Prietene la bine si la greu - 159

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ramonika, scuze,apoi mi-am dat seama ca Lalu era cea care mai comandase pe mytoys... Britax-urile sunt scaune ff bune, dar daca zici ca scaunul ce-l aVeti acum e mic s-ar putea ca nici asta sa nu fie mai breaz. Cel de la Brevi eu nu-l gasesc potrivit ptr varsta lor decat ptr drumuri scurte de max 30 min o ora. Stau f in fund in ele si cand adorm capul le cade in fata ceea ce odata e incomod apoi e periculos in caz de impact ca dau cu capul lateral in geam.

Lalu, felicitari ptr papusa mica din burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Ramonika, scuze,apoi mi-am dat seama ca Lalu era cea care mai comandase pe mytoys... Britax-urile sunt scaune ff bune, dar daca zici ca scaunul ce-l aVeti acum e mic s-ar putea ca nici asta sa nu fie mai breaz. Cel de la Brevi eu nu-l gasesc potrivit ptr varsta lor decat ptr drumuri scurte de max 30 min o ora. Stau f in fund in ele si cand adorm capul le cade in fata ceea ce odata e incomod apoi e periculos in caz de impact ca dau cu capul lateral in geam.


Diana - multumesc. insa am cautat ca scaunele sa fie pt. categoria 9-36 kg, deci presupun ca sunt mai mari. cel pe care il avem este pt. categoria 0-18 kg. intr-adevar scaunul e drept, insa nu cred ca pt. aceasta categorie de kg mai exista scaunel inclinat cu o pozitie buna pt. somn.
oricum merci de raspuns.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

monis,lumi inca nu am ajuns la stomatolog ca am fost in turele de noapte si l-am avut pe socrul meu la noi(tot ptr.probleme medicale)..dar,sunt libera doua saptamani si asta e prioritatea nr.1 acum...abia astept sa vad care e parerea lui:sunt cam sceptica,ptr.ca acea gaurica de care vorbeam e situata chiar aproape de radacina..cred ca dupa voi merge si la medicul de familie sa cer un sumar de analize...ma gandesc sa nu aiba un deficit de asimilare a calciului..oricum,sunt tare necajita din cauza asta... si nu-mi dau seama care ar putea fi cauza problemei ...asta e ,vom vedea ce va urma...

scuze ca m-am lungit atat pe tema asta,dar "stresul" isi spune cuvantul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

ramonika noi am achizitionat un scaun


Kiddy pro comfort ptr.categoria 9-36 kg..suntem ff.multumiti de el...criteriile alegerii au fost clar cele de siguranta(asa cum zice Diana,am studiat calificativele primite la teste ptr.diferite caracteristici si ne-am decis la asta)...nu a fost ieftin,dar eu zic ca si-a meritat banii ...pe site-ul lor sunt mai multe tipuri,pe care le gasesti apoi si la magazine on-line...noi am studiat site-ul lor si dupa ce ne-am decis asupra modelului ,am cautat pretul cel mai bun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ba tocmai ca cel de la britax se inclina si e f potrivit ptr somn, drumuri lungi, si varsta lor. cel de la brevi nu. deci clar daca as fi sa aleg as alege britax. si ca siguranta sunt mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Ancutza ma bucur ca Sabi s-a decis sa fie prietena cu olita si acasa..

Lumi pacat ca nu ati avut camera sa imortalizati un moment asa memorabil!!! spor la bagaje!! da'unde plecati?! zise

Dana bine ca e doar o forma usoara de otita;succes la vaccin si spor la bagajit!!!!

monis sa-ti fie de folos cursul in elucidarea misterului plansului de dimineata..si sa ne impartasesti si noua din experienta ta...

ralu din pacate,serviciile medicale particulare nu sunt neaparat garantia unor servicii de calitate...la noi,e ca la nimenea,parerea mea...una peste alta,ma bucur ca te 'vedem'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

acu vad ca discutati si de pozitia ptr.somn: si cel care il avem noi are o pozitie mai inclinata,destinata somnului..nu ca si la categoriile mai mici,dar k...noi in scaunul asta l-am dus pana in Italia si inapoi si a dormit mare parte din drum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Salutare mamici,

Exact cum banuiam, vad ca raceala m-a acaparat...si lui Matei a inceput sa-i curga putin nasul.. eh..

Referitor la scaunele de masina, nu stiu cum sunt cele de la Britax, pot sa va povestesc despre cel de la Bebe Confort, pe care noi l-am achizitionat acum 2 ani pt Matei. Suntem f multumiti de el, este pt categoria 0-18kg, se lasa pe spate si se si departeaza in lateral pe masura ce copilasul creste. Matei inca sta lejer la cele 13 kg.

Tocmai de am descoperit ca Lalu este si ea insarcinata, va doresc sa fiti sanatoase si sa ai o sarcina usoara!

Pupici pentru voi toate!

P.S. Incerc diseara sa incarc poze recente cu nazdravanul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:


ne-am intors de la medic:

Lucas cantareste la 3 luni jumatate 6680 grame si are 69 cm. Intepat copil...urlete de ne-a auzit toata clinica. Acum doarme. cand m-a vazut ce teama am din cauza rotavirusului ne-a dat pana la urma reteta ptr Rotarix. Mi-a spus ca il pot administra singura acasa dar sa mai astept o saptamana ca tocmai ce a fost astazi vaccinat. eu stau in dubii...sa i-l admistrez...sa nu...

David, se prezinta bine cu otita. incet, incet scapam.

Pe 29 mai avem un vaccin iar lui David vreau sa ii fac niste analize din cauza scaunelor dese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

mihamora, plecaciuni si scuzoaie, la multi ani cu sanatate

dana felicitari pt bilant, sanatate lui davidelu, de rotavirus eu zic pas...dar na tu stii. legat de gradi mi s-a parut aiurea sa te sune ca plange, bine acum depinde cum plangea, altfel tb sa stie sa gestioneze situatia, elacum stie ca daca plange vinemami inapoi si gata, pam pam, va asteptam sa ne vedem

ralu sanatate multa

ramonik noi avem britax asacum zice si diana este un scaun f misto si sigur



Mergi la inceput