Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
asa deci: eu, Diana si Andreea-as suntem susorile cuminti care isi impart si hainele unele cu altele, Simo e mama care trebuie sa imparta in mod cat mai egal, mai apare cate o mana de ajutor acolo unde exista slabiciune pentru un anumit loc (la Cluj de la turturica, la Diana Marcia si Tina cu fetele din Germania) si uite asa familiile noastre vor avea mai mult decat sperau.
Eu azi am platit factura de curent a familiilor din Garbau si am platit 77 lei (e regularizarea) si ei nu folosesc radiator: au un frigider si doua televizoare, o masina de spalat.
Asa ca si eu cred ca nu e buna ideea cu radiatorul; cautati la magazinele mari o soba

http://www.auto.ro/renault-megane/1266227.html

asta de la pagina 14-15 la 739 lei pentru dl. Macicasan e foarte buna; Diana trebuie sa fi atenta pe ce parte e cosul de fum, hornul, ca sunt sobe pe dreapta si pe stanga; asta din poza e pe dreapta si e exact ceea ce-i trebuie dlui Macicasan.
Simo, eu pampersi am cumparatdin carrefour Marca no 1 la 40 lei si am dus la Garbau; cel putin la Cluj asa am procedat: am cumparat ce era mai ieftin ca sa putem cumpara cat mai mult: ex margarina Delma la 1 kg, nu Becel cum iau pt casa, pampersi Marca no1 nu Pampers cum ii cumparam piticului cand era nevoie; oricum decat cu o carpa legata, ei zic ca e bine orice pampers.
Va las acum ca m-am lungit cu scrisul.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

http://www.dedeman.ro/revista/index.html
aici e soba, la pg 14-15. scuzati primul link.
Pupici tuturor.
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Am facut colet cu bax pampers si o cutie cu serv umede,tetine, cateva lucrusoare ramase de la nepoata pt fetite...nu am gasit biberoane ieftine unde am fost la cump.......sorry.......maine trimit
Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Super poza ta, Gabitza.

Multumim mult de tot pentru pachet....

In seara asta am mai vorbit cu Violeta, Cristina a luat in greutate 4 kilograme....in 3 saptamani.

Sper ca saptamana asta sa revina acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Neata,
sunt pe graba dar am intrat sa va salut.
Gaby, buna treaba ai facut, multumim mult !
Laura, fetele din strainatate sunt un fel de "matuse Tamara "

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

eu sper sa nu fie "Tamara" ca vine fiscul si ma pune sa platesc impozit pentru venituri din alte surse.....dar matuse pot fi, sau surori mai mari care au "scapat" de sub aripa protectoare a mamei Papanash.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Buna, in primul rand vreau sa va felicit pentru ceea ce faceti!
Sotul meu a facut curat in dulapul lui, prin urmare m-am ales cu haine barbatesti pe care as dori sa le donez (sotul meu are 1.82 inaltime si a oscilat in ultimii ani intre 90-100 kg) deci hainele sunt pe masura
daca credeti ca ar ajuta vreo familie pentru care va luptati dati-mi de stire, indrumandu-ma cum sa procedez.sunt blugi, tricouri, pulovere, geci in stare buna...in caz ca nu ajuta familiile prezentate aici as fi de acord sa le donez si la bazar pentru un scop caritabil.

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Am si eu o intrebare la voi: doua din fetele care deja mi-au dat lucrusoare care urmeaza curind sa ajunga in tara pt a fi distribuite de voi, la cine credeti ca ar avea nevoie), ar mai avea o plapumioara micuta si o sacosa cu lenjerii de pat (tot micutze). Daca credetzi ca ar avea cineva nevoie de ele, vb cu fetele sa mi le aduca si le trimit. Daca nu, nu are sens sa ingreunam pachetul aiurea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Giulia, multumim pentru ca esti alaturi de noi. Chiar la Cluj sunt barbati care cred ca au nevoie, Ne spune Laura_s imediat .
Helby, copii mici sunt la Cluj ( le-au dus fetele un patut), la Butnaresti si la Vaslui. Voi catre cine trimiteti coletul ?

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Simona, noi am vrut pt cei din Tg Bujor, dar Rall nu a mai raspuns, asa ca nu am cum lua leg. acolo.
Ce am strins, sunt si lucrusoare mai mici, si mai vine un pachet zilele astea. Asa ca l-as trimite la voi la Bucuresti si de acolo, sa distribuiti voi mai departe, unde va fi nevoie si cind va fi nevoie. Ce am in momentul de fata sunt rechizite, periute si pasta de dinti, sapunele, alte cosmetice (gen labelo, clame de par, etc) + haine mai micute, dar si ceva care s-ar potrivi (zic eu) la fetite mai mari (gindite pt fata cea mare din Tg Bujor). Simbata mai am promisiune de haine (cred ca fata 8-9 ani si baiat 10-11 ani).

De aici nu pot orin Amad (Gaby stie ca asa mi-.a trimis pachetul cu martisoare) sa trimit decat la Bucuresti, Timisoara, Sibiu.

Mergi la inceput