Prietene la bine si la greu - 159

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Neata

Ramonika, nu mai stiu cum mai e cu scaunele de masina, pare o vesnicie de cand m-am documentat...eu m-am oprit la un Britax din motivele pe care le-a spus Diana, sunt printre cele mai sigure...iar acum, ca vine si bebe ...sunt cu atat mai multumita si nu-mi pare rau de investitia facuta.

Si ca sa-ti raspund la cealalta intrabare,da, e fetita 100% si Lumi, cel mai probabil o va chema Sara.
La Cuza o sa nasc...la stafilococ prefer sa nu ma gandesc, oricum te poti procopsi cu el de pe oriunde, din pacate. De fapt, eu cred ca oricum sunt purtatoare, inca nu am citit despre asta...nu vreau sa spun prostii.

Nu mai stiu ce vroiam sa spun, sunt tare imprastiata.

Pupici tuturor, fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Monica, Lalu, cei de la Cuza se lauda ca tin in frau stafilococul.
Din ce-mi povesteste Bia e chiar ok daca reusesti sa iei bebe in salon.
Dar voi mai aveti de crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Monica, Lalu, cei de la Cuza se lauda ca tin in frau stafilococul.
Din ce-mi povesteste Bia e chiar ok daca reusesti sa iei bebe in salon.
Dar voi mai aveti de crescut


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Eu vreau sa stau cu bebe, cred ca nu vor fi probleme...sper sa nu se schimbe politica spitalului pana in iulie.

Fetele din HR, am o intrebare : mai e valabila compensarea celor 15% din brut de catre angajator? Dar acordarea salariului mediu pe unitate? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lalu_79

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Monica, Lalu, cei de la Cuza se lauda ca tin in frau stafilococul.
Din ce-mi povesteste Bia e chiar ok daca reusesti sa iei bebe in salon.
Dar voi mai aveti de crescut


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Eu vreau sa stau cu bebe, cred ca nu vor fi probleme...sper sa nu se schimbe politica spitalului pana in iulie.

Fetele din HR, am o intrebare : mai e valabila compensarea celor 15% din brut de catre angajator? Dar acordarea salariului mediu pe unitate? Multumesc


nu mai exista CCM la nivel national, asa ca nimic nu mai e valabil . singura exceptie: existenta unui CCM in firma unde lucrezi care sa fie inca valabil / aplicabil.




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Monis, multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

mai astept pareri ref. la scaune auto, insa ce ati alege intre Britax Freeway si Brevi Touring Sport?



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Dana, felicitari pentru inceputul gradinitei. Deja are prietena? S-a grabit sa nu i-o sufle altul?
Smarandita, cand o mai vezi pe batranica aceea cu mesajul respectiv, te rog sa-i dai un pupic din partea mea. Acum o inteleg pe mama.

Lumi, asa a facut Oana cand a primit de pomana coliva. Vazuse ea lumanarea de pe coliva si a inceput sa cante La multi ani!.

Bun venit pe lume micuta Cami. Felicitari pentru mamica ta si o viata minunata pentru tine. Bravo Strumfy sa ai o fata extraordinara si sa te bucuri toata viata de fericirea ei.

Mihamora, cu intarziere iti urez si eu La multi ani!, sanatate si multe bucurii.

Monis, probabil ceva de la gradinita il sperie pe Iulian, fie ca e vorba de vreun copil mai bataios sau vreo educatoare cu exces de zel. Iulian ce iti spune despre gradinita cand il intrebi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Felicirati Strumfy!!!
Bine ai venit Camelia, sa cresti mare si sanatoasa ca frumoasa sigur esti!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

si ...Salutare!

noi o cam dam din lac in put si invers...David are acum otita, am fost sambata cu el la urgente. Din fericire este doar o forma usoara. Astazi mergem cu el la control iar Lucas la vaccin.
Si mai stau cu o frica ingrozitoare in legatura cu rotavirusul care circula prin gradinita...

nu mai stiu daca v-am spus...am cumparat biletele de avion. pe 7 aprilie venim in tara si stam pana pe 24. Asa ca sunt in verva mare cu pregatirile.

de la mic la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

salutare si de la noi!!

first of all:"Felicitari,Bia !!!Bine ai venit pe lume printesa Camy!!!ma bucur din suflet ca totul a iesit asa cum v-ati dorit!! Mult laptic,mami si bebelina papacioasa iti doresc!!!

La multi ani,Mihamora!!!Sa ai parte de tot ce iti doresti!!

Mergi la inceput