Targoviste (14)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ceau Dia,

Da...am plecat in iulie la naiba in praznic :)...Suntem in Washington, intr-un oras f dragut la 15 min de Seattle (Bellevue -http://money.cnn.com/video/pf/2010/07/09/best_places_bellevue_wa.moneymag/) si incercam sa ne integram in peisaj...Acum intram sa le povestesc fetelor ca am luat nivel intermediar la un test pentru kinderii care au english as a second language...Cristi incepe de marti clasa 1 aici si l-au testat sa vada de la ce nivel sa inceapa pregatirea cu el...Ei fac si la scoala ceva engleza in plus...El e norocos pentru ca vine si acasa o profesoara si face cu ea engleza...Azi a avut prima ora si era asa de timorat la inceput...am crezut ca nu o sa scoata un cuvant...tipa e norvegiana de fel...deci mai rece un pic...dar s-au acomodat pe parcursul lectiei. A surprins-o ca el si-a notat cuvintele...m-a vazut pe mine ca invat in stilul asta si l-a adoptat si el...Maine iar avem engleza la 2, iar de dimi mergem la scoala sa o vizitam (de fapt e mai mult un touring sa vedem unde sunt toate cele - pana acum am vazut doar biblioteca)...

Voi v-ati mutat in Turcia? Sau sunteti in concediu :)

Fetele de Tgv deci nu v-ati intalnit...poate din cauza mea ca eram geloasa :(

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Miha draga pocestea ta asa imi aduce aminte de a mea...Totul va iesi asa cum tiai propus. Si daca se plang sa nu ii iei in seama ca eu am pus la inima si i-am lasat sa plece si cred ca am facut rau.

Cat despre intalneala este vina mea: am fost plecata prea mult din Tgv si nu am mai avut timp...In octombrie o sa pun o data dinainte ca sa fiu sigura ca ne vedem dar sa vedem cu Flori cand este bine pentru ea.

Va pupic si sa aveti un weekend super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Salutare!

Eu ma bucur de ultimele 3 zile de concediu facand zacusca.
Sper sa vrea Edi sa stea la program prelungit la gradi...in teorie, merge treaba, accepta ideea. Sa vedem cum stam la partea practica. Luni ma duc sa-i fac analizele si parca vad ca iar stau sa ma milogesc de el sa deschida gurita sa-i recolteze. E o adevarata aventura pana reuseste biata asistenta. In caz de forta majora il tine de nas sa poata respira pe gura si...pac, batul pe gat.

Cu intalneala, vedem atunci mai aproape ce program are fiecare. Eu pot sa spun ca ne-am intalnit, Cristina, si in vara asta, nu?

Vorbim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Miha ma bucur tare pt voi!!Multa bafta in cls 1 lui Cristi!!Si voua acomodare cat mai usoara cred ca va fi bine!!
Noi suntem in Istanbul de 1 an jumate sotul meu a fost detasat aici...mai stam putin si plecam...de data asta in noua locatie vom sta mai mult de fapt probabil va fi o destinatie definitiva!Sper sa ne acomodam si noi acolo:)
Va pup!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Miha ma bucur tare pt voi!!Multa bafta in cls 1 lui Cristi!!Si voua acomodare cat mai usoara cred ca va fi bine!!
Noi suntem in Istanbul de 1 an jumate sotul meu a fost detasat aici...mai stam putin si plecam...de data asta in noua locatie vom sta mai mult de fapt probabil va fi o destinatie definitiva!Sper sa ne acomodam si noi acolo:)
Va pup!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Ok...Bafta si voua!!!

Fetele scuze ptr offtopic!

Va pup!

PS Azi am invata-o pe profa lu` Cri alfabetul romanesc...:)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor eu dispar din peisaj aproximativ 2 luni poate o sa va citesc dar mai mut nu

va pup si ne auzim acum invat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori draga spor la treaba si da aici sa gustam bunatatea de zacusca. Cat de intalnit da putem zice ca ne-am intalnit LOL.

Poate ne intalnim cu copilasii la joaca toate pe o bancuta in parc asa impuscam mai multi iepurasi deodata.

Getik spor la invatat darguta si multa bafta la ce vrei tu sa faci acolo.

Eu sunt bine, tot racita, ieri am fost la o plimbarica dar acum in paine iar.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tuinea

Flori draga spor la treaba si da aici sa gustam bunatatea de zacusca.



Ramane sa ne vedem in oct. la o zacusca.

Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori daca ma invitai la o cafea sau alte bauturici din acestea pentru mine nu ar fi insemnat nimic dar zacusca...yum-yum abia astept. Zi tu o data si o punem in calendar si ne vedem la ce ora vrei tu.

In rest eu acelasi program nebun dar sper sa supravietuiesc lunii asteaia nebune.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

E cam devreme de spus o zi anume. Nu stiu nici in ce perioada ajungi acasa. De exemplu, eu am vacanta in ultima sapt din octombrie. Tu esti pe aici in periaoada aia?
Oricum, in principiu e ok in orice zi. La ce ora, stabilim atunci.

Pup!

Mergi la inceput