Prietene la bine si la greu - 158

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hello
Ionela m-a impresionat povestea mamicii de 6 copilasi care alapteaza de 10 ani .
Sper din inima sa se stranga banutii pt operatia lui Razvan .Am citit mai demult pe la subiectul hipospadias de pe DC si imi amintesc de prof Hadidi care face operatii in Ro si este foarte bun .Sper sa ajunga curand la dansul .

Licu multumesc ca mi-ai scris ,trimit pm cu mailul meu .

La multi ani draga Broscuta !

gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Stiati ca si taticii vor trebui sa stea 30 zile in CIC ? http://www.antena3.ro/romania/de-la-1-martie-taticii-vor-fi-obligati-de-lege-sa-stea-acasa-cu-bebelusii-vezi-ce-mai-prevede-noua-directiva-ue-156121.html
Ma intreb daca ii pune legea sa si alapteze ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Intru pe fuga sa va urez:
O primavara frumoasa plina de impliniri si bucurii !!!

Ramonik eu o las sa stea la caldura... ca o sa-mi fie dor de burtica miscatoare, si mai bine ca in burtica nu-i va fi... dar se cam apropie termenul limita si o scot altii afara...


Mami fericita de Strumfita si 39+ cu Motzata
AMR < 11 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Monis totul ok? De ce esti asa tacuta ?



muncesc si nu am timp.

in plus eu nu reusesc sa intru si sa vorbesc ca televizorul numai despre mine. si nici nu apreciez oamenii care fac asta . daca nu am timp sa schimb o vorba si cu ceilalti de pe aici, mai bine tac.

pupam Stefita si pe mamica ei speriata



am citit din an in pasti pe sarite, nu am inteles nimic ca nu pot ma pot concentra. cred ca m-a intrebat Lumi daca tin bine minte de gradinita: Iulian plange la fel de tare dimineata dupa 2 saptamani .


sa avem cu totii o primavara frumoasa







Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare. Dragi mamici va doresc o primavara frumoasa si ...calda.

Broscutza LA MULTI ANI!Iti doresc multa sanatate si noroc. Te asteptam sa ne mai povestesti de voi. Imi e dor de mesajele tale mereu vesele.

Monisule nici acum nu au plecat grecii? mama lor...

Licu, ma intrebai de Ema...sambata o aduc acasa sa-i fac analize pt ca nu i-am facut niciodata si pt ca m-am saturat de doctorii de acolo care au zapacit copilul de atata antibiotic. De ex luni spre marti a vomat si a dat in diaree. O duce mama la dr: antibiotic Mama i-a spus dr ca ii da hidrasec, ceai de menta etc ea o tinea pe a ei. M-am simtit legata de maini si de picioare plus o mare o frustrare ca nu eram acolo sa stau cu copilul :(( Abia astept sa vina septembrie sa o dus aici la gradi. Pana atunci cred ca o iau razna ca nu pot lipsi nici de la munca fara numar ca daca nu muncesc nu mananc. Simplu.
Ce draguta Amalia cu sssst. Vezi ca nu ai facut cinste ca ai baiat de juma' de an.

Lili multam pt ideea cu teatrul Paiata. Am avzut ca au spectacole in fiecare sambata. Abia astept sa ducem si noi zburlita. Bafta multa si voua sa scapati de antibioticele astea nesuferite.

Shtephy ce intamplare urata cu Sfefita mica. Cred si eu ca te-ai speriat...

Ma intorc la munci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Monis totul ok? De ce esti asa tacuta ?



muncesc si nu am timp.

in plus eu nu reusesc sa intru si sa vorbesc ca televizorul numai despre mine. si nici nu apreciez oamenii care fac asta . daca nu am timp sa schimb o vorba si cu ceilalti de pe aici, mai bine tac.

pupam Stefita si pe mamica ei speriata



am citit din an in pasti pe sarite, nu am inteles nimic ca nu pot ma pot concentra. cred ca m-a intrebat Lumi daca tin bine minte de gradinita: Iulian plange la fel de tare dimineata dupa 2 saptamani .


sa avem cu totii o primavara frumoasa







Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Imi pare rau ca simti si tu asta ... e clar de ce e tot mai putin animat topicul nostru ...
Si imi pare rau ca plange Iuli dimineata la gradi ,nici nu stiu ce sa zic ,sper doar sa se linisteasca curand
Cat despre treaba multa de la birou ,zic si eu ca Flo : mama lor de greci .


Strumfy te inteleg cu dorul de burtica mscacioasa

Flo nu pot sa cred ca iar a primit antibiotic micuta Ema ,sanatate multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
Mi-a venit coletul.Am comandat cadoul pentru Geo:dinozaurul (e 186 iar in februarie au avut transport gratuit).Sper sa il pot tine pana de Pasti.Sunt foarte tentata sa il dau.E exact ca un animalutz.Are o piele fina,cand mananca zici ca mesteca si se aude un zgomot de rontait de dinti,se dezmiarda ca o mata si are niste ochi divini.
I-am luat si plastilina play -dooh (asta e in galetuse de 250 gr si era la reducere-4 galetuse 19.99 ron).I -o dau diseara.Are acasa mai multe culori dar se cam uscase.Am aflat ca pentru a ii imbunatati textura(a deveni iar maleabila) poti folosi putina apa.
Daca cumparati haine din uk au foarte multe reduceri acum.Eu i-am si de la tesco si de la next.Sunt super.(Am descoperit un nenea care isi pune doar 15% adaos +5 ron transport anglia -buc).Pentru Buc livrare gratuita.
Floricik imi pare rau ca zburlitei nu i-a trecut inca raceala-virusul sau ce este.Sper sa isi revina curand.Sigur mai multa dreptate are mama cu remedii naturiste decat antibiotice.

Monis saru'mana de comanda.
Smara ce mai faceti?
Dankutza aseara ziceai ca nu e bun somonul afumat.De ce?
Eu as vrea sa ii dau lui Geo.Am luat si ceva conserve (hering cu ceapa de ex,fara conservanti)si tare vreau sa vad daca ii place.
Aseara am cumparat lapte de capra din Cora (6.5 ron /900 ml parca).Azi vedem daca ii place.
Intrebare:sotul mai mananca mezel.Ce pot lua pentru Geo fara conservanti?Gasisem un babic dar are azotat de sodiu si nu stiu daca e ok.Ghiudemul am vazut ca are nitrit asa ca nu e ok.
Daca vreti fulgi de sapun,are in Cora de la Dalin.Eu am luat nuci de sapun si imi place cum spala.Balsam nu mai folosesc iar pentru restul totul bio.Lui Geo au inceput sa ii dispara iritatiile de cand am renuntat la chimicale.
Cred ca am vorbit destul,ziua de lucru s-a dus asa ca plec acasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Ahhh mi-am adus aminte apropo ca tot a scris Tina de reduceri...
Azi daca intrati pe site la Blue Air cumparati biletele de avion cu 15% reducere.

Shtephy nu i-am dat antibioticul...Chiar nu vad rostul.

Tina nu cred ca exista mezeluri fara conservanti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
in plus eu nu reusesc sa intru si sa vorbesc ca televizorul numai despre mine. si nici nu apreciez oamenii care fac asta . daca nu am timp sa schimb o vorba si cu ceilalti de pe aici, mai bine tac.



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

la multi ani mamici, sa aveti o primavara frumoasa, calduroasa, si mai ales sanatoasa




carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput