Prietene la bine si la greu - 158

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Monis totul ok? De ce esti asa tacuta ?



muncesc si nu am timp.

in plus eu nu reusesc sa intru si sa vorbesc ca televizorul numai despre mine. si nici nu apreciez oamenii care fac asta . daca nu am timp sa schimb o vorba si cu ceilalti de pe aici, mai bine tac.

pupam Stefita si pe mamica ei speriata



am citit din an in pasti pe sarite, nu am inteles nimic ca nu pot ma pot concentra. cred ca m-a intrebat Lumi daca tin bine minte de gradinita: Iulian plange la fel de tare dimineata dupa 2 saptamani .


sa avem cu totii o primavara frumoasa







Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Imi pare rau ca simti si tu asta ... e clar de ce e tot mai putin animat topicul nostru ...
Si imi pare rau ca plange Iuli dimineata la gradi ,nici nu stiu ce sa zic ,sper doar sa se linisteasca curand
Cat despre treaba multa de la birou ,zic si eu ca Flo : mama lor de greci .


Strumfy te inteleg cu dorul de burtica mscacioasa

Flo nu pot sa cred ca iar a primit antibiotic micuta Ema ,sanatate multa !



imi pare rau, am scris pe fuga si cred ca nu m-am exprimat foarte clar... Ce vroiam sa zic este ca din cauza ca nu-mi plac oamenii care fac asta, eu incerc sa n-o fac. Daca altii pot, s-o faca linistiti. Zilele astea as fi avut doar cate 5 minute, in care as fi apucat sa scriu doar de mine. Ca sa scriu pentru toata lumea, asa cum imi place, am nevoie de macar jumatate de ora. N-am avut... Nici azi nu am...
Dar topicul cred ca este mai putin animat ca toata lumea a cam inceput serviciul si nu de altceva. O sa incerc si eu sa scriu cand scap de salarii, rapoarte, adica peste cateva zile.

Apropos, felicitari Dymo pentru job, zic ca si fetele ca o sa fie o gura de aer proaspat, chiar de te vei simti aiurea mai ales la inceput, dar ai nevoie .




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik

Monisule nici acum nu au plecat grecii? mama lor...



ba da, ei au plecat, dar treburile de facut au ramas tot aici .

Eu n-as mai lasa-o pe mama sa duca copilul la doctor daca nu e nimic grav, daca e unul din ala care scrie reteta cu antibiotic si daca ii dai numai telefon... Chiar ti-o zapaceste tanti aia cu antibioticul. Si cand o fi intr-adevar nevoie (Doamne feri), n-o sa mai raspunda cum trebuie... Hai ca nu mai e mult pana la toamna




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Primavara frumoasa tuturor,

Dy felicitari

Dana sper ca sunteti mai bine

Monis ce rau imi pare ca iuli tot plange, sper sa eaca curand. spor la trebi

Tinutza tztztz foarte urat ca m-ai parat, glumesc, la mine se intampla rar treaba cu nearanjatul, acum nu mai sunt asa, tocmai ca eram inainte de programare si basca eram dupa nani. sa pui linkul cu hainutele pliz, ma bucur ca va deacurcati cu tikki

remus mai bifeaza o ceva cu tuse, sper sa treaca repede

stephy naspa intamplarea brrrr, bine ca e bine galusca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

O primavara frumoasa drgele mele.
Sper sa revin dupa 21 cand adoarme Danut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Monis am inteles mai bine acum ,intelesesem altceva ,citisem si eu in fuga .

Raluci pup Remusul sa treaca repede tusea si tot ce-l supara si tin pumnii sa nu se prinda nici un microbel de Cezarica

Flo f bine ca nu i-ati dat antibioticul .Acum e mai bine Ema ?

Tina ascunde bine dinozaurul sa uiti de el .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

O primavara frumoasa va doresc!!!

va multumim ca va ganditi la noi...baietii sunt mai bine din fericire. Gradinita a ramas sa o incepem luni[brrr] ce emotii am eu...eja m-am speriat ca majoritatea copiilor erau acasa bolnaviori.

Raluci, sa treaca repede si lui Remus tusea. eu i-am dat Prospan lui David si a ajutat.

Monis, imi pare rau ca Santi inca plange dimineata. obrajiori frumosi.

Dymomo, felicitari, ma bucur ptr tine

Shtephy, Doamne prin ce ai mai trecut si tu...bine ca printesa frumoasa nu a patit nimic.

Floricik, cred ca o sa imi iau si eu inima in dinti sa cer si a ii fac niste analize lui David...problema cu scaunul tot revine...

Oau Licurici...ai ambitie, nu gluma. Felicitari mamico!

toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

buna dimineata,
Servim ,suc si fursecuri.
Vad ca de aseara nu a-ti mai scris nimic.
Va doresc o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Tina cica nu e prea sanatoasa afumatura din somon si nu somonul ca atare. Afumarea nu se face traditional, adica bagat in afumatoare cu lemn ars (asa ca la tara) ci se da cu ceva care are gustul de afumat. Deja, ignor asta, altfel o sa-i dau numai apa. Eu ii dau somonel afumat. Sa zic ca papa o dat 30-50 g, dupa cheful ei si dexteritatea mea de a indopa.
Da-mi si mie siteul lui nenea cu haine din uk, te rog!
Pai mezeluri mai ok ar fi cel de tip Martinel (mortadella si mai un fel de genul salam de sibiu - sunt taiate in forma de ursulet). Eu, nu am renuntat la mortadella pt ca nu pot sa o tin nemancata. Este o mare caposenie de copil. Daca nu vrea sa pape, sta nemancata cu orele si daca se enreveaza (pt ca o enervez eu) vomita absolut si ultima lingurita din stomacel. Din pacate greutatea ei, nu-mi permite sa o las sa pape doar cand vrea ea (adica o data pe zi si atunci mai nimic)
Eu care am trecut cu Danonino si Martinel si somon afumat, iti spun ca nu i-as da conserva. Am intels ac astea ar fi cele mai nenorocite. Eu uneori fac o salata de ton (de la conserva in ulei) cu ceapa si cartofi fierti, mai adaug ulei, sare, pipe si papam noi, astia mari. Daca ar vrea si ea o lingura 2, i-as da, dar sa ii cumpar conserva sa-i dau, nu i-as da. DIn cand in cand mai am si principii.
De unde ai luat nuci de sapun, cat costa si cum procedezi cu ele?
In loc de balsam, pui ceva?
Te-am omorat cu intrebarile.


Multumesc pentru raspunsurile referitoare la mancarica.

Cu intarziere, va rog accceptati o urare de "Happy Martisor Day".

Am primit ieri o gramada de martisoare de la copii. O sa aibe cu ce sa se dea cocos sotul anul viitor. Mai nou trebuie sa-i dau si lui Andrei pentru ca e cavaler. Vrea si el sa dea la fetitele de la gradi.
Ieri am fost plina de lipici, am facut martisoare pt mamici. DIn pacate nu am avut camera sa vedeti ce martioare frumoase au facut copii. Doamne, ce imaginatie au! De abia astept si eu sa-mi aduca si mie Zara un martisor facut de ea. M-ar topi!

Broscuta si Cristina, La multi ani de ziua voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Dy, si eu ma bucur pt jobul tau. Va fi bine, ai incredere!

Uitati aici un blog care mie imi place: http://otilia-mantelers.blogspot.com/

Despre somn, Ana doarme cam ca Amalia Licuriciului, atata doar ca se trezeste si noaptea sa bea lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Neata

imi permit sa iau o pauza de net, ca si asa am intarziat la serviciu . Azi a fost prima zi din 15 februarie in care nu s-a agatat disperat de mine cand am iesit din sala de clasa. A plecat spre educatoare, cu fatza botita de plans, dar macar a facut cativa pasi de buna voie, nu a mai trebuit sa-l smulg eu de pe mine . Of, cat e de complicat.
Trebuie sa fac un filmulet cu el cum povesteste, cum citeste din carti, cum canta in engleza si cum nu-i prea tace gura, sa le arat la astea de la gradinita ca ele tot zic ca il aud vorbind doar cu maica-mea cand il ia la pranz acasa. Hm... pare sa inceapa sa fie foarte timid...

Am primit ieri felicitare facuta de Iulian la gradinita pt mine

Dana tin pumnii stransi sa treceti repede peste perioada de inceput cu gradinita. Te asteptam cu impresii si povesti. Si la Iulian la gradinita sunt copii bolnavi care sunt acasa de multe saptamani. Dar sunt si copii sanatosi...

Raluci cum stati cu racelile?

Dymo n-ai mai aparut... ai cazut si tu buf langa Danut la somn? Eu miercuri seara am adormit inaintea lui Iulian, taica-su nu era acasa, asa ca nu stiu cu ce s-a ocupat pana a adormit si el

Dankutza cred si eu ca abia astepti martisorul de la Cezara . Iulian doarme asa:
- 2~5= ~2.5 ore la pranz
- 10-11 seara - 7-8 dimineata. Si eu cred ca adoarme cam tarziu seara din cauza somnului lung de la pranz.

Shtephy legea aia e o porcarie. Tot ce vor reusi este sa scurteze statul acasa al mamei alaturi de copilul ei

Strumfy asteptare frumoasa . Noi punem la joc usor de glezna

Tina eu nu stiu nici un mezel pe toata lumea asta bun . Cu placere pt papucei.
Imi pare rau ca nu am luat 2 perechi ca Iulian e indragostit de ei, dimineata nu se da jos din pat pana nu-i aduc papucii...

gata, munca nene




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput