Prietene la bine si la greu - 157

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

stephy acum vroiam sa scriu, azi a ajuns coletul l-am si luat, sunt super misto, abia astept sa vina bubu mic sa il probrz, dau de stire, multumesc mult sanatate maxima

magda sa va fie de bne ieseala


fetele cu gradi...de cate ori pe saptamana primesc puii vostrii carne tocata, gatita cum o fi? primesc salata la pranz? dar desert? multumesc




Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)


noi nu am mai prestat gradi de la Craciun, asa ca nu mai stiu cu axactitate cum e cu carnea. Parca as zice ca 4 zile din 5 cu carne (e posibil sa ma insel). Desert nu au la pranz, ar fi la gustarea de dupa somn dar noi am fost doar la program scurt asa ca am ratat-o

Incercam de saptamana viitoare sa ne intoarcem la gradi...chiar ma gandesc sa plusez, aka si somn acolo

Sa-mi spui si mie daca-s buni crocsii de Bubu mic....pt orice eventualitate, Stephy de unde i-ai comandat?


Eu nu pot vedea niciun film de la serv ca e banat youtube-ul , pe la poze ce mai reusesc sa trag cu okiu.....Am vazut niste copii tare, tare frumosi...

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

gabitza merci de raspuns, intrebam de carnea tocata, iti zic de crocsi sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

gabitza merci de raspuns, intrebam de carnea tocata, iti zic de crocsi sigur

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)


ok, am citit aiurea
de asta chiar nu stiu, nu-mi amintesc....nu cred ca aveau in fiecare saptamana, din joi in Pasti (din memorie)

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77
La serviciu e liber un post pe care il "visez" de ani buni, cu un program compatibil cu Danut. As lucra de la 08.00 la 16.00, dimineata l-as duce la cresa/terapie iar dupa-amiaza am putea lucra impreuna. Am facut cerere luni si acum astept sa vad ce zice seful cel mare.

Tinem pumnii stransi !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Dymomo si noi tinem pumnii stransi sa fie totul bine !

Raluci ma bucur ca au ajuns pantofiorii
La gradinita Stefaniei se serveste musaca o data la 2 sapt .Ah si la micul dejun au crenwursti sau sunca uneori. Am vazut ca se cam repeta meniurile din 2 in 2 sapt .
Desert au zilnic.
Salata in perioada asta primesc doar de varza alba si rosie sau gogonele si castraveti pusi de ei la murat .
Au o masa de fructe sau legume la ora 10 .Dar in perioada asta au mancat doar fructe sau cel mult morcov .

Gabitza sper sa va acomodati usor cu nani la gradi .
Crocsii mi i-a comandat o cunostinta pe siteul din SUA in decembrie .Acum vad ca nu mai sunt pe stoc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Fetelor, voi le dati la fulgusori: Kinder (ciocolatica, felie de lapte, delice, etc), Dots, Milkinies, Danonino ?



Raluci La noi la gradi se da salata zilnic.
Meniul se repeta cam la 2 saptamani.
Se da pui, peste, vita si carne tocata.
Carnea tocata este de fapt un fel de chifetle la cuptor cu sos (bleah) sau rulada cu carne tocata (iar bleah)
Nu este carne daca se da pizza. Si este numai vegetariana.
Deserturile sunt cam nesanatoase.
Gustarea este suculet la cutie, check de casa, banana, mar, mandarina.





Pe mine m-a upgradat fi-mea. Din "mami" am ajuns "Dani" . Asa ma striga mama si asa ma striga si pe mine. Sa vad cum o sucesc la loc, sa redevin mama.
Tasu' e si mai tare. Acum 2 seri a baut laptic si a facut ca purcelul dupa cateva minute bune. Eram cu spatele la ea. Ea se gudura pe langa tasu'. Ma intorc si intreb "cine a facut ca porcu?" La care fi-mea, ca o mica tradatoare a dat vina pe tasu. Il arata cu degetul si zicea "pocu". M-a bufnit rasul si am ras cu lacrimi. Si tasu' a ras. Numai ca aseara dupa laptic, iar a facut ca purcelul. Noi nu am mai zis nimic, numai ca mamutica, iar il arata pe tasu' si zicea "pocu". Si asa am iesit eu din butoi. Mi-am muscat buzele sa nu mai rad, ca o sa ne faca de ras.
Si ma intrebam eu, daca o sa zic ceva "mai cu greutate" o sa ne stie toti, ca tampeniile i se vor lipi de cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

fetele cu papuceii, a venit coletul de la Timisoara, aveti mail




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Danku cand e musai sa mergem impreuna la cumparaturi isi aleg ei cate un ou kinder sau kinder pinguin . Se intampla destul de rar pt ca cumparaturile sunt sarcina sotului .
Iustin mananca maxim jumatate de portie pt ca ii cere Stefi cate o muscatura dupa ce-si termina portia ei .
E tare haioasa Pinky cu Dani si cu pocu .Si nepotelul meu ii zice maica-sii pe nume ,asa ca din vara tot "Deea" e pt el .L-a lasat mereu in pace sa ii zica cum vrea ,pana la urma cred ca ii va zice "mami"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Fetelor, voi le dati la fulgusori: Kinder (ciocolatica, felie de lapte, delice, etc), Dots, Milkinies, Danonino ?

Da, cat de rar posibil.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Fetelor, voi le dati la fulgusori: Kinder (ciocolatica, felie de lapte, delice, etc), Dots, Milkinies, Danonino ?


Niciodata. Nici pentru mine nu am cumparat niciodata de astea (eu ma prostesc cu altele e drept).

Ba m-am infipt si in educatoare sa aflu de unde stie Iulian de bomboane (tot vedea intr-o carte si-mi cerea bomboane de care nu a vazut niciodata la noi in casa ca nu cumparam), dar m-am linistit cand mi-a zis ca nu le da copiilor nimic dulce daca nu au acordul parintilor .




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput