Suedia (6)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ah, pai au fost multe discutii pana le-au interzis, mai ales stropitul cu sampanie...ca putea a sampanie in tot orasul. :) E chestie ca ei risipesc banii cand atata lume in lume ;) moare de foame, etc. Stii tu, organizatiile caritabile au intervenit si nah, li s-a dat dreptate. Dar gasesc astialalti mereu cu ce sa epateze, cum ziceam.

O zi frumoasa, ma retrag si eu la treburi casnice. Vremea azi nu vrea sa tina cu noi :(.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Bine am facut ca n-am venit acum ... trebuia sa spargem pusculita sa cumparam sampanii si-alte alea, sa fim in ton Beah, sunt scarbosi!!
Miha, eu tot urmaresc prognoza pt Visby - zice ca-n weekendul ala se face mai frumos. Iuhuu, Doamne ajuta pt ma tem de ,,arest la domiciliu'' din cauza ploii. Din cauza piticului, ce ma fac cu el daca e ploaie??
Merg la gogosele, sper sa iasa azi. Alea de ieri merg la rate si lebede )))
Vad ca altcineva nu mai da nici un semn pe aici. Ce-o mai fi facand tanti zavaidoc??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hahaha foxy, sampanii nu gluma! neee, e destul sa ii vezi pe tinerii astia beti ca ti se taie pofta de altceva...:(.

Pai eu sper sa fie frumos, vad ca vor fi cateva zile ploioase, spre duminica revine soarele (duminica asta) si apoi tot oscileaza...se mai schimba, pana asa departe e cam greu sa stii cum va fi...dar speranta moare ultima.

Pai daca e urat afara, pentru ce suntem noi aici? hai ca ne descurcam si cu ploaie, veniti la noi si trece altfel timpul, nu stati intre 4 pereti ca nu te las.

Tanti si-a inchis contul demult, nu mai poate scrie. E posibil sa citeasca. Eu tineam legatura cu ea, urma sa ne intalnim cat am fost in practica in Stockholm dar nu am apucat, am fost atunci ocupata cu magazine, m-am mai vazut cu doua prietene, a fost liber de 1 mai si au zburat zilele. Tineam legatura pe mail, dar din aprilie nu ne-am mai scris. Poate s-o fi suparat pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ce mai faceti fetelor? Profitati de ultimele doua saptamani de vara? Uf ce repede a trecut!

Eu am lucrat in weekend si sambata si duminica dar dupamesele au fost frumoase. Ne-am intalnit cu Foxy si cu familia ei frumoasa. Are un baietel tare scump, vesel, plin de viata.
Mi-a parut foarte bine ca ne-am intalnit, sunteti primii pe care ii cunosc personal de aici de la suedeze. Si primii care ne viziteaza insula. Sper sa repetam, sunteti o companie tare placuta. Da un semn cand ati ajuns acasa.

O vara frumoasa mai departe, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Seara buna. revin si pe forum acum cand s-au linistit apele. A plecat si soacra dupa o vizita fulger de 3 zile. E bine sa mai ai pe cineva din familie in vizita )))
Vizita pe Gotland a fost foarte agreabila, chiar si daca ne-a ,,spalat'' putin. Mihaela si ai ei (doar 2 am intalnit) sunt niste draguti, Silvia simpatica foc ; ))) Data viitoare poate veniti voi pe ,,continent''.
Acum urmatoarea proba de foc: inceperea gradinitei, pe 13! Ufff, tare am emotii. Sper sa fie ok din toatre punctele de vedere.

Restul ce faceti, v-ati strans pe la cuiburi dupa vacante? Mai spuneti ceva si voi.
Zile frumoase va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Oh, am uitat sa intreb : Miha, in Ladok ai fost inregistrata automat sau a trebuit sa faci tu ceva demersuri pt asta? Nu reusesc sa-mi iau identitate (datorid) pt ca nu figurez in Ladok. Sa mai astept oare?? Habar n-am...
(vezi daca te-ai oferit, acum te bombardez cu intrebari: )))Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Sunt pe fuga, sunt mama, sora si prietenul ei la noi pentru o saptamana.

Foxy . Din cate imi amintesc eu, mi-au venit acasa niste hartii de la facultate (dar mai tarziu, cam cu o saptamana inainte de inceperea scolii) in plic, in care am primit si cont ID pentru Ladok. Il activezi cand intri prima data si apoi te poti inregistra la cursuri. Noua ne-au aratat cum sa intram si sa lucram pe site-ul facultatii, in moodle unde avem cursurile, lasam rapoarte de laborator, primim rezultatele de la examene si toata comunicarea cu facultatea de fapt e acolo, in prima zi de facultate.

pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Ok, merci. Petrecere frumoasa cu familia ))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Eh, ce mai fac ,,suedezii''? scoli, gradi si altele asemenea?
noi am inceput gradi. Greu pt mama(eu) mai ciudat dar frumos pt pitic. Vedem cum merge.

Zile senine va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hej lume!

Azi dimineata au plecat sora mea si prietenul ei, inca sunt in Stockholm in asteptarea avionului care sa ii duca mai departe...speram sa nu mai treaca inca trei ani pana la viitoarea revedere, asa cum a fost acum...

Ce sa mai zic? Vara a trecut atat de repede! Azi lucrez ultima zi, duminica plec la Kalmar din nou si tot ce astept acum e sa vina vara viitoare, sa stiu ca am pus punct plecarilor si scolii, sa imi pot vedea de viata mea normala...

Foxy, cum ii place lui Kristian? Tie stiu ca ti-e greu sa il stii acolo, dar va fi bine. Il lasi deja singurel acolo cateva ore? si astept vesti despre cum va fi la scoala.

Numai bine tutror, sper sa se mai anime pe aici acum ca vara a trecut.

Mergi la inceput