Prietene la bine si la greu - 157

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

eu cand nu muncesc trag un chiul neneeeee . adica am multe lucruri de facut dar nu ma pot concentra in scurtul timp dintre o intalnire si alta, asa ca intre... ma dau pe net



Cand mai tragi chiulu' intre 2 intalniri, baga 2 poze la concurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Sunt aici, va citesc, dar sunt muta, ingrozita de ce vremuri traim. Nu ma refer la noi ci la parintii mei, care nu mai sunt tineri si de care nu am stiut nimic 4 zile, zile in care nu am stiut pe ce lume traiesc, plangeam si iar plangeam.
Flo multumesc de intrebare, acum am reusit sa vorbim, insa nu se stie ptr.cat timp vor avea electricitate, dar macar au incarcat mobilele. A fost greu, nu curent, nu hidrofor deci fara apa in casa, wc etc, plus ca trebuia partie la animale, iar tata mai este o mana de om. Am vorbit zi cu ei, mult, imi era teama sa inchid ca nu stiu cand ii maii aud
si nu i-am simtit prea optimisti, chiar daca nu recunosc, nu vor sa ne facem griji.
La noi gradi este inchisa maine, azi am luat copilul la ora 13, eu ca o dobitoaca am plecat azi cu masina, iar am derapat pe stradute, iar am avut probleme cu parcarea. Am primiti comunicat ca la 14 se pleaca, insa a venit un coleg din oras cu masina institutiei si mi-a zis ca daca nu plec atunci nu mai ies. A fost cumplit drumul pana acasa, noroc ca sotul facea parie, la locurile noastre de parcare, asa ca am lasat masina mea si am plecat cu a sotului (4x4) sa iau copilul. Nu vreau sa am gandesc la ziua de maine.
Pup gashca


mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!


Of Doamne ,Many ,imi pare rau ca treceti prin acest cosmar .Bine ca ati reusit sa vorbiti si tin pumnii sa nu mai fie probleme .

Despre traficul din oras nici nu stiu ce sa mai zic ,mi-e sila ca nu se deszapezeste niciodata la timp . Asa se intampla si in Bv ,noroc ca la noi nu prea a mai nins ,acum doar fulguieste ,nu prea s-a asezat . Dar pe stradute nu s-a deszapezit niciodata si sunt pline de gheata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Offf Many tare greu cred ca le este parintilor tai. Nimic nu fac autoritatile astea...la toamna iar vor merge din poarta-n poarta sa cerseasca voturi.
La parintii mei a inghetat conducta cu apa(sau ce e aia) si toata ziua de duminica nu am avut apa. Noroc ca s-a deblocat drumul ca ramaneau fara mancare. Eu de la gara pana la ei am mers prin atata zapada cum nu am mai vazut niciodata...daca asa e in oras dar la tara:((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Hai bine v-am gasit, punctele alea negre de sub nameti sint ochisorii mei
E tare frumos cum ninge si nu mai bate viscolul, dar de cind m-am facut om mare numai ma stresez ca n-o sa mai mearga centrala, seopreste curentul, cum duc eu copilul la gradinita... etc. In fine, gradinita e inchisa asa ca macar de asta am scapat, sa vad cum inot eu miine pina la autobuz.
many draga mea, imi pare tare rau ca e asa nasoala situatia la ai tai. Te pup si te imbratisez cu drag si incearca sa nu te mai ingrijorezi, o sa fie bine
floricik bine ca ati ajuns la Zburly si ati reusit si sa va intoarceti inainte de valul mare de zapada
monis nu te vad bine cu tramvaiul azi, n-ai cum s-o iei cu metroul?
ionela of, nasol cu maseaua si cu copiii nazurosi
lumi am dus-o pe Lila la gradinita pina acum, sa vedem zilele urmatoare cum o fi. Noi n-am prea profitat de curte ca la halul in care batea viscolul n-am avut chef de afara nici eu nici ea. Saptamina trecuta cind era soare la prinz a mai stat in parculetul de linga gradinita cite juma de ora. Azi am compensat cu vreo 2 ore de lopatat energic, i-am dat jucariile de nisip si a fost foarte incintata. De mincat maninca tot cu fitze, in greutate nu stiu daca a mai luat ca nu am apucat s-o cintaresc dar arata binisor si a mai crescut in inaltime ca ajunge sa fure chestii noi Tare R care se abtine cu fumatul pina ajunge in Ro
ancutza ce repertoriu are Sabi, si ce frumos se sapunea ea peste tot inclusiv pe la guritza
miany welcome back
Ramo C sa stii ca tatal meu are un fel de alergie la frig care il maninca groaznic, poate o fi si la Domi ceva de genul asta. Cu facutul pipi asa des, poate ca vroia sa experimenteze temeinic cum e sa fii ud Poate reusesti sa incerci 3 zile consecutiv ca sa vezi daca e pregatit au ba
shtephy uf, greu trebuie sa fie sa fiti cu totii bolnavi
licurixo unde esti?!?
Gata, ma duc la trebi, va pup
PS raluci pune draga caramizile alea bine si sa nu te mai prind cu mina pe ele ca vad ca nu stii cind sa te opresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Primiti cu colinda? Hai ca e frumos asa, nasol cu traficul dar eu sar din bloc in metrou si din metrou in cladirea de birouri, sunt o norocoasaLumi-tare R. Deci Alexa se oboseste bine la zapada si doarme dusa. Ce bine...si al meu bubulin e fan zapada/afara si am obs ca ii face tare bine. Nu il mai apuca maraiala de plictiseala, se "aeriseste" si vine in casa cu niste bujori...Many-ma bucur ca ai reusit sa vb cu ai tai. Doamne Ajuta sa fie bine si in continuare, situatiaRaluci-adorabili puii tai(i-am vz pe FB dar eu folosesc FB pt vizionat pozici, nu ma mut acolo clar )Miany-welcome back. Asteptam vesti despre voiAncutza-deci Sabinuta este delicioasa E asa scumpa cum se spala ea singurica si ce mai cantaaa. O sa pun si eu un filmulet cu bubu cantaciosul, acum sta sa-l filmez ca apoi stie ca-i si arat filmarea(si tare il amuza cand se vede/aude)Noi am fost cu Bubu prin Mall sambata, mare distractie, mare...pt el. In rest, o aglomeratie ca la nebuni ca na..cu vreme asta(mai era si weekend). Dar el s-a distrat maxim, s-a dat in toate cele..a fost fain.Nu mai stiu ce vroiam sa scriu..cert e ca abia astept sa plec acasa. Voi ati mai scos copilutii afara si mai spre seara? Ca eu l-as scoate putin cu sania, cand ajung acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

fetele tocmai ce am venit de afara, este de vis, daca puteti iesi nu mai stati pe ganduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Many ma uit la stiri si numai la tine ma gandesc...sper ca ai tai vor trece cu bine peste perioada asta grea
te pup

fetelor, multumesc pentru aprecieri...stiu ca toti copilasii sunt minunati si ne uimesc pe zi ce trece prin comportamentul lor...l-am vazut si pe Santiago cum dansa cu Ana (by Dozz ) si cum antrena pe toata lumea la aplauze

Mie imi sunt tare dragi toti, asa ca va rog sa ii scoateti la scena deschisa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

many sper sa te termine odata c codurile colorate sa sa scape oamenii de zapada, nici nu mi imaginez ce este in sufletul tau, dar ai credinta ca va fi bine

sa ne rugam doar ca incalzirea sa nu fie brusca

floricik mambucur ca ai vazut zburlita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna seara de la Cluj!

De ieri tot ninge si aici dar un nins din acela marunt si incet. Bine ca nu e asa de frig.

Si cand ma gandesc la saracii oameni din alte parti inghititi de zapada abia daca se mai vedeau un pic din acoperis

Shtephy Vad ca Mihai de o vreme cand ma vede in bucatarie ca fac ceva repede vine si el si ma asista sau ma "ajuta" .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

ionela, la noi alaptatul e privit ca ceva f normal ..poti sa alaptezi oriunde oricand...multe restaurante au un loc , poate chiar o camera pt alaptat si schimbat bb...si acum o alaptez pe misso cand are chef , oriunde suntem



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput