Prietene la bine si la greu - 157

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

eu iau pt mine felie de lapte si pingui, ii dau si lui cand ma vede pe mine, fara sa ma mai gandssc la prostii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua
De citit am citit tot , da tare greu mi-e sa scriu
Am vazut si noi filmuletele cu Sabina si Bubu, si de atunci fimea cere filmuletul cu Sabinuza cantareata, iar cand intraba Ancutza cum fac animalele ea raspunde rpd, deja stie filmuletul pe derost pt ca raspunde imediat

Citind de "pocu' lui Pinky mi-am amintit de o faza.......ai faceam omleta Mayutei si ea ma tot grabea ca vrea outze....zic:
- gata mama , e facuta omleta , o lasam putin sa se raceasca si papam
- " e fututa?'
- "ce-ai zis mami?"
-" e fututa ?"
desi socata de cuvantul auzit , m-a bufnit rasul , iar fata mea atat a asteptat , ca a repetat acel cuvant toata ziua......si a tinut sa spuna tuturor.....si a tinut-o cu 'fututa" vreo 4 zile, pana a inteles ca nu-i frumos si ca nu are voie sa mai zica asa ceva

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Simina fara suparare dar cred ca Maya a vrut sa zica ca e facuta ca asa ai spus tu ca e gata e facuta si i-a iesit altceva.

Noi astazi santem singuri pana maine, tati e plecat in delegatie.
In rest mofturi peste mofturi...sper sa sa fie o perioada numai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

da stiam...........tocmai asta era si ideea...ce poate iesi din gurita lor

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dankutza,amuzanta Cezara cu "pocu"! La noi e mai grav, l-a auzit o data pe Richard spunand "fuck it", si de atunci spune de fiecare data cand se enerveaza. Nu mai stiu cum sa fac sa nu mai spuna asa prostii,am incercat sa-i explic ca nu e frumos, ca e rusine,am ignorat-o,apoi iar am certat-o...incerc sa o ignor,sper sa nu mai spuna,ca tare urat mai este....
Despre Kinder si alte chestii,da, eu ii cumpar saptamanal Kinder Surprise pt ca ii plac jucariile, din ciocolata mananca putin.

Simina,saraca Maya doar intreba daca e facuta,nu a intentionat sa spuna ceva urat. Asa spune si Alexa "fute" pt fructe, dar eu nu consider ca a spus ceva urat,asa poate ea sa pronunte...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Si pentru Mihnea "fute"= fluture. Mi-e atat de drag.... mereu ii spun sa spuna fluture la toti cunoscutii de gasca. I atentionez insa inainte , sa nu rada... copilul va spune cat de bine poate el...
Evident ca unii se blocheaza, altii zambesc iar altii nu reusesc sa-si ascunda rasul... dar e ok. Copilul meu spune: fluture... si iti si arata insecta spunand convins ca e "fute" ala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna seara,

Multumesc tuturor pentru raspunsul despre concediul medical. Andrei este mai bine, si azi am fost deja la servici. Nu mi-am luat medical ca am fost obligati sa ne luam 2 zile de CO, in luna feb, pe motiv de productie scazuta, si daca imi iau mai multe zile nu reusesc sa termin 2 proiecte importante luna aceasta.

Dankutza, am ras cu lacrimi la povestea cu "pocu". La noi este asa: tat'su face ca "pocu male" si Andrei ca "pocu mic". Mami nu face. Eu i-am mai dat cate o cioco Kinder din aia mica. Si-a primit foarte multe,(uite asa am si eu cu ce sa imi mentin silueta),si tb sa-i dau macar una cand le primeste. Acasa nu cere, nu isi aminteste de ele, dar cand suntem la cumparaturi si vede e jale.......

Shtephy,

Si Andrei poceste foarte tare cuvintele: in loc de "f" zice "p", "r"-"l", si altele. Ghiciti cum zice in loc de fular, fura ( si asta il zice des, pt orice lucru pe care il iau din mana lui zice: nu fura). Nu am dat niciodata importanta acestor cuvinte, si inca nu zice constient prostii: urmeaza la gradi (sau mai repede). Dodo , prietenul lui(de aceeasi varsta), injura ca la usa cortului (invatat fiind de bunicul lui), si nu-i placut deloc. In momentul in care este nervos pe cineva, efectiv injura urat persoana.

AM crezut ca o sa ma intind la mai multe povesti in aceasta seara, dar nu ma mai lasa Andrei.

Seara placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Buna seara,
pe repede inainte ca nu ma tin curelele mult in seara asta...
Alinus!
raluci la noi la gradinita cred ca au carne tocata numai in ciorba de perisoare - o data pe sapt, salata nu s-a pomenit,vinerea au castraveti si cascaval la gustarea de dimineata, desertul e gustarea de dupa-masa - chec, placinta cu mere/brinza, corn cu gem si ceva care se numeste prajitura Marga si nu am reusit sa elucidez ce e
dankutza niciodata, nu cred ca ii fac vreun bine,mi se pare ca isi ia suficient dulce din desertul de la gradinita + torturile de la aniversari. In rest,ii mai facem prajituri in casa indulcite cu miere, agave sau stevia. La noi in casa nu vede d-astea ca nu ne plac asa ca nici in magazine nu cerseste, stie ca bomboanele si biscuitii cu cioco sint pt copii mari asa ca verisoara care are 7 ani si nu se frustreaza absolut deloc cita vreme primeste si ea ceva compatibil cu virsta ei de ros ca sa nu stea sa se uite. Cind ne vede pe noi cu ciocolata primeste si ea dimineata o bucata minuscula pe care o molfaie foarte incintata.
M-am intins mult din cauza ca mie personal zaharul mi se pare o chestie tare nesanatoasa si care da o dependenta foarte perversa la care insa exista alternativele enumerate mai sus. + ca dulciurile din comert contin o tona de coloranti si conservanti.
Mai vroiam sa le felicit pe Ramonik si pe magda pt iesirile in oras si pe licu pt kg in minus
Gata, ma duc sa zac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

'neata, poftiti la si un ceai fierbinte
o zi faina sa aveti

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata
azi e joi, maine vineri si gata saptamana, vine week-end-ul

si Sandra zice "futere" la fluture.
cat despre dulciuri, ii mai dam cate o patratica de cioco (Milka) uneori (pt. ca mancam noi si nush cum se face ca mereu ne prinde si nu scapam pana nu-i dam) si mai primeste cate un ou Kinder uneori.
ii mai plac si acadelele de capsuni.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput