Viatza in Germania - cap.75

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Kari, sanatate multa! Sa vii cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Kari,tin pumnii,Doamne ajuta!O sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

kari, tinem 4 x pumnii, sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki78 spune:

Kari, sanatate!

Panseluta, tu unde ai facut masterul de care ziceai, in Germania? Ma bate si pe mine un gand sa fac un master aici, dar am inteles ca ar trebui nivelul de limba macar B2, banuiesc atestatul ala de limba B2 trebuie atasat la dosar. Stiti ceva despre asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo

am fost... m-au pus sa beau 800 ml ceva lichid dulceag si scarbos la gust. tomograful era in forma de Ring, ca un colac mare. deci n-am avut probleme cu claustrofobia care ma chinuit toata dimineata.
nu mi-au dat nici un rezultat in mana, mi-au spus ca-l trimit maine la medicul de familie. sper ca e de bine, desi ma incearca necuratul cu niste ganduri.... ptiu drace.
cred ca diseara nu mai aprindem luminile in casa, o sa stralucesc de la atata substanta de contrast.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Kari, lasa-le naiba de ginduri negre

Nu tzi-a ajuns pachetelul? Ca ala sigur itzi schimba starea de spirit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Andreia, inca nu a ajuns pachetul.
mda, am sunat la medicul de familie si tocmai ce se pregatea sa ma sune, ca a primit rezultatul de la CT. cica am ficatul marit de la ce oare taika? sa merg maine ptr Ultraschall.
cred ca ma duc sa ma'mpusc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Pai atunci cu diafragma si celelalte nu e nimic rau?Asta e foarte bine!O sa vezi maine ce e cu ficatul,poate ai mancat mai greu in ultima vreme si l-ai suparat putin....Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiki78

Kari, sanatate!

Panseluta, tu unde ai facut masterul de care ziceai, in Germania? Ma bate si pe mine un gand sa fac un master aici, dar am inteles ca ar trebui nivelul de limba macar B2, banuiesc atestatul ala de limba B2 trebuie atasat la dosar. Stiti ceva despre asta?


Kiki, depinde de facultate si specialitate. SUnt unele care la master fac si in engleza. Cel mai bine cauta specialitatea ta in apropiere si intreaba.

Mie mi-a trebuit pe vremuri examenul DSH (germana pt intrare la facultate) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Kari,
m-am uitat acum care e statusul pachetului si se pare ca maine ajunge la tine acasa.

Tu te-ai suparat/stresat tare in ultimaperioada? Ca stiu ca si asta poate duce la marirea ficatului...sau nedormitul (aici sunt campioanade 3 sapt ma trezesc la 3 noaptea si nu mai pot adormi).

Mergi la inceput