Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

neata fetele!!Dam cafeluta!

OOf Denisa, ce oameni, din pacate nu ai ce face, ca daca ii zici ceva se ataca "doamna", si euy ma gandeam ca poate o duce greu cu banii de ii da parizer, dar daca il umfla cu dulciuri cred ca e doar lene si nesimtire..un astfel de copil e abonat la obezitate si diabet :((.si sa stii ca-s multi care fac asa, dr lu cristi mi-a zis de unii care dau sarmale mixate(date cu mixderul) si fasole batuta la copiul de 6 luni.mai am o cunostinta care zice ca a dat la fata de nici 5 luni branza topita si pufuleti .eu am avertizat-o dar iti dai seama ca zice ca eu sunt exagerata.si cand ma gandesc cat ma zbat sa ii fac meniu pe o saptamana piciului, cu ce sa ii mai gatesc, cand, care zile sa scot carnea, cand sa ii dau paste, cand ou...de voi nu mai zic, ca va zbateti si mai mult...ultima oara cand am fost cu copilul la control am vazut o fetita pe hol care baga la covrgi de rupea, iar dr ne-a zis ca statea acolo de ceva vreme si ea cand o iesea o vedea pe fata mancand, ba covrigi, ba pufuleti, ba nush ce ii baga ma-sa in gura si fata evident ca era pufoasa.Ma ingrozesc cand vad ca zici ca are copilul 18kg la nici 2 ani.pey inseamna ca abia se misca, probabil ca merge greu, si unde mama lui sa aiba vitamine in corp de la parizer????ea mananca parizer??

hai ca m-am intins ca o placinta


Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Denisa, absolut ingrozitor ce povestesti tu acolo.
Saracutul copilas deja a luat-o cu probleme de sanatate, dar mama aia inconstienta nu se gandeste ca il omoara incet? la propiu, adica ea chiar ii sapa groapa incet incet. Am vazut la mai multe emisiuni copii supraponderali, bine, nu chiar copii, ca aveau spre 20 de ani, care isi faceau operatii de miscorare a stomacului pt a slabi pt ca viata lor era amenintata de riscul de atac de cord&co.
Nu cred ca este cazul sa comparam un copil vegan cu un copil care mananca napolitane, parizer si bea sucuri . Desi aparent ambele variante sunt extremiste, nici nu incape loc de discutie care este de preferat..
Sper sa iesiti cat mai repede din spital, in linistea casei voastre. Ca doar ii poti face tratamentul si acasa.




Sa-l ajutam pe Vlad!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

neata,
sa aveti o primavara frumoasa, insorita si plina de bucurii!

eu, parca m-am mai linistit putin.
aseara am stat cus trumful in brate pana a adormit. nu prea a papat, dar a recuperat peste noapte. l-am lasat dormind. as fi stat cu el toata ziua in brate. stiu ca sunt exagerata,dar nu ma pot abtine.

am discutat cu sotul si am vazut ca e mai bine ca nu s-a angajat intr-un someniu in care nu ar fi facut oricum fata,pt ca e antitalent complet in vanzari. nu inseamna ca e vina lui,ci, ca pur si simplu pentru unele chestii iti trebuie talent.e ca si cum m-ar pune pe mine sa lucrez la rulmenti sau sa fiu intructor auto!
nu stiu cum ne vom descurca in martie.
deoacamdata inca supravietuim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Azi e 1 martie!!
Va doresc o primavara in care sa renasteti, sa va bucurati de cei dragi, sa va gasiti linistea sufleteasca, sa fiti iubite si fericite!!
Va ofer cate un martisor virtual, o imbratisare calda si multi pupici !
La noi, femeile primesc flori pe 8 martie.

Am si eu un ghiocel in familie, mamicuta mea scumpa si vesnic tanara .



Sa-l ajutam pe Vlad!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

denisa, e oribil.nu prea ai ce sa faci. eu, de asta refuz spitalizarea ,printre alte motive.
e o mama iresponsabila.

stiu pe cineva cu o fetita de seama lui Sebastian, dar care are 20 de kg. e obeza. si parintii si bunicii sunt f incantati ca ii merge bine fetitei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

La multi ani de 1 martie , fetele!!
Sa va aduca primavara numai bucurii si sanatate!
Bumble, la multi ani pentru mamicuta ta!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

dragelor, intru repede, ca nu am timp acum...

sanatate multa, multa copilasilor si mamicilor dragi bolnavioare....offff...va tare, tare si va imbratisez...

SA AVETI O PRIMAVARA MINUNATA CA SI SUFLETELE VOASTRE, SA FITI FERICITE, IMPLINITE, SANATOASE SI SA AVETI O VIATA SUPERBA ALATURI DE CEI DRAGI !!!

sper sa revin mai tarziu...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Salutare!
Sa aveti o primavara frumoasa! Nu stiu cum e acum pe la voi dar in Constanta e un friiig si bate un vant, numai primavara nu e…
Baby, Michelle, felicitari pt !
Puiutz, sanatate tatalui! Sa treaca toate problemele mai repede! Pt kk moale eu te sfatuiesc din tot sufletul sa continui investigatiile, pana dai de problema si apoi vezi ce fel de regim trebuie.
Adriana, sa ai grija de tine!
Cris2010, mie mi-a spus mereu dr sa am grija ca poate sa se inroseasca/umfle zona intepata de vaccin, dar nu am patit niciodata. Tot asa, comprese mi-a recomandat si mie in caz ca…

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Cristeo, voi cum mai sunteti?

Bumble, la multi ani pt mami a ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

si la mine s-a umflat,la priorix,dar i-am pus compresa cu bitter diluat si i-a trecut.

Mergi la inceput