Prietene la bine si la greu - 158

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ionela, sa fii sanatoasa, sa treaca depresia si motatii sa iti aduca numai bucurii.
Danku uracios obiceiul cezarei. Tinem pumnii stransi sa ii treaca obsesia pentru nas.
Ca de obicei sunt prin zona dar nu pot gandi coerent pe motiv de soacra(ca de obicei). Deja ne suna rudele sa o internam la Socola ca nu o mai suporta . Cand are cate o zi proasta da cel putin 10-15 telefoane la toate persoanele pe care le are in agenda indiferent de zi sau ora. Deja lumea nu ii mai raspunde iar ea ne toaca ca i s-a stricat telefonul si de aia nu i se raspunde . Duminica am colectionat eu plus sotz 102 apeluri de la ea si i-am raspuns cam la 75% din ele plus trei italniri si o plimbare scurta cu masina(ca dupa aia a vrut acasa). Deci mai toata ziua fac consiliere prin telefon. Sincer nu mai am rabdare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

dy imi pare rau ca soacra va chinuie asa. nu poate sotul sa vb cu ea si sa o convinga sa se mai potoleasca putin? stiu ca e greu, ca e mama lui, insa daca va distruge si voua viata ce rezolva? iti doresc multa putere

Diana ma bucur ca nu ne-ai uitat. imi pare rau ca aveti o perioada grea daca te putem ajuta, macar cu o vorba buna, spune=ne.

dankutza nasoala treaba cu bagatul in nas. incercati si voi toate metodele posibile s-o determinati sa nu mai faca asta, in primul rand, ascunzand toate obiectele mici, desi tot s-ar mai putea sa gaseasca ceva, insa macar reduceti riscul.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

La multi ani, Ionela!!! Cu multa sanatate si cu multe bucurii!

Pupici tuturor mamicilor si tuturor copiilor, am ajuns la zi cu cititul, dar in mare graba...

Vad ca multe din voi aveti copii tot mai prieteni cu olita, bravo! Ana deocamdata sta pe loc, a priceput ce si cum, dar deocamdata nu aplica. In schimb, dialogam intens pe tema asta, imi tot explica diverse despre olita.

Despre time-out, eu cred ca e bine sa stai langa copil. Sa nu il lasi singur. Caci oricum in momentele alea el nu prea aude ce ii spui si o pedeapsa de tipul lasat singur nu il lamureste prea mult. Si Ana a inceput sa aiba crize si isterii, pana acum gestionabile, insa cu multa, multa rabdare din partea mea, noroc ca nu sunt asa de numeroase.

Diana, m-am bucurat mult ca ne-ai scris. Si mi-a parut rau sa citesc ca ati avut/aveti probleme. Nu stiu ce o fi, dar iti doresc sa se rezolve repede si bine pt toata lumea.

Ma bucur si de Tina, e bine ca v-ati impacat.

Scuzati-mi stilul sec, insa cu greu ma pot concentra. Va pup insa cu drag si ma gandesc la voi des.

A,da, ca sa contribui si eu cu ceva util. Daca va bate gandul sa incercati tigai de ceramica in locul celor de teflon, eu am luat marca Delimano din Cora si a fost cu 50% mai scumpa decat pe site-ul producatorului . Asa ca daca sunteti interesate, mai bine comandati de pe net, de pe site-ul delimano direct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

La multi ani Ionela!!! Sa treaca orice urma de depresie si sa infloresti odata cu primavara!

Diana chiar imi era dor de tine, ma bucur ca nu ne-ai uitat, iti doresc din suflet sa trceti cu bine peste perioada grea si daca simti nevoia sa te descarci, cu mare drag te ascultam.

Dymo si eu sunt de parere ca trebuie luata o masura, pentru ca tu ai de crescut un copil, ai nevoie de mult timp si rabdare pe care sa le investesti in copilul tau care este prioritate.

Mami fericita de Mariuta
si de de 21 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
Legat de time-out sau pusul la colt cum m-am exprimat,nici noi nu il lasam singur in camera.La noi coltul se rezuma sa stea langa canapea ,de obicei langa masinuta cu care se joaca.
Dar asta s-a intamplat o singura data.Am observat ca daca eu ma enervez foarte tare nici el nu se poate calma ba chiar se enerveaza mai rau asa ca prefer sa ne calmam amandoi.
Poze noi cu Geo geo
Aseara ii arata lui tati pe un catalog metro ce e in imaginue "papitzu" (mancare),agutzu (iaurt),"cane" (carne), "boabe" (fasole).Era foarte haios.
Cand am ajuns aca mi-a povestit ce a mancat,la intrebari imi spune corect ce mancase ,ce nu,cum s-a jucat,etc.
gata.
Fug acasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

diana imi pare rau sa aud ca ai o perioada grea,iti suntem alaturi si curaj mult, toate trec, ma bucur sa aud ca vezi partea buna a problemei, adica ca nu esti in tara

dankutza nu ramane decat sa fi cu ochii pe ea non-stop si sa feresti toate obiectele din calea ei, cred ca este foarte greu, dar iti trimit muuult curaj

dymomo77 cel mai bine pentru voi este sa o internati, asa te vei linisti

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Din pacate ultimele 3 luni au fost cele mai groaznice din viata noastra si nu pot spune decat Doamne ajuta ca suntem aici si nu in tara. Sper din tot sufletul sa rasara din nou soarele si la noi pe ulita. Nu mai indraznesc sa fac prea multe planuri, prea se pot schimba toate de la o zi la alta...

si va dorim sa rasara din nou soarele !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Dymomo,

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Azi am primit telefon de la serviciu. Mi s-a acceptat mutarea si incep de joi. Sunt in dubii daca sa il duc pe Danut la gradinita sau sa apelez la o bona. Ma bucur mult ca incep serviciul dar parca e prea din scurt... Asa sunt unii... vesnic nemultumiti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Azi am primit telefon de la serviciu. Mi s-a acceptat mutarea si incep de joi. Sunt in dubii daca sa il duc pe Danut la gradinita sau sa apelez la o bona. Ma bucur mult ca incep serviciul dar parca e prea din scurt... Asa sunt unii... vesnic nemultumiti


mami fericit de Danut 28.10.2009


Wow, super!! Bafta multa, sa te acomodezi usor. Cred ca mai bine i-ar fi lui Danut la gradinita, acolo are copii, interactioneaza, invata mai usor decat cu o bona plictisita acasa. pam-pam

Mergi la inceput