Prietene la bine si la greu - 158

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

scuze ca scriu aici despre asta

Nu e SPAM! Persoana cunoscuta are nevoie.

Se cauta Donator de sange pentru Iasi .
Sunt cautati donatori barbati cu grupa de sange B3, rh negativ
Cel care are nevoie e UN BAIAT DE 17 ANI care a fost operat de cancer, face chimioterapie iar acum globulele rosii sunt in scadere
si daca nu primeste sange e f rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

gata am primit confirmarea printr-un e-mail cum ca nu au jucaria pe stoc
nici unul din cele doua site-uri nu au pe stoc...ghinion pe capul meu
mai cautam
trebuie sa caut altceva,doar ca vreau ceva sa ii dezvolte creativitatea.

daca aveti idee, si timpul necesar sa imi scrieti si mie de jucarii pentru varsta de doi anisori, astept cu nerabdare, si va multumesc frumos

cuburi avem, puzzle avem...


carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

scuze ca scriu aici despre asta

Nu e SPAM! Persoana cunoscuta are nevoie.

Se cauta Donator de sange pentru Iasi .
Sunt cautati donatori barbati cu grupa de sange B3, rh negativ
Cel care are nevoie e UN BAIAT DE 17 ANI care a fost operat de cancer, face chimioterapie iar acum globulele rosii sunt in scadere
si daca nu primeste sange e f rau


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


multa sanatate!!! din pacate,tot mai multi tineri cu diferite forme de cancer....avem si noi un caz ,o tanara de 23 ani cu limfom..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Stanucel si Zara o iubeste pe Mimi (Minnie Mouse), dar ii si da na na. Cred ca nu o asculta pe Zara. Intr-un adintre posete are carnetel si perie de par cu Mimi de la H&M. Mie imi place rau de Mimi. E tare draguta. Cred ca jucaria perferata a lui Zara care nu se demodeaza este ... io. Numai calare pe mine sta de cand vin pana apare tasu' si impartim... calareala. Chiar si eu sunt curioasa ce jucarii sunt potrivite pentru ei, pt ca surubaria, a picat.

Raluci, Gabitza ati fost la lectia demonstrativa Fastrackids? Uite o parere a unei mamici http://roxanaraducan.blogspot.com/2011/09/cursurile-fastrackids.html

Laura mersi ca ai luat legatura cu Broscuta. Se pare ca voi fi pentru o dimineata la Mangalia cu cardul dupa mine. O sa incerc sa-i conving pe ceilalti sa mergem in vreun parc sa mananci aia mici si poate ne vedem si noi.

Floricik naspa cascadorie ai mai facut. Adevarul e ca e de groaza sa mergi pe stradutele secundare prin Bucuresti. Cum ai rezolvat-o cu Malevul?

Ionela poate te intereseaza. Eu m-am inscris dar nu stiu daca ma selecteaza pentru ca nu predau dupa curriculum romanesc. http://competenteincomunicare.ro/cursuri.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

salutare!
Am fost la medic...rosu in gat, si in urechiuse sunt probleme...inceput de bronista..daca incepe sa faca febra de urgenta la spital si ne trec pe antibiotic
Ne-a dat niste picaturi a caror substanta activa este Salbutamol.

?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

salutare!
Am fost la medic...rosu in gat, si in urechiuse sunt probleme...inceput de bronista..daca incepe sa faca febra de urgenta la spital si ne trec pe antibiotic
Ne-a dat niste picaturi a caror substanta activa este Salbutamol.

?


Dana, mami de 2 minuni David (2.11.2009) si Lucas (23.11.2011)



salbutamolul are ca efect dilatarea bronhiilor si reducerea spasmului ce poate sa apara in bronsite,crize de astm bronsic si alte afectiuni pulmonare...usureaza respiratia,mai simplu spus.....multa sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

noapte buna tuturor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Off, Dana, stiu cum e cu puiuc mic racit din pacate.. Va pup, rabdare multa si tie si lui mititelul, si daca trebuie..tratament. Bine macar ca esti in germanica si nu la noi sa ajungi in spitalele de aici..

Gabitza, si la noi de la inceputul lui ianuarie renoveaza astia de deasupra apartamentul. Complet, de la turnat sapa, pus gresii/parchet/termopane. Zilnic aud bormasini, darama, sparg, harsaie, e dezastru.Cateodata lucreaza cu 2 bormasini simultan, nici nu ma aud pe mine cand vorbesc.. Cand cred ca am putina liniste si zic sa bag un copil la somnic incep iar.. De fapt asta e si motivul pt care Amalia a inceput sa imi sara somnul de la pranz. Au pus astia termopane intr-o zi fix in pauza de la pranz, si s-a speriat de la zgomote. De atunci nu mai vrea sa doarma la amiaza, e un chin.
Cel mai bine, daca puteti, muta mucosii la Craiova, e un calvar cu zgomotele mai ales la pranz. Sau poate respecta astia orele de odihna..

Dankutza, sa ma anunti din timp cand ajungeti la Mangalica sa ne intalnim, vii si cu Pinky?

Stanucel, nu prea stiu ce sa iti recomand ca jucarii, la noi imediat trec pasiunile..azi plastilina, poimaine vreo carte, raspoimane o papusa, un set de tacamuri de jucarie..si tot asa.. Se plictiseste repede rau de ele..

Stephy, asa e, cam rarut cu scrisul, acum vezi si tu cum e cand te obisnuiesti cu cineva sa scrie des, si pe urma dispare

Cam gata, ma bag repejor la gimnastica, acusica se trezeste motanul la o tura de tatzi.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

dana multa sanatate si doamne ajuta sa nu fie nevoie de tratament

i-am cumparat adelinei azi un set de bucatarie, cu aragaz,tigaie,canite,furculite,lingurite, etc...pare foarte incantata de acest set,dar sa ne jucam impreuna, ea pune barbita la papusa si mami vine cu papa, ea ii da apa la papusa si mami o sterge la gurita, si tot asa.ma bucur ca a invatat si ea sa se joace frumos, fara sa strice jucariile, doar ca este mai greu pentru mine sa tot stau jos cum vrea ea

azi a recunoscut cocosul si a spus cum face catelul.la cocos ii spune "cococotuuu"
cand era mai mica statea linistita sa ii citesc o poveste,acum nu are rabdare,vrea sa dea ea pagina la carte, sa ne spuna cine este in poza etc

sunt o mamica fericita

noapte buna


carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

am pus cateva poze cu minunile vieti mele

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput