e exclus din start. nu e in stare, fizic nu are cum.
mai degraba as da-o la o gradi particulara. o sa vedem noi.
iar cu apart. da, am vrea unul mai mare, insa trebuie sa-l vindem pe asta in care stam acum, deci daca scad preturile, scad proportional la toate apart. oricum tre sa mai punem noi banuti.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput