Prietene la bine si la greu - 157

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pirelia
Magda, atunci sa fie roz bluza. Inscriptionezi: „sunt baiat dar imi place rozul pentru ca asa are si sora mea".

Noroc ca a intrat rozul in moda masculina.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Noi suntem inzapezite aici
Am iesit sa curat zapada,e atat de multa!!! Sper sa se opreasca,sa pot chema un utilaj de dezapezit....

Si tare mi-e teama ca Richard nu va putea ajunge maine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Hello.

Eu sunt la lucru, cu 100 de toale pe mine, radiatorul la picioare.

Mai dar cat a putut sa ninga ieri. Aseara sotul fuma pe balcon, si ma cheama sa vin repede sa vad un nene cu schiurile I-am zis sa lase vrajeala dar nu era deloc minciuna. Mergea nene cu schiurile mama mama...cred ca era pasionat de ski fond. Peste vreo 2 ore se intorcea si l-a mai oprit si politia. Ne gandema noi oare la ce-l incadreaza?? Purtat ilegal de skiuri in Buc?

Magda, tare faza cu telefoanele. Eu stiu de la prietena mea care are baieti gemeni ca e musai ca jucariile sa fie identice.

Lumi, sper sa reusesti sa chemi un utilaj sa ve dea un pic zapada la o parte sa puteti iesi din casa.

Am vazut filmulete cu Bubu si Sabina. M-am uitat impreuna cu sotul.

RamoC, probabil ca ai scris dar nu am fost pe faza. Ai afat deja ca in burtica se ascunde o fetita? Cate saptamani de sarcina ai?

Back to work.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutare,
Floricik mi-l inchipuiam pe ala cu schiurile si cu betele in mana, facand slalom intre masini .
Cand aud ca zici ce frig e la tine, ma gandesc doar cat te invidiam noi asta vara cand ne ziceai ce racoare e la tine la birou si noi toate behaiam de cald si nu mai stiam pe unde sa ne ascundem... Sper ca nu din cauza invidiei noastre sa fie frigul ala .
Acum sunt in saptamana 10, inca nu am vazut ce se ascunde in burtica, dar nah... eu stiu ca e fetita. Pana acum sarcina asta nu seamana deloc cu prima si neuronul meu gravid insista ca e fetita. Si sotul e convins la fel, pana acum vreo 3 nume i-a gasit la fata(Carmen, Vanessa, Lorena), iar eu desi imi doresc enorm sa fie fata, nu ma gandesc deloc la nume, parca tot alea de baieti is mai faine Nu ma mai inteleg la faza asta . Urmatorul control ar trebui sa fie in 9 martie, dar ma mananca in portofel sa mai bag o vizita vinerea asta .

Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Hello,hello!

Citit stirile si cica aeroportul este "operational", chemat utilajul,acum curata drumurile, asa ca pot sta linistita!

Floricik,of,saraca de tine, ce rau e cu frigul asta.... Ma bucur ca ati ajuns la Emma,si am fost impresionata de cate plimbari ati bagat, sunteti curajosi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Lumi, sunt curioasa cat costa utilajul ala ce l-ai chemat .
Daca zic ei ca aeroportul e operational la ora asta, apoi si maine o sa fie, ca nu se anunta mai rau, din cate stiu maine e chiar o incalzire usoara fata de azi. Sigur ajunge R la timp la fetele lui. Voi sunteti doar amandoua, fara mamaia?

Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Magda, tare faza cu telefoanele. Eu stiu de la prietena mea care are baieti gemeni ca e musai ca jucariile sa fie identice.

Mi-ai amintit ca eu si sora mea aveam un mare talent de a descoperi diferente numai de noi stiute intre doua jucarii identice.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot
[...]pana acum vreo 3 nume i-a gasit la fata(Carmen, Vanessa, Lorena), iar eu desi imi doresc enorm sa fie fata, nu ma gandesc deloc la nume, parca tot alea de baieti is mai faine Nu ma mai inteleg la faza asta

Asa ziceam si eu in sarcina cu Rares ca tot numele de fete sunt mai faine.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


RamoC,costa destul utilajul, dar am primit o reducere de la patron, ca am fost colegi de facultate
Oricum,nu platesc doar eu,contribuie si cativa vecini.

Cu numele de fete,vad ca are gusturi interesante sotul tau, si mie imi place Vanessa! Si celelalte doua, dar asta mai mult.

Magda,ce funny sunt cu jucariile! Imi imagienz ca tu nu te-ai distrat sa ii vezi plangand,dar dupa cum ai povestit,e amuzant
Oh, mie imi plac barbatii care au curajul sa poarte roz si rosu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Salutare fete dragi,

Vad ca toata tara este sub nameti, dar ma bucur ca va puteti scoate nasucul la cate o relatare aici pe forum.

Eu stau de doua zile acasa cu Andrei, care are puroi in gat, si a facut febra, pe care n-am reusit sa o scad si asa am ajuns aseara cu el la urgente. I-a dat doar un supozitor de algocalmin si m-a trimis acasa sa-i fac impachetari. E pe antibiotic, azi nu a mai facut febra, dar are nasul infundat, nu-i curg mucusori, si nu mai stiu ce sa-i dau sa-l desfund. Acum doarme in pat langa mine si sforaie de tremura tot bocul.

Am o intrebare pt cunoscatoare: Daca copilul (sub 3 ani?) este bolnav , mama primeste concediul medical sa-i ingrijeasca? Exista asa ceva sau aberez?

Am fost anul acesta la doua petreceri de copilasi, unde a fost o tipa care ii picta pe fata. Asa ca Andrei al meu a fost dalmatian si tigrisor. Sper sa reusesc sa pun ceva poze. Am fost foarte incantata de cat de cuminte a stat la pictat.

Ma duc sa fac ceai, asa ca sunteti invitatele mele.

Mergi la inceput