Prietene la bine si la greu - 158

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Raluci, multumesc ca te gandesti la noi Ce sa zic...Lucas este mai bine din fericire....am inceput cu David acum. Tuseste, are nasul infundat si face febra doar seara pana acum. Noaptea este marait si il trezeste si pe bebica...
Ma duc sa vorbesc astazi la gradinita..cu siguranta mai amanam cateva zile daca e bolnavior David.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Dankutza, Doamne...prin ce treceti...trebuie atentie maxima. Unul din fratii mei a fost asa: i-au scos din nas: nasture, boaba de fasole incoltita, scame...etc La un moment dat incepuse si David sa isi bage servetel in nasuc...dar din fericire nu s-a mai intamplat de atunci.


Olita...acum doua saptamani a avut loc si la noi o premiera. A facut treaba mare la olita. S-a mai intamplat de cateva ori...dar cu insistente din partea noastra, plansete din partea lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Intrebare: ce recomandati ptr gradi: crocsi sau opincute din piele?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Intrebare: ce recomandati ptr gradi: crocsi sau opincute din piele?



Dana, mami de 2 minuni David (2.11.2009) si Lucas (23.11.2011)



opincute piele avem noi, parerea mea este ca simte mai bine podeaua decat in crocsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani Ionela!

Dana, noua aici la gradi ni s-a spus 'feste pantoffeln' adica ceva ce-i stau in picioare nu zboara, deci nu slapi. Lui Teo ii dau sosete cu talpa de silicon, ptr afara au cizmulite de cauciuc. Cel mai bine intreaba la gradi. La Timi i-am dus niste opincute cu talpa de silicon si textil ca la tenisi.

Dankutza, naspa ce povestesti tu acolo. Si eu ca si doctorita iti zic sa ascunzi tot ce ar putea intra in nasuc, alta solutie din pacate nu ai.

Licurici omidici fost-ati la cardiolog? Totul bine?

Pup fetele si burticile si piticii dragi. Imi iertati absenta, dar nu am chef de nimic. Din pacate ultimele 3 luni au fost cele mai groaznice din viata noastra si nu pot spune decat Doamne ajuta ca suntem aici si nu in tara. Sper din tot sufletul sa rasara din nou soarele si la noi pe ulita. Nu mai indraznesc sa fac prea multe planuri, prea se pot schimba toate de la o zi la alta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Intrebare: ce recomandati ptr gradi: crocsi sau opincute din piele?



Dana, mami de 2 minuni David (2.11.2009) si Lucas (23.11.2011)



LA noi recomandarea de la gradi a fost sa incaltam copilul cu ceva practic si comod ptr. copil, dar si usor de incaltat, se merge mult pe ideea ca trebuie sa se incalte singur. Asa ca am ales crocs, la dormitor se descalata/incalta singur, dar isi pune singur si "patoni de majaua" (pantalonii de pijama )

Si buna ziua....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

IONELA

Legat de olita noi inca nu acceptam nici cum. E tot pe post de jucarie...daca il dezbrac sa il pun deja incepe cu niste plansete ...de fapt urlete la fel si cu reductorul. Din pacate nici la scutec nu prea mai sta. Astept si eu caldura sa pot sa il las in chilotei. De cand l-am pus un pic fortat pe olita nici nu ma mai anuta cand face kk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani, Ionela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

LA MULTI ANI IONELA!

Diana, imi era dor de tine. Ma bucur mult ca ai gasit putin timp liber si ne-ai scris. Imi pare rau ca treceti printr-o perioada mai grea. Daca vrei sa te descarci suntem aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

va multumesc fetelor
am cumparat oricum si crocsi si opincute.

Diana, daca mai ai sfaturi in legatura cu gradinita le primesc cu drag. va doresc numai bine

Mergi la inceput