Fluturasi Martie-Aprilie 2011 (127)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanales

Buna ziua,
Dragelor, va fac cinste azi cu o felie de tort si o cupa de sampanie, ca azi e ziua mea sunt si eu nascuta pe zapada mea de februarie, nu spun cat implinesc, vedeti voi in lista, dar oricum de cativa ani, tot la 25 am ramas
o ma sarbatoresc pe indelete in weekend cu meniul de proba de care v am spus dar am vrut sa trec sa va salut
o zi buna va doresc

Mami de Ioan



La multi ani !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

La multi ani XEo si Ioanales!!!
Primim tort si sampanie de la amandoua...

Noi azi nu am iesit inca afara.Strazile sunt pline de zapada sau de mocirla.Ieri am iesit in marsupiu si a trecut o masina si m-a facut fleasca de sus pana jos...Nu mai zic ca m-a cocosat David!!!

De 2 zile mananca iarasi des noaptea,unele fete imi zic ca nu se mai satura cu iaurtul la gustarea de seara asa ca de azi tb sa fac ceva mai consistent..Sa ma gandesc ce as putea face felul 2..caci sincer nu am idei deloc....

Duminica ma gandeam sa ies si eu 2 ore singura sa ma recreez..simt ca nu mai pot!!Sa vad daca sotul este acasa si nu are ceva treaba..
De saptamana viitoare incep si sedintele de ultrasunete pt chistul aparut la mana,sa ma vezi...
Sper ca se vor descurca mosicile cu David...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank eee fara zgomote... pai se obisnuieste de nu mai doarme nici cand aude musca lasa sa doarma si in casa, si afara si la cumparaturi, si oriunde.... na, fiecare cum crede, normal. dar eu nu tin strict sa doarma numai in casa.
pai ce-as face eu? cobor 2 etaje cu carutul, fac 2 pasi si cand vad ca o ia somnul sa urc inapoi casa cu carutul? tu esti la sol, ce-ti pasa
cat de dulce este Ioana, ce mai rade si ce rontaie la osciorul ala si ii place si pe zapada

ionalesLa multi ani! sa fi sanatoasa si fericita alaturi de familie si mica minune

La multi ani! si pentru xeo, sa fi sanatoasa si implinita alaturi de cei dragi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, ce te-a apucat? vorba aia...spune Doamne fereste..cum adik zapada pana in iunie? nuuuu vreeeaaaaaau!!
La mine e imposibil de iesit cu carutul si la fel ca tine, in brate nu pot sa o tin, iar daca stau dupa ea sa mearga fac 2 ore doar pana la capatul strazii

catank, Ioana are o gurita si un zambet absolut minunat . Cred ca ar tb sa te gandesti serios sa pozeze pt reviste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank hai maaa, tu mare gosopdina si 'tortareasa' si nu stii tu chec fara oua?

lalely da-i altceva seara, fa-i budinci, orez cu lapte, gris...eu nu i-am mai dat iaurt de nu stiu cand. ala i-l dau cand nu fac altceva


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza nuu, nu mai vreau iarna nici acum. cand vad ce zapezi sunt parca nu-mi mai pot imagina soare, verdeata, cald....

fetelor, voi lasati bebeii sa doarma afara sau numai eu sunt cu pluta? ca m-a pus pe ganduri catank ce-are daca doarme afara?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

hhhhhhhhhhh hai mai roxy...cat a fost mica I numai afara a dormit, dar era cald...statea la umbra....Sigur ca mai sunt mamici care lasa bb afar sa doarma, parerea era a mea stricta acum pe perioasa iernii.

Na, ca s-a trezit dupa 2 ceasuri, cred ca mai bine o lasam afara sa doarma In fine....iesim la aer noi...

Va pup! Va citesc cand revin daca ma lasa ''sefa''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza nuu, nu mai vreau iarna nici acum. cand vad ce zapezi sunt parca nu-mi mai pot imagina soare, verdeata, cald....

fetelor, voi lasati bebeii sa doarma afara sau numai eu sunt cu pluta? ca m-a pus pe ganduri catank ce-are daca doarme afara?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




hai mai roxy, cum sa fi cu pluta? Daca tu simti ca Anastasia doarme bine in carucior eu zic sa o lasi sa doarma. Catalina mea cred ca a dormit in carut de maxim 4-5 de cand s-a nascut, cum iesim afara era cu ochii mari, atenta la tot din jurul ei. Cristi in schimb a fost mare somnoros in carucior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ally, Strumphy am pus pozeeeeeeee noiiiiiiiiiiiii!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanales

Buna ziua,
Dragelor, va fac cinste azi cu o felie de tort si o cupa de sampanie, ca azi e ziua mea sunt si eu nascuta pe zapada mea de februarie, nu spun cat implinesc, vedeti voi in lista, dar oricum de cativa ani, tot la 25 am ramas
o ma sarbatoresc pe indelete in weekend cu meniul de proba de care v am spus dar am vrut sa trec sa va salut
o zi buna va doresc

Mami de Ioan



La multi ani, sa fii sanatoasa si fericita mamico!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput