Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Dragele mele, sa aveti o primavara minunata!!!!!!!

Si sa il laud pe al meu sot, aseara a venit cu cele mai reusite martisoare&cadouri de cand ne stim noi. Eu am primit o inimioara gen brosa dar f finuta si un buchet superb de flori, din lalele albe, cu niste frunzi verzi si irisi mov si cu o hartie mov.....ati inteles voi, cu putin mov. De la colegii lui am primit un album foto superb, intr-o cutie si cu coperti care se deschid in ambele parti, ca o fereastra, din piele. Si mi-a dat cadoul si pt 8 martie (desi de obicei nu primeam decat flori....nu stiu ce l-a apucat) un voucher pentru niste sedinte la un salon, cu radio.....nu stiu ce.....si ultrasunte....... Evident ca m-am pus pe glume "adica ce draga, crezi ca nu arat bine, ahaaaa deci crezi ca am nevoie de sedinte"
Larisa a primit o zambila pe care a balanganit-o prin casa si un martisor cu tweety, fff simpatic, si cum il lasa pe undeva cum isi aduce aminte si striga "tu - tii". O mai are pe tweety si in alte variante si are si o lenjerie cu ea. Iar de la colegi o papusa mare din material - un baietel- cu un par haios si o palarie pe cap, care a primit denumirea de GO-GU, f repede adoptata de Larisa.

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ainotna


Sa aveti o primavara frumoasa! Nu stiu cum e acum pe la voi dar in Constanta e un friiig si bate un vant, numai primavara nu e…



In Bucuresti a nins peste noapte. Dimineata era totul alb, copacii impodobiti cu zapada.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Bumblebee, La multi ani pentru ghiocel!


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Citat:
citat din mesajul lui ainotna


Sa aveti o primavara frumoasa! Nu stiu cum e acum pe la voi dar in Constanta e un friiig si bate un vant, numai primavara nu e…



In Bucuresti a nins peste noapte. Dimineata era totul alb, copacii impodobiti cu zapada.


de Solnushka Natali - 13.07.2010


Am vorbit si eu cu sotul intre timp si mi-a zis Aici a aparut soarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rubia

Off...
Intram si noi in categoria bolnaviorilor,inca nu stiu ce aremaine o duc la doctor.De luni dupa-amiaza a inceput cu febra si pana marti seara a avut in continuu intre 38.3-39.2.Am sunat dr si i-am zis ca alte simpromenu are si cica sa-i dau antitermice.OK zis si facut n-a mai avut febra dar de marti seara nu mi-a mai mancat decat 2 iaurturi si putina painica cu gem...aha si niste pufuleti...ea care manca ciorbe ,pilaf acum mi le refuza total si pune mainile pe fata...m-am gandit ca poate ii ies maselele din spate ca avem deja toti caninii iesiti,poate o dor urechiusele dar din cate am probat eu nu pare sa fie nici una diintre cauze...
Acum mi-a adormit pe la 21.20 in pat imbracata si desi am schimbat-o n-a zis nimik dormea in continuare...tare imi e ca a luat ceva de la socri ca ei sunt raciti cu frisoane,au fost in spital la cineva si s-au intors bolnavi din ziua aia sunt la pat cu frisoane si febra uneori...offf...sper sa nu fie nimik serios la ea si sa-si revina la program de maine.
Ma duc sa o verific ca era putin cam calduta adineauri cand am pus-o in patut.

Multa sanatate tuturor.




Multa sanatate
Ma gandesc ca daca nu are alte simptome poate fi o boala virala ....o boala a copilariei....un varsat de vant sau rubeola.....Are vaccinul ROR?
De obicei perioade de temperatura de peste 39 fara alte simptome indica o boala virala



Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

O primavara minunata va doresc din suflet.

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Am si eu un ghiocel in familie, mamicuta mea scumpa si vesnic tanara .

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+

Sa-l ajutam pe Vlad!!


La multi ani pentru mamicuta ta draga

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ainotna

Baby, Michelle, felicitari pt !





Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

I'm, back!

O primavara frumoasa va doresc dragelor!!!

si eu am primit martisor de la baietelul meu dimineata, o brosa in forma de broscuta si de la tati niste cercei frumosi frumosi, hand made

si de la colegii de munca flori, martisoare!! ce frumoasa e primavara!!!

va



am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onimir spune:

Bun gasit mamici de delfinasi!Sunt mama unui baietel nascut in august 2010 si m-as bucura daca m-ati primi in randul vostru sa impartasim din experienta de mamici.

Mergi la inceput