Prietene la bine si la greu - 159

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
am scris mai in detaliu despre aceasta problema aici (cautati postarile mele) pentru cine are rabdare sa citeasca

Ramonika, imi pare rau...
Eu am avut probleme cu steriletul; era ceva de genul o saptamana da; 2 pauza samd. Am crezut ca trece cu timplul si dupa 6 luni am ajuns in spital cu hemoglobina 4. Mi-au pus perfuzii cu sange si am scos steriletul. Cu AC nu am avut probleme.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Da DPN era pe 3-4 martie... si asteptam... dar nu prea mult ca joi ne internam... si nush cand si nici cum nastem...
Nu ma lasa Andra sa stau sa scriu mai multe...poate reusesc dupa ce o adorm sa intru sa va povestesc...

Mami fericita de Strumfita si 40+ cu Motzata
AMR < 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hello

Am admirat-o pe Zara cu antrenorul personal ,e scumpa tare si se vede ca se distreaza

Ramonika imi pare rau ca treci prin momente grele .Tin pumnii sa vina repede bebe 2 ,sper sa nu fie nimic serios cu sangerarile alea . Mama ta nu ar putea sa stea cu Sandra cat ar fi sotul tau in Germ.?

Cristina imi place ca ne povestesti lucruri frumoase despre Andrei

Monis sa stii ca m-am gandit ca Iuli s-a invatat acasa cu bunicii si de-asta protesteaza asa la gradi .Sper din inima sa mearga cu drag in curand .

Pirelia ma bucur ca s-a rezolvat problema internetului si esti din nou prezenta pe forum. Ce face Oana ?

Strumfy eu pun niste la incalzire si tin pumnii sa ai o nastere usoara si rapida !

toata gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Eu am inceput serviciul de la 1 si totul merge mai usor decat ma asteptam. Este exact ce imi trebuia si simt deja ca imi creste tonusul si devin mai activa. Ideea e ca in urma cu 6 ani am luat niste decizii proate in ceea ce priveste carierea iar acum am din nou ocazia sa ma intorc la ceea ce imi place sa fac.
Monis pe 1 nu am adormit langa Danut dar dupa ce mi-am facut o salata(sa o savurez cat ma dau pe net) cand am ajuns la calculator nu mergea net-ul. La serviciu nu am internet(ci ca in orice institutie in care sefii sunt atenti ca subordonatii sa munceasca si nu sa traga chiulul doar intranet) asa ca va citesc doar de acasa. Interesanti chiloteii de care zici tu dar bat pariu ca la Iasi nu gasesc. Acum inspirata de Lumi care ii pune lui Lexi pampes la somn si plimbare sunt tentata sa incerc si eu cu Danut(la noi era problema ca la terapie nu il primeste fara scutec, ca nu au olita si nici nu accepta sa aduc eu si ma gandeam sa nu il bulversez). Imi pare tare rau ca Iulian a resimtit asa greu reintoarcerea la gradi si ca ii pleaca bunicii preferati. Parintii tai sunt o mina de aur(ca si tatal meu care de pe 1 sta cu Danut).
Ancutza ai o domnisoara cu personalitate. Important e ca Sabina stie ce trebuie sa faca si unde. Intr-o zi te va uimi cerand olita. Cu reductor ai incercat? Nepotelul meu nu a stat deloc la olita ci doar direct la wc.
Ionela mi se pare normal sa fii obosita. Eu una ma simteam obosita cu un singur copil dar tu care te ocupi de doi. Sa speram ca vine si la Iasi primavara si vei putea sa iesi mai des la plimbare si poate devii mai tonica. Sunt uimita ce matur e Mihnea si ce responsabil, nu ma asteptam ca un copil asa mic sa ceara sa nu ii mai pui pampers. Bravo.
Lumi te gandesti sa o duci pe Lexi la gradi? Acum sau din toamna? Important e ca si ea isi doreste acest lucru si ca nu e speriata de oameni si locuri noi.
Ramonika imi pare sincer rau ca nu ai primit martisorul pe care il doreai. Poate vine iepurasul cu un cadou. Eu oricum iti tin pumnii. Oricum am ramas uimita de cum au stat cuminti Ruxi si Lexi la teatru. Danut nu cred ca ar sta(sau poate il subestimez eu)
Laura te judeci prea aspru. Sincer. Eu daca as fi in locul vostru(al celor care aveti deja doi copii) nu cred ca as rezista. Asa cum Amalia a justificat faptul ca s-a scapat pe ea inseamna ca e perfect capabila sa ceara olita. Trebuie doar sa ai rabdare.
Raluci ma bucur ca alaptezi din nou. Uneori oamenii se grabesc sa dea sfaturi fara sa se gandeasca la impactul asupra celor pe care ii sfatuiesc. Si mie mi se pare absurd sa cred ca nu vorbeste pt ca e inca alaptat. Bravo sotului tau care stie ca a facut copii destepti.
Pirelia merci mut de sustinere. Ce mai face Onuta?
Daca am omis pe cineva imi cer scuze dar scriu din memorie si mai uita baba ca e batrana... All.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:


seara buna,

scutece pt olita se gasesc pe aici diverse modele

http://scutecele.blogspot.com/2011/02/chilotei-pentru-antrenamentul-la-olita.html


http://www.soffiplanet.ro/scutece-pentru-copii-libero-potty-training-pants-12-26-kg-17-buc-1.html


http://www.wrapmamashop.ro/ro/24-scutece-training-la-olita

http://www.hiphip.ro/products/chilotei-pentru-antrenamentul-la-olita-pop-in



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Seara buna!
Ete si pe Dymo cu temele facute 'temeinic'
Ma bucur ca serviciul e gura de aer proaspat pentru tine, si ca faci ceea ce iti place. E super!

Cu Amalia am luat pauza de olita/reductor, orice. Discutii aprinse cu zmau atotstiutor si binevoitor, deci amanat operatiuna pana vine caldura...sa nu ii raceasca cumva mandra. No...is plina de draci si acum dar trece..pana maine cand ma duc si ma vopsesc blonda si ma tund scurt Sper sa imi tihneasca statul la coafor, ca sigur Dragosu o sa urle de foame la un moment dat..

Zic si eu ca si Pirelia, nu regret ca am intarcat-o pe Amalia la un an si 2 luni- a venit de la sine, si fara plansete/jale din partea ei, dar admir tare pe fetele alaptatoare care se tin pe pozitii.

Smaranditza, nu mai apuci sa spui nimic de voi?????

Stephy, ce faci?

Si cum ziceam eu, pe 8 e numai buna data sa se nasca motzata by Strumfy
Scot de pe acum si eu nescai
, daca nu mai apuci sa intri sa povestesti cu noi sa stii ca tin pumnii pt o nastere usoara!

Monis, atunci sper ca plecarea alor tai sa nu il dea prea tare peste cap pe Iulian, imi dau seama ca nu va fi usor..

Ramonika, chiar voiam sa te intreb zilele astea ce se mai aude pe la job.. Imi pare rau cu sangerarile astea, am reusit sa citesc ce ai patimit 5 ani, sper din suflet sa fie cumva vreo dereglare doar luna asta.
Cu sotul ce sa iti spun, si eu zic la fel, nu s-ar descurca mama ta cu Ruxi astea 2 luni? ma gandesc ca pe criza asta...banutii aia sunt ceva. Parca spuneai la un mom dat ca vreti sa va mutati la un apartament mai mare? poate acum ar fi ocazia, mai ales ca preturile apart. sunt in cadere libera.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Stephy, ce faci?

Mi-e foame ... ce sa fac daca nu dorm si bantui pe net
Dar gata ,ma indrept catre pat ,pana acum am avut de lucru cu vplay-ul .
A fost bine si azi ,am rezistat tentatiilor ,nu am "ciugulit" nimic interzis ... sa vedem cat m-or tine .

Hai ca la urmatorul training va fi mai usor ,Amalia va fi mai mare si mai pregatita . Tin pumnii sa te relaxezi maine la coafor


Dymomo ma bucur ca-i totul ok la job si ca te simti bine asa

Noapte buna ,fug la nani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

iuhu ce bine ca Remus e iar alaprat! Raluci bine a zis Ionela, nu pot decat sa fiu super de acord cu ea, tati si pediatra.
Scot si eu agitate ptr Strumfi, o imbratisez pe Ramonika si o felicit pe Dymomo.
multumesc tuturor ptr sustinere si vorbele frumoase, de povestit nu pot s-o fac, sunt prieteni care au aflat abia acum de problema noastra ptr ca pur si simplu n- am avut chef de vorbit cu nimeni. recunosc ca dupa ce au aflat intamplator prietenii nostri cei mai dragi ( au sunat ingrijorati ca a trecut sf Ion si noi nu-i sunasem ceea ce nu ne sta deloc in fire plus ca simteau ei ceva dragii de ei si au dat de tata care le-a spus senin unde suntem si de ce nestiind ca ei habar n-aveau ) am vorbit apoi cu ei si tare bine a fost, ne-am descarcat...
in rest aveti dreptate, cum intru rar si citesc ocazional si cam pe diagonala nu-mi vine sa mai scriu, deci nu mai pot contribui din pacate la realizarea unui dialog aici.
va pupacesc pe zotate fara exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Ramonika sper sa fie doar luna asta in neregula iar de Pasti sa ne dai vestea.
Dy ma bucur ca intoarcerea la job iti prieste.
Licurici urmatoarea incercare va fi cu noroc.
Dupa cum am zis... azi am fost la eco... puls iar mic(dar m-am invatat), bb mai mic ecografic(dar stiam ca a ramas in urma si nu ma panichez)... ce nu stiam... e ca bb se mai poate intoarce la 40+ si nu oricum...ci transvers. Deci joi ne internam... si nush ce se intampla mai departe... cel mai probabil cezariana...sau asteptam... pana cand se declanseaza... O gramada de necunoscute aparute din senin.
Sper ca nu v-am stricat dimineata...



Mami fericita de Strumfita si 40+ cu Motzata
AMR < 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Strumfy nu ne-ai stricat tu noua nimic, important este sa fiti voi bine . Tinem pumnii asa sa fie.

Diana . Chiar ma gandeam intr-o zi ce noroc a fost sa te avem printre noi cand erau copiii mici. Ce ne faceam noi daca te mutai in Germania cand abia nascusearm de 2-3 luni?
Salutari grupului de pitici


Licu vopseala placuta

Raluci dar ce preturi au aia nene , nu credeam sa fie atat de scumpi

Dymomo ce tare am bucur ca esti mai in forma . Si ca si faci ce-ti place la job. Clar ca parintii sunt o comoara la casa omului .


Shtephy tu cum mai esti? nu te-ai saturat de stat acasa?

Ramonika imi pare tare rau ca esti necajita. SUntem alaturi de tine .

Tina merci de link. Nu stiu ce sa fac, sa iau, sa nu iau....




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput