Prietene la bine si la greu - 158

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Mnaseara... vin cu ...sanioara.., aka trotineta ca nu mai ie zapezi la mangalica.

Stanucel, minunata printesa ta, si ce m-am mai holbat la amandoi copiii tai, moama, stiam de dif de ani, dar vazandu-i live a fost si mai si! Are cine o apara pe Adelina de pretendenti mai tarziu

Floricik, nasol, hai ca se rezolva toate rand pe rand...vine primavara si vine caldurica, sper sa rezolvati si cu nesimtitii aia dela Malev cat mai curand sa va vina inima la loc.

Raluci, ziua lui Marijan nu e maine? sau stii ti ceva si noi nu

Cat priveste vecinii mei cei harnici, am sunat la interfon sa le bat obrazu, am sunat administratorul, a sunat si sotul direct proprietarul(el nu locuieste aici, deci apartamentul e gol, il doare la basca pe el), degeaba; ca atunci cand s-a speriat Amalia cica venisera termopanele si cei de la firma respectiva nu stau dupa mine ca am copii mici si tre' sa ii culc...cica
Harsaie mereu, nu e zi sa am liniste de doua luni, dupa ce ca stam in frig... E dixtractie mare la noi, ce sa mai..
Faza e ca si noi inainte de a ne muta aici am spart/renovat/duduit in capul vecinilor vreo 2 luni....deci...suntem si noi cumva cu musca pe caciula

Dana, ce face Lucas??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

licurici e clar traiesc in viitor , nasol dava si voi facurati la fel, trebuie doar sa sperk ca termina mai repede lucrarile

daca vreti distractie urmariti romanii au talent, demential

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna seara,fete dragi!

Imi pare rau sa aud de puiuti bolnaviori... Sper sa citesc curand ca le-a treut.

Dana,multa sanatate lui Lucas

Flo,sper ca te refaci dupa cazatura aia urata... Imi pare rau de toate problemele,sper sa te relaxezi cu papusica ta.

Monis,cum mai e cu gradi? Imi pare rau ca trebuie sa-l vezi plangand....sper sa inceapa sa-i placa,sa fie o bucurie ca merge la copii!

Gabitza,ce aiurea cu renovarile si toate zgomotele pe care le implica....

Licu,deci tragi cu gimnastici din greu,bravo! Am fost si eu ieri la sala,si nu stiu ce am facut asa deosebit,ca mi-am "deranjat" hemoroidul
Imi pare tare rau sa aud ca nici Dragos nu e fan diversificare.... Ia o pauza un timp,si incearca cu altceva...(zic si eu...). Oricum, eu am fost foarte impresionata de Douradou,cat de relaxata a fost ea in privinta diversificarii.

Cory,ai un baiat de nota 20: si frumos, si talentat! Are si voce,dar si sarm!!!

Stanucel,ce mi-a placut poza cu amandoi in pat! Cred ca tare frumos trebuie sa fie sa-i vezi "jucandu-se" impreuna!

Miany,imi place sa te vad! Cum se mai simte David?

Shtefy,ti-a spus-o Licu,nu te-a iertat
Cum ii mai place Stefaniei la gradi?

Magda, ce mai fac blondutii tai?


Am inceput "potty training", si merge super. Isi da singura pantalonasii si chiloteii jos, se aseaza, si dupa ce face,se si sterge singura, ridica pantalonasii. Afara merge tot cu pampers, dar ce ma amuza e ca se aseaza pe vine cand face. Treaba mare inca nu ii iese la olita, tot in picioare,pe dupa canapele sau cu usa inchisa prin baie/bucatariepe unde poate fi singura).

Vorbeste din ce in ce mai mult,ii place sa pretinda ca e ba caine,ba pisica,printul, Winnie, Honey,Charlie etc...si dupa ce ne anunta cine este,asa trebuie sa o strigam.
In ultimul timp imi cam pune nervii pe bigudiuri....am inceput sa aplic time-out,ca nu se mai poate.

Poate mai trec maine,mi-e cam somn.... Noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Raluci,la asta ma uitam. M-a lasat cu gura cascata femeia aia din Tecuci. Nu stiu cine ar avea tupeu sa mearga la consultatii la ea,mi s-a parut de-a dreptul dusa, dar vocea....absolut superba!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

licurici e clar traiesc in viitor , nasol dava si voi facurati la fel, trebuie doar sa sperk ca termina mai repede lucrarile

daca vreti distractie urmariti romanii au talent, demential

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)

Facuram curatenie in apartament dar cu respectat programul de somn si alte cele, nu ca astia....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

La ora asta ma dau eu pe net..
Lumi, de maine, pardon azi, incep si eu sa incerc potty training cu Ami, i-am cumparat chilotei fara numar, sa vedem ce iese..
Cu diversificarea lui Dragos- am renuntat la morcov, vad ca ii place cat de cat piure de dovleac, sau cerealele de orez, mananca cam cateva lingurite mici mici,dar tot ii ceva... Mergem catinel catinel, ce sa fac...cum se plictiseste, incepe si scuipa, face bulbuci cu mancarea la gurita..deci nu e loc de insistat. Mai introduc si vreun fruct ceva, si uite asa o lungesc vreo luna pan se prinde ce si cum, si poate define fan lingurita.

Si sa nu uit sa urez si eu

La multi ani, Marijan! Multa sanatate, bucurii si dorinte implinite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Lumi, blondutii din dotare se joaca cu spor si de restul asteapta primavara .

www.ted.com/talks/brene_brown_on_vulnerability.html?source=facebook#.T0ZpYD6gK80.facebook" target="_blank">In loc de lectura nocturna / matinala.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Licu,succes atat cu olita,cat si cu diversificarea!

La noi a mers relativ usor cu olita, inca din prima zi,seara,a facut singura(dezbracat,asezat pe olita,si venit dezbracata,cu olita in maini,sa-i arate lui daddy ca a facut). Au mai fost accidente si in a treia zi,dar acum nu mai sunt. Doar treaba mare nu ii reuseste la olita...inca.

Magda,si eu astept primavara....e anotimpul meu preferat,si abia astept sa pun flori prin curte,si sa stam cat mai mult pe afara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Salut!
Am intrat si eu "o fuga", ca sunt la servici, dar imi sta mintea numai acasa.

Sabina a facut febra aseara si i-am dat Panadol, azi-noapte pe la 3 s-a trezit plangand, ardea rau de tot, cu greu am convins-o sa ma lase sa-i dau pantalonasii de pijama jos ca sa-i pun un Novocalmin, dar i-a mai scazut putin febra.
Dimineata cand ma pregateam sa plec la servici am observat pe perna ei pete de sange, iar cand m-am uitat la ea era toata rosie la nasuc...m-am panicat rau, ea s-a trezit, nu m-a lasat sa o sterg deloc la nas, a dat cu maneca si s-a murdarit de sange pe bluza de pijama si a inceput sa planga... dupa ce s-a ridicat din pat i-a mai curs putin, din ambele nari...apoi s-a apucat de stranutat si curgeau din nasuc de toate cele: si mucisori si sange

Cand am plecat avea cam jumatate de ora de cand nu-i mai cursese nimic. Ce-o fi chestia asta? Am sunat o prietena asistenta care mi-a spus sa ma linistesc ca s-ar putea sa fie de la febra. Nu prea pot sa ma linistesc . Abia astept sa ajung acasa la ea, sotul mi-a spus ca nu prea vrea sa manance. Offf si azi e sambata si daca merg la urgente cu ea, astia ori ne interneaza direct si ne baga pe antibiotic, ori nu ne baga deloc in seama (asta o stiu din proprie experienta din pacate)

Ati mai auzit de asa ceva? A mai patit cineva?

Pup fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ziua buna,

Va citesc dar sunt intr-o pasa cam proasta... Poate e doar oboseala... poate e si un pui de depresie ... zau ca nu stiu ce am.... poate e de la statul in casa... desi iesim... nu foarte des dar iesim...

Desi va citesc parca nu reuseste creierul meu sa cupleze nimic nimic...


Copii sunt bine in general. Mihnea e foarte marait si plangacios... ba il mai si imita pe Tudor si plange prefacut stanad pe pat cu picioarele in sus si ... TIPA.... ca sa imi fie clar ca plage. Incerc sa vorbesc cu el. Il intrab daca e suparat... incerc sa-l fac sa exprime frustrarea pe care o simte... dar e foarte greu pentru varsta lui sa exprime in cuvinte asa ceva

Cred ca lui Tudor ii ies dintii. Ma innebunese cat baleste si cat roade tot ce prinde. Tot mi-am spus ca nu sunt dintii, ca la varsta lui isi descopera mainile si baga tot in gura... dar se trezeste tipand... tipa prin somn....

Nu mai spun ca ma enerveaza ca nu mai slabesc... M-am blocat la 61 Kg si acolo stau... Bun... nici nu fac mare lucru sa le dau jos ... ar trebui... 4 kg nu e mult de dat jos... si la psihic mi-ar face bine...

Ancutza, cred ca te-ai speriat rau cu Sabina.
Imi amintesc o secventa cu sora mea care facuse o forma grava de laringita ( a stat 5 zile la spital) cand era in liceu. Ei, inainte sa iasa din casa a facut o hemoragie nazala puternica. medicul mi-a spus atunci ca e de la infectia pe care o avea... ba ca se astepta sa urmeze varsaturi in urma hemoragiei pentru ca sangele nu poate fi digerat ok de stomac si probabil "va fi aruncat afara"... ne avertizase ca sa nu se sperie.
practic nici febra nu facuse inca... si hemoragie fusese.

Eu as merge insa la medic.... asa relaxata cum sunt. la camera de garda sa iau o parere si as refuza internarea... dar decat sa-mi para rau... mai bine o plimbare neplacuta
Sanatate multa

Mergi la inceput