Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Andreea multumim pentru detaliile despre aceste cazuri.

Consider ca ne putem stradui sa facem si pentru ei ceva.

Pana la urma ideea e sa sprijinim cat mai multi copii care au probleme ..fie ca acestea sunt existentiale, de sanatate, de orice natura ar fi ele

..personal visez la un moment dat si la o campanie in care sa ajutam copii dotati care nu au sprijin financiar / sa le dam o mana, o sansa sa ajunga unde poate nici cu gandul nu se pot duce acum



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalua spune:

Revin aici dupa o absenta destul de indelungata. Rall, te rog sa contezi si pe mine pentru Tg.Bujor. Ma apuc deja sa vad ce pot strange pana aproape de Paste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor, am revenit si noi din "excursia" la bunici; bineanteles ca subiectul preferat al acestui weekend a fost "familiile din Garbau"; tatal meu a fost foarte multumit ca ne-a putut ajuta si cum acum era in cunostinta de cauza ii explica mamei mele in ce conditii pot trai unii oameni; am vorbit cu ei si le vom cumpara seminte de legume si pui de gaina si la vizita din aprilie le vom duce; am incercat sa fiu cat mai diplomata, dar i-am explicat clar d-ne Costea ca tot interesul nostru se indreapta asupra copiilor si atata timp cat copiii sunt ingrijiti vom continua sa-i ajutam, dar i-am explicat ca nu-mi place ca de fiecare data cand ii vad, sa-i vad murdari; haine au acum pentru tot anul, cred ca-n fiecare zi ii poate imbraca cu alte haine si sa le spela numai la 2 saptamani; e foarte greu fara apa, trebuie sa mearga 3km dupa 2 galeti cu apa, dar asta nu scuza faptele. Vasi a fost foarte incantat de tort, dar ii era frica sa manance din el, ii era frica ca-l musca broasca; toti copii sunt niste dulci, nu au nicio vina ca s-au nascut unde s-au nascut;
dl Masicasan a fost vizitat de cei de la Directie si chiar de maicuta unde sta Luca (am inteles ca e la un grup de maicute...) si i-au spus ca are toate sansele sa-l ia pe Luca acasa.
Va multumesc tuturor pentru ajutor.
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Andreia, Iulia si nepoteii va multumesc pentru pachete. Mirabelei i-a placut gentuta. Hainele sunt perfecte pentru varsta ei. Astept sa vad daca lui Alin i se potrivesc hainutele(am sa aflu maine seara cel mai probabil).

Pachetele pentru Florina sunt inca la Virgil(baiatul cel mare al Iuliei care sta in Bucuresti). Saptamana viitoare vor ajunge la Iulia acasa.

Fetelor, sunteti minunate pentru tot ceea ce faceti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Am fost plecata pe WE, dar acum am revenit printre voi!
Andreea, ma bucur sa aud ca Mirabelei ii vin hainele. Necunocind copii, e greu sa "nimeresti" masura potrivita. Sa le poarte cu placere!
Sper ca si lui Alin i se vor potrivi, la fel ca si Florinei si lui Alex.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna ziua, va astept cu drag la un capitol nou

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput