Prietene la bine si la greu - 159

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neatza,


ionela asteptam cu mare interes postarea ta, cu care sunt cu totul de acord, multemesc ca ai facut-o, nu am de ce sa ma supar cu mine nu e cu manusi , pediatra mea zice exact la fel, imi pare rau ca am incercat sa intrerup alaptarea, mi s-a parut logica, sau de fapt mai degraba a fost o ipoteza de care m-am cam agatat. zic, am incercat sa intrerup, pt ca intre timp am alaptat renusul cu mult drag din nou, suntem din nou ff fericiti

multumesc pt susinere tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

si acum sa zic si ce m-a intors din drum
- pai in prumul rand eu nu ma regaseam in nimic, simteam ca sunt o mama nu tocmai buna, si de obicei ce simt iese si in exterior, deci afectam ambii copii
- apoi remusul care nu venea sa ceara neaparat cand vedea ca alaptam cezarul venea doar sa o pupe pe tzitzi
-apoi tati care a zis ca el nu crede o iota di. ce a zis psiholoaga si ca el stie ca are un copil destept si care este privilegiat ca primeste san asa de mult, adica normal
-apoi pediatra care a zis ca este o aberatie, nu exista regres din asa ceva si ca oricum ar fi, remus e normal sa imprumute din comportamentul lui cezar

iar acum postarea ta Ionela ma face sa fiu 100% sigura ca e bine sa continui, ca sa nu mai zic ca ma simt prost ca am gandit ca ar fi bine si ca am mai si incercat

aa luat cineva scutece de traning ? daca da de unde, adik am gasit pe net, dar ma interesa o parere de la cineva cunoscut

maine are remus serbarea, am invatat si poezia si cantecelul, le stiu ca pe apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
zic, am incercat sa intrerup, pt ca intre timp am alaptat renusul cu mult drag din nou, suntem din nou ff fericiti



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:


ma bucur tare ,tare mult pt Ralu si Remus !!!!!

si pt Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
Raluci ma bucur ca ai reinceput alaptarea .Eu si acum ma blamez ca am renuntat.
Dar...sa revenim din nostalgie.
Am uitat sa va spun ca Dino e 186 ron.L-au redus.
Oferte de vacanta cu plecare din Belgia http://www.besttours.be/fr/chine/circuits .
Eu nu prea am chef de nimic.
La birou e tot lejer.
Am luat hainute frumoase pentru Geo ,le-am spalat si ii plac mult.
Va urez o zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Pentru cine stie sa tricoteze am gasit un album super.
https://picasaweb.google.com/105597500919593355034
Eu vreau sa ii fac lui Geo un pulover si o vestuta cu ursulti.Am gasit 2 modele simple (vreau ceva nu foarte complicat ca sa am timp sa il fac.).
Stiu sa fac lucrez ochiuri pe fata,pe dos ,bob de orez,jeteu si cam atat .Restul nu cred ca am timp sa invat dar oricum pentru Geo s-ar putea sa-mi fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

monis mersi, e tare reducerea.
insa.... eu sunt genul care fac acasa sport. daca tre sa merg la sala mai degraba ma las pagubasa. mai ales acum ca am inceput serviciul si timpul e foarte limitat. plus ca acasa face si Sandra sport o data cu mine.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Raluci, nu stii cat ma bucur ca nu te-ai suparat... dar ma bucur de 1000 de ori mai mult ca te-ai intors din drum... ca Remus e inca alaptat. Te imbratisez cu mult mult drag si multa multa bucurie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna seara,

Am intrat sa va urez "o primavara frumoasa tuturor".

Noi suntem bine, Andrei este din ce in ce mai nazdravan. A inceput sa doarma mai bine noaptea, se mai trezeste dar foarte rar, are un somn mai linistit si nu este asa agitat. Si la capitolul mancare stam ceva mai bine. Mananca bine mancarica (nu mananca mult, dar mananca singurel, cat vrea) si foarte multe fructe.

Cu dermatita ne luptam numai cand este ceva. Acum este foarte curat pe piele, a avut ceva pete cand a fost racit.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna dimineata,
astazi servim cu lapte.
Si va spunem "TREZIREA!".


Mergi la inceput