Prietene la bine si la greu - 157

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

si inca ceva sa va descretiti fruntile si gata pe seara asta/saptamana asta

How I Learned Romanian in 37 Easy Steps


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare,
Eu citesc pe aici si ma tot minunez de ce copiilor destepti sunt fulgusorii
Biara , laptopul este bine,dupa ce fu in service, schimba tastatura si evident, partea frumoasa, am decartat 250 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Uf, uff, vin si eu incet, incet, jur ca nu mai fac nici o gimnastica in creerii noptii, m-a terminat cu totul, si burta tot burta mare e.. Bilantul dupa fix o luna de mancat disociat e -4.5kg, nu va zic cat imi sta gandul la niste napolitane cumparate de zmau, de la pranz si acu le tot visez.. As mai avea juma de kilogram si ajung la 66kg, greutatea la care am ramas insarcinata, singura mare mare diferenta e in centimetri, acum am cu 5cm in plus in talie la aceeasi greutate, deci...mi-a ramas burtanul mare.

Biara, strange banuti pt costumatii de balet si opincute, acus acus te aud ca ii platesti lectii de balet.
Pozici cu strumfii mai noi nu prea am..s-a stricat aparatul foto.

De Amalia ce sa zic, incepe incetisor sa rupa si ea cuvinte noi, le poceste pe majoritatea de ne pocneste rasul de cele mai multe ori.
ex: eciu=catelul, pada=zapada, baci=in brate, balos=babaci, si tot asa.
De ieri sunt la explicat care e treaba cu umbrele, si-a zarit ea umbra pe perete, si de atunci tot incerc sa ii explic cum e treaba cu becul si umbrele, ii imit catei, pasari cu mainile creand umbre pe pereti.
Tot azi i-am aratat soarele, pe cer si de atunci tot in brate sa se uite pe geam sa imi arate soarele, sa ii desenez soarele, stelele, luna.. 'Mami, soale, soale colo' =mami, soarele acolo
In seara asta i-am aratat si stelele pe cer si era asa incantata ca numai cu ochii pe geam ar fi stat, bine..mai vazuse si un neon aprins pe o strada si ea tot stea ii zicea
Stie si ea in sfarsit ca e Amalia, si cand vrea sa spuna ca face ea ceva spune 'Malia, malia', dar inca nu intelege ca ea e 'eu' incurca inca eu cu tu, de rest numai mutre mutrite pe ea.
Cand vede ca vorbim despre ea, baga niste mutre, pfoaii, isi da ochii peste cap, flutura din gene, face pe afectata...e toata numai teatru si talente. La capitolul mimica exceleaza.
Cu mancatul stam din ce in ce mai prost, singura masa care o serveste cat de cat ok e pranzu cu invariabila ciorba/supa. Mai nou o diversific , am inceput de ieri sa ii dau cate putine cereale lui Dragos si cerseste si ea, deci portia aproape intacta a lui Dragos ajunge la ea... Mi-am pus speranta a o tot diversific si pe ea mai incolo, -odata cu Dragos, poate cu mancaruri care ea nu le-a agreat pana acum, gen mazare/pilaf/ciulama... Daca tot vede ca ii dau lui poate cere si ea..Vise, vise
Am inscris-o la o gradinita particulara aici in mangalia, dar costa undeva la 550ron pe luna- program complet, si deocamdata nu cred ca o sa ne putem permite la toamna sa o platim. Deocamdata am rezervat loc, ne putem razgandi, si sa o inscriem la stat..cel mai probabil..

Azi de ziua celor neindragostiti, sau na..nu conteaza, macar pretextu..am primit si eu si fiimea blugi de la tati Pe mine nu ma da pe spate sarbatoarea asta, dar daca tot am prins pretext de cadou, nu puteam sa refuz.., ce-i in mana, nu-i minciuna.

Cam astea sunt de la mangalica..
Noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

Dankutza Pinky e adorabila, seamana cu tati la barbita , si are niste tinute ...a'propos, ca am vazut aquadoodle-ul, Sabi a pierdut carioca aia si nu am gasit-o nicicum , pot oare sa fac rost de alta?



Din cate stiu eu se gasesc la Noriel http://www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_preschool_3-6_ani/jucarie_AquaDoodle_Accessories
Multumesc de aprecieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari

Cristina iti poti lua concediu pt copil bolnav, e platit 85% din baza, max 45 zile /copil fara a se numara bolile contagioase, chirurgie, gips, etc...doar boli obisnuite.Codul de medical e 09.

O zi buna tuturor si bonus

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neatza
supliementez si eu cu si ceaiuri.

aseara a avut sotul concert intr-un club si am fost si eu, am dansat, a fost super. Sandra a stat cu soacra.
azi sunt cam chiauna la birou, avand in vedere ca m-am culcat pe la 1,30 si m-a mai trezit Sandra de cateva ori ca sa suga...

magda mi-a placut cum ai povestit de copilasi, cred ca sunt inevitabile intamplarile astea cand sunt 2 copii. dar au si astea farmecul lor.

Licu succes pt. kilogramele in minus tine-o tot asa. o sa se duca si burta pana la urma.

Alinus La multi ani! te mai asteptam pe la noi.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Uf, uff, vin si eu incet, incet, jur ca nu mai fac nici o gimnastica in creerii noptii, m-a terminat cu totul, si burta tot burta mare e.. Bilantul dupa fix o luna de mancat disociat e -4.5kg

Felicitari !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Vin si eu sa ma laud cu prima iesire fara copii dinaintea-erei-noastre <=> ante-rares, daca nu luam in considerare tentativa de anul trecut cand am revenit de urgenta acasa atunci cand Rares a constatat ca este "singur" cu Iarina si mamaia.
Nu v-am spus eu ca s-a facut baiatu' independent ?!

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

salutari

Cristina iti poti lua concediu pt copil bolnav, e platit 85% din baza, max 45 zile /copil fara a se numara bolile contagioase, chirurgie, gips, etc...doar boli obisnuite.Codul de medical e 09.

O zi buna tuturor si bonus

mami de gemenasi



2+



da, da, asa este, max 45 de zile / an. Multa sanatate!!!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multi ani, Alinush!

Iti doresc multa sanatate si fericire, sa-ti fie copilasii sanatosi si sa-ti umple viata de bucurii!

Ramonika,ma bucur ca te-ai distrat, tare rau imi pare ca nu am avut cum sa vin.... Nu stiu cum se nimeresc concertele, dar ba sunt cand pleaca Richard, ba cu o zi inainte sa vina.... Poate prindem ceva la inceputul lui Martie...

Licu,felicitari! Ia uite ce mamica gazeluta te faci
Ma bucur ca ai povestit de Amalia, uite ca stie o gramada de chestii,papusica! Motanelul ce mai face?



Mergi la inceput