Suedia (6)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Foxy, eu in 27 si 30 sunt libera, in 28 si 29 lucrez, dar dimineata. Poate ne sincronizam cumva, vezi si tu cum puteti. Tinem legatura. Iti trimit pe PM numarul meu de mobil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Foxy felicitari pt. reusita. Ma bucur tare mult.

Mihaela ti-am citit blogul. Minunata calatorie ati avut. Peisaje dementiale, safari printre balene...eh. Langa Polcirkeln si io am poza, da' iarna cu o zapada pana la buric .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Da, a fost tare frumos, intr-adevar! Dar si mai frumos e sa scriu despre uitandu-ma la fotografii si rememorand totul . Ah, iarna nu stiu daca m-as aventura, doar pentru o aurora boreala .

Cum e cu scoala, esti in vacanta acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

En kvinna multumesc pt felicitari
Si tie iti doresc multe realizari!
Frumos,frumos, dar taaare as fugi undeva unde-i vara si cald cu adevarat! M-am cam saturat de verile astea pisacioase si reci (((. Poate va fi putin mai stabila vremea in august.
Fug la cuptor sa vad daca-s eclerele gata
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Sunt in vacanta acum pana la finalul lunii. Eu cat ce m-am intors de la mare. Am stat 2 saptamani si am auzit ca tot timpul asta a plouat la Stockholm. De fapt si azi a plouat.

Foxy sa nu-mi spui ca stii sa faci eclere. Sunt preferatele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Am invatar, tot de pofta. Se fac usor. Uite reteta mea http://www.teoskitchen.ro/2007/10/choux-la-creme.html
Dublezi cantitatile, daca vrei mai mult. eu m-m uitat dupa alta reteta si am uitat ca apa trebuie sa fiarba inainte sa pui faina. E aluat oparit, asa ca...opareste-l.
De creme te descurci tu, poti pune ce vrei in ele.
Bafta, sa-mi spui cum ti-au iesit. eu maine repet operatiunea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Foxy salivez aici de pofta . Musai trebuie sa incerc si eu.

en_kvinna, bravo! La marea romaneasca ai fost? Eu nu cred ca mai pot suporta caldura aceea, am lesinat de mai multe ori cat locuiam in Ro...

Pentru mine aici e perfect. Daca e soare, 20-22 de grade cum a fost zilele astea de cand am venit din concediu (a plouat doar de 2 ori la noi) e perfect pentru piscina de langa noi. Dar din pacate inca nu am facut baie in mare, e prea rece...in alti ani mereu ne balacisem deja...sper si eu la zile mai calde sa se incalzeasca si marea. Dar nah, cum ziceam, ma multumesc cu plaja si baie la piscina. :)

La noi e Stockholmsvecka saptamana asta, Foxy bine ca nu ati venit acum, e nebunie in oras...sunt toti tinerii Stockholmului aici, la petreceri...daca sunteti curioase, vedeti aici ce se peterece: http://www.stockholmsveckan.com/

Noi de obicei eram plecati in concediu, am mai prins un an cateva zile...e nebunie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Foxy multam de reteta.O sa incerc.

Eu am fost in Cipru la mare. A fost teribil de cald. La ora 8 dimineata nu puteam sta pe balcon ca ma frigeam, iar la plaja intotdeauna cu umbrela. Asadar am promis ca vara urmatoare mergem la munte .

A inceput nebunia de Stockholmsvecka? Fain, ca-n Ibitza sunteti acum. Cred ca la anul ajungem si pe Gotland. In zilele astea mergem spre Åland si prin arhipelag. Sper sa nu fie ploaie si furtuna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Noi din motive de prea cald nu mai mergem vara in sudul Europei...as incerca Croatia ca nu am fost dar cred ca tot caldura mare e...o sa vedem la anul ce facem, am vrea sa revedem Italia, sa ajungem in Sicilia...dar mi-e groaza de calduri. Probabil ne reorientam spre concedii primavara si toamna, dupa ce termin eu scoala, desi nici iarna nu e rau sa pleci la mare si soare :).

Da, e nebunie...nu stiu cum e la Ibiza, astia vin de la Saint Tropez si e nebunie. Vin cu vase de lux, arata ca in port la Saint Tropez in saptamana asta, nah e frumos.

E o discoteca pe malul marii, Kallis ii spune si e discoteca de zi, la 18-18.30 se inchide. Sunt tot felul de concerte pe acolo...dar cand iese lumea e teroare...aseara eram acolo. Parca esti pe vapor, pe mare, toti se clatina :))). Si toti cu cate un flacon de Ramlösa in mana hahaha. Cred ca le da la iesire, ca prea e unanima chestia. Toti sunt tineri, plin de fete bete, bleac, nu ma incanta privelistea...Asearapolitia era sus pe acoperisul cladirii discotecii, erau vreo 3-4 masini pe acolo, plin de politisti.

Discoteca aia insa pare misto, e cu foc, cu aer sub presiune, muzica din asta moderna de zbantuit...cred ca se distreaza. Sunt curioasa ce exces va fi anul asta. Anii trecuti se stropeau cu sampanii scumpe, de cate 40000 coroane sticla. Li s-a interzis, primesc amenda daca fac asta. Apoi o cumparau si o aruncau la chiuveta, in restaurante. Li s-a interzis. Dupa aia cumparau comenzi mari de hamburgeri si ii aruncau la cos. Li s-a interzis Babbel (Babbel Larsson, poate o stiti, e prezentatoare de emisiuni tv, e gotlandeza) a zis cand a fost aici de ziua Suediei, cand a fost si regele, ca probabil anul asta vor rezerva mese la restaurant, mancare scumpa, vor plati si nu vor merge :)).

Distractie frumoasa, avem si noi Åland in plan, inca nu a iesit...
Va astept cu drag, sper sa veniti cand suntem si noi acasa, sa ne cunoastem live.

la toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Pentru Gotland inca nu am facut planul, dar cand va fi, cu mare drag.

Eu nu inteleg de ce le sunt interzise excesele de genul ala. Ca nu cred ca fac rau nimanui, decat buzunarului lor.

Eu o sa lipsesc de pe aici o perioada ca imi sosesc niste musafiri.

Week end insorit si calduros!

Mergi la inceput