Prietene la bine si la greu - 159

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Licurici exista chilotei de training care sunt grosi si destul de absorbanti, astfel incat sa ramana umezi pe piele si sa-i arate copilului ca nu e fun sa fii ud si care, in acelasi timp, nu lasa sa curga tot pipi pe jos. Eu i-as lua de aia ca sa nu se mai ude toate in jurul ei pana invata cum e treaba cu olita.


Unde se gasesc chiloteii cu pricina? Nu stiam ca exista si asa ceva. Ma gandesc sa-i iau si eu decat sa-mi miroasa casa a pipi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
celelalte fete care n-au mai scris demult, ce se intampla? ariadna, crissa, laura-andreea, Livia, coque, dienutze, na-bo, pirelia, Andre, angi


Dienutze are un program infernal la servici. Vine f tarziu se trezeste devreme, Natalie a mai fost bolnavioara la fel ca orice gradinar. De abia apucam sa ne scriem sau sa vorbim din cand in cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neatza
suplimentez

danku imi inchipui ca toate fetele sunt ocupate, de aia nu scriu. sau vreau sa cred ca e asa si ca nu ne-au uitat.
Livia scria totusi destul de des. nu stiu ce s-a intamplat.

strumfy ceva noutati? cand scoatem ?
parcea aveai DPN-ul pe 4 martie, nu? inseamna ca Motatei ii place mult la caldurica asteptam vesti pana la urma vei naste la Cuza?

eu sunt pe jumatate in butoi. asteptam niste vesti bune pentru inceput de martie, insa se pare ca e exact pe dos...





Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata

Ramonik imi pare ca nu ai vesti bune, poate mai au timp sa apara?

Dana ce fac nemtisorii tai mititei?

Dankutza nu stiu sa zic de unde chilotei de training ca eu am avut de la o prietena 3 perechi si cu alea ne-am descurcat...

Cristina ma bucur ca e mai bine Andrei cu alergiile! Cum e la job?

Tina spor la impletit. Ce mi-as dori si eu sa mai am timp de asa ceva, ce pasionata mai eram.... Unde e Dino ala redus? Link pls? Merci

Raluci si multe salutari doamnei Ionela, consultant in devenire!

Licurici nu ma tin tare pe pozitii cu Iulian care plange dimineata . Daca as crede macar o secunda ca e ceva legat de gradinita, as lua masuri. Dar cred ca a fost o coincidenta de fapte care l-a adus in faza asta: cand a inceput ninsoarea cea rea, nu l-am mai dus la gradinita ca nu putea fi adus cu caruciorul la pranz acasa si eu cu masina nu puteam pleca zilnic de la serviciu. Exact atunci au venit si ai mei si tot atunci a avut si o viroza. Si a stat 2 saptamani jumate in casa, cu maica-mea facandu-i toate capriciile pamantului, cu jocuri, distractie etc (nu ca soacra-mea nu s-ar juca cu el, dar e evidenta inclinatia catre mama ). Iar cand a fost iar de gradinita, normal ca n-a avut chef. Mi-a zis din prima zi in masina ca el vrea acasa cu bunica... Asa ca inca apreciez ca e doar o faza, legata de 'vacanta' petrecuta in casa. Ai mei pleaca peste 2 saptamani, vad eu atunci ce alte necazuri mai simte copilasul....
Gata, am scris tot, ca ziceam ca le raspund si la Lumi si Miany despre gradinita...



sa aveti o zi frumoasa tare!





Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Monis eu l-am ascuns (a se citi dus la curte) pe Dino pana de iepuras.Inainte m-am jucat cu el la birou.E superb...doar ca face un zgomot mic de motoras cand merge.In rest scoate niste sunete dragute ,are niste ochi care te fscineaza si daca il mangai zambeste si se dezmiarda ca o pisicuta.Daca il mangai prea mult adoarme si scaote un sunet ca de sforait de copil.Nimic care sa te sperie.
e luat de aici
( http://www.dinoland.ro/p-7570-dinozaur-intearctiv-little-inu.aspx )in februarie au avut transport gratuit.Acum parca e 25 ron transportul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

tina misto dinozaurul, dar era peste 700 lei?????? acum la aproape 200 mai merge. insa zice ca e pt. copii de la 5 ani in sus. ma gandesc sa nu se strice daca e izbit...

monis prea tarziu, raul deja s-a produs.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
monis prea tarziu, raul deja s-a produs.



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika


monis prea tarziu, raul deja s-a produs.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

multumesc de sustinere.
si pentru ca nici mie nu-mi place cand vine cineva si se vaita, dar fara sa spuna despre ce e vorba, o sa va spun despre ce e vorba, cu toate ca nu-mi mai vine sa ma gandesc la asta...
dupa ce am pierdut sarcina dr. mi-a zis sa las min. 3 luni pana sa incercam iar, asa ca in febr. s-au implinit 3 luni si am incercat iar. speram ca de 8 martie sa am cadou II pentru ca pe 7 martie s-ar fi implinit o luna de la UM. am prestat in jurul zilei 14, deci chiar aveam sperante.
insa... sambata m-am trezit cu sangerari, deci de 4 zile am aceste sangerari fara sa-mi fi venit ciclul propriu-zis. eu m-am confruntat cu acest tip de sangerari 5 ani inainte de a o avea pe Sandra. dupa sarcina/nastere, nu am mai avut aceste probleme, insa acum din cate vad, au revenit.
am scris mai in detaliu despre aceasta problema aici (cautati postarile mele) pentru cine are rabdare sa citeasca

pe de alta parte, in vara/toamna s-ar putea sa aiba loc schimbari la locul de munca, deci pana atunci ori mai fac un bebe, ori imi gasesc altceva de munca, insa daca imi schimb serviciul, cred ca o lasam balta cu bb2, pentru ca nu pot sa ma angajez undeva si apoi rapid sa zic ca-s gravida, trebuie sa mai treaca ceva timp, iar mai tarziu parca nu l-as mai face...

pe de alta parte sotului i s-a propus un contract de colaborare pt. 2 luni in Germania, unde ar scoate ceva banuti frumosi, insa ne framantam si aici, nu stim ce sa facem, mai ales ca Sandra mai mult cu el sta de cand am inceput eu serviciul... offf... ma enerveaza cand trebuie sa iau decizii din astea majore, nu pot sa nu despic firul in 7 si sa intorc problema pe toate partile si daca iau o decizie nu pot sa nu ma gandesc daca e cea corecta, poate era mai bine sa...




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Salutari,
revin si eu dupa o absenta justificata de lipsa internetului si alte probleme personale.

Asadar, cu intarziere spun La multi ani! Ionelei, Broscutei si Cristinei.
O primavara frumoasa tuturor mamicilor si fetitelor noastre.

Dymomo, bafta la noul post si rabdare cu soacra. Cum spuneau si fetele, dupa o perioada de acomodare, serviciul va fi o gura binemeritata de oxigen.

Raluci, bravo pentru revenirea la alaptarea lui Remus. Nu regret ca am incetat alaptarea Oanei la varsta de 1 an dar ma bucur sa vad ca mai sunt mamici care alapteaza. Pe aceeasi tema o felicit si pe Ionela pentru taria cu care isi sustine punctele de vedere.

E complicata operatiunea olita si candva se va realiza si aceasta. Rabdare mamicilor si felicitari micutilor/micutelor care au trecut cu brio de aceasta incercare.

Ramonika, nu dispera si continua sa perseverezi iar rezultatul nu va intarzia sa apara. Totusi ti-as sugera sa nu te stresezi sa ramai insarcinata cat mai repede doar pentru ca se fac modificari la locul de munca si e posibil sa ramai fara job. Iar daca te angajezi la un alt loc de munca poti ramane insarcinata. E vorba de viata ta si nu de cariera ta. Legat de oferta sotului tau sunt sigura ca veti analiza cu seriozitate si veti lua decizia cea mai buna pentru voi. Intotdeauna cand luam o decizie trebuie sa stim sa nu ne gandim la cealalta optiune si sa ne asumam raspunderea pentru decizia luata. Bafta!

Mergi la inceput