Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Vorbeati de vit C,eu am de la Childlife.

Fete daca va povestesc ceva va ingroziti: in salon stau de 3 zile cu o mamica indolenta dar rau.Sunt eu revoltata de cum isi bate joc de copil.
Copilul e de varsta Carlei,are 18kg si azi de ex a mancat asa: 1,5litri lapte de vaca . 1,5 litri de ceai cu zahar muuult si acum vine artileria grea: dimineata paine cu margarina ,cu branza topita si cu parizer. Apoi ceai,apoi napolitane,apoi praji gen magura,apoi lapte cu cacao,apoi pufuleti,apoi cus cus prajit cu carne de porc,apoi iar napolitane,apoi iar suc din comert,apoi iar praji,appoi lapte,apoi ceai,apoi noroc ca a fost la aerosol ca nu a mancat si nu a baut,apoi l-a bandijonat in gurita cu nistatin ,iar nu a avut voie sa bea si sa manance juma de ora. Apoi a dormit,la trezire,iar ceva dulciuri si lapte si ceai la greu,seara ceai si lapte la greu,plus cateva prajiturele magura si napolitane cu cioko si biscuiti.
am ametit eu. Deci copilul ala bea ceai si lapte si tinea biberonul in gura pe post de suzeta si de aceea cred ca bea atat. Copilul are grave lipsuri de fier si calciu.Dr a zis ca e clar din cauza laptelui in exces si ca mai mult de 500ml nu are voie. Plus avea cateva vene sparte ca nu au reusit din cauza grasimii sa ii puna branula si o avea in piciorus,deci 7 zile minim nu are voie sa umble,oricum e gras si lenes nici nu are chef,de abia se misca. E extrem de nervos,speriat,are o privire extrem de trista incontinuu.
Si ca sa vedeti ce mama paralela are,acum o luna copilul a facut un fel de criza de epilpsie,a intrat in convulsii,facand 43 febra fiindca mama nu a stiut sa ii puna un supozitor(tot pneumonie avea). Nici acum daca o intreb ce a avut copilul nu stie exact sa imi spuna.
Eu nu imi racesc gura de pomana ca e destul de limitata femeia,dar ma revolt cand vad ca sufera copiii de pe urma cretinitatii parintilor. si uite asa ne intrebam la maturitate oare de ce suntem obezi,oare de ce avem probleme de colesterol,tensiune,diabet etc????in proportie de 70% e din cauza alimentatiei ce ne-o ofera parintii .
ufff,m-am descarcat
sunt inca o data convinsa ca ce fac eu e extrem de benefic pt picii mei.



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

sforaie asta in salon de imi vine sa o bat



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

si acuma seara copilu i-a adormit cu febra 38,4,ea sforaie si eu stau sa-l verific sa nu arda prea tare

ce sa ii fac sa nu mai sfoaraie?????ca deja imi vine sa o bat,vreau si eu sa dorm ca la 5 incep astealalte nebune de asistente sa vina cu medicatia,cu bec aprins,bagat in vena in somn,de se trezesc toti si urla de sperati,la 6 se tranteste usa cu galeata si mopu innegrit de vreme deja ca tre sa fe curat domnle,la 7,alta usa se tranteste ca vine mancarea,la 8 si un pic vizita,intre timp urla copiii din juma de saloane,evident si pruncu gen sumo de la mine din salon e isteric sef.Carla e traumatizata de agitatia asta si e nesomn.Pai un copil (si un adult de fapt)cel mai repede se vindeca prin somn,pai astia micii daca nu dorm cum isi revin????





Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

offf, denisa, prin ce treceti acolo ajungeti acasa repede si uitati de astea

Mateo cum e? nu ii e dor de mami? cine sta cu el?

Adriana mami te ai grija de tine, ai doua fete minunate, gingase si frumoase! cred ca s-au adunat mai multe la tine, poate daca ai timp si cum, sa mergi sa vorbesti cu cineva

Michelle felicitari pentru bebelina o sa ai doua frumuseti

sanatate multa picilor bolnaviori

eu tot stau in expectativa cu raceala asta, ma ia, dar parca inca o tin in frau, nici nu stiu ce sa iau ca sa o pacalesc sa fuga...

fug, ca s-a trezit

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si o primavara frumoasa fetelor

denisa, m am cutremurat
doamne fereste
sanatate multa si sa scapati repede de acolo, mai rau ca in lagar
sti, noi daca am obtinut copii prin lungi tratamente si alte proceduri laborioase, cand vedem asa ceva suntem si mai vehemente legat de comportamentul unor parinti, respectiv mame, in cazul de fata, care au obtinut acel copil relativ simplu si fara prea mult efort si ne gandim imediat, cel putin eu, la faptul ca: da DD copii la prosti!!
bietul copilas, are viata compromisa din fasa

offf, o mama inconstienta care ar trebui sa fie reclamata undeva la protectia copilului....stiu, e usor sa faci rau, dar raul care l face ea copilului acela il vede careva???
citeam acum cateva zile de cazul unei familii de origine indiana care traieste intr o tara baltica si pe motivil ca si hraneau copii cu mana si doarmeau cu ei in pat au fost decazuti din drepturile parintesti si copii le au fost luat de autoritati
pe cucoana asta n o vede nimeni???

mii de scuze, dar m am infuriat

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Of denisa, nici nu vreau sa ma gandesc ce e acolo in spital. Prima data cand am citit de tanti aia m-am gandit ca poate nu are posibilitati materiale de da copilului parizer si chestii. Dar cred ca-s mai scumpe napolitanele si sucurile decat niste legume si fructe.. Sper sa plecati repede de acolo

Mirela, mersi la fel! Mie mi s-a parut o porcarie ce s-a intamplat cu familia aia de indieni. Poate pt ca si eu dorm cu ai mei in pat si le mai dau cu mana sa manance

Michelle, si eu imi inchipuiam ca o sa am o fata blondina cu ochi verzi si baiatul brunetel cu ochii negri. Tot blondin cu ochi deschisi la culoare e si asta :))) dar si eu am fost blonduta pana pe la 2 ani apoi a inceput sa mi se inchida parul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

pentru fete.
O primavara minunata .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Denisa, poate va externeaza astazi, cum mai este Carla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna dimineata, mamici dragi!

O primavara insorita va doresc!!!

Doamne, Denisa, ce povesteti acolo, ma ingrozesc. Macar l-a spital sa se fi sesizat medicul pediatru. Atata mancare si atata dulce.
Cum mai e Carla, cand va da drumul acasa?

Histamina, ma intrebai de vaccin. Noi l-am facut acum pe cel care se face la un an de zile.

Apropo de vaccin, i s-a inrosit lui SN locul unde s-a facut injectia, s-a umflat si e tare. Am vorbit cu dr. pediatru si am pus comprese cu rivanol, la temperatura camerei. Azi dimineata era un pic mai binisor. Voi ati patit asa ceva la vreun vaccin???

Adriana, cum mai esti?


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Otilia, voi ce mai faceti? Mai povesteste-ne de blondinele tale.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput