Nasterea la spitalul Malaxa - Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

Anda tu vei naste cu aproximativ o luna inaintea mea,asa ca te astept cu detalii.ecografiile presupun ca le-ai facut vis-a vis de spitalul caritas,nu?eu pe 20 ma duc la eco de 33 de sapt,apoi la cate sapt va fi urmatoarea?tu la cate sapt o faci pe ultima?Anda in ce zona locuiesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Promit ca intru si dau detalii dupa ce ajung acasa cu pitica si ne acomodam...da,acolo am facut ecografiile toate,la dr Avram...pai aia a fost ultima si la mine,pe 20 merg la control si daca crede de cuviinta dr Popescu,imi da sa mai fac o eco inainte de nastere,daca nu,aia ramane ultima mi-a zis....pe Soseaua Pantelimon locuiesc,in zona cimitirului Armenesc daca iti spune ceva...va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

ce tare,pe 20 am si eu programare la ora 15.30 la eco si la 16 la dr,poate ne intalnim pe acolo,tu unde te duci la cabinet sau la spital?Da, stiu unde e cimitirul Armenesc.eu locuiesc pe la piata trapezului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona1986 spune:

Buna, am citit foarte multe informatii utile despre acest subiect.
Am si eu o intrebare: Atentia cand se da la chirurg si la anestezist...inainte sau dupa cezariana? Trebuie sa am eu bani la mine in sala de operatii sau poate intra sotul?

Multumesc mult pentru informatii si nastere usoara tuturor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabitzza_86

ce tare,pe 20 am si eu programare la ora 15.30 la eco si la 16 la dr,poate ne intalnim pe acolo,tu unde te duci la cabinet sau la spital?Da, stiu unde e cimitirul Armenesc.eu locuiesc pe la piata trapezului.

:) Eu o sa merg la spital,dimineata,asa ca nu prea avem cum sa ne vedem...poate la nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

din cate am auzit banutii se dau dupa,dar mai bine ne spun mamicile care au trecut deja prin asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

nici la nastere nu avem cum,tu nasti cu o luna inaintea meaAnda iti doresc nastere usoara,bebe sa fie sanatos si totul sa decurga cum trebuie.cate sapt mai ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Aa,da,asa e,am uitat ca eu nasc inainte:)) teoretic ar trebui sa mai am cam 3 saptamani,caci termenul e undeva la sf lunii,dar sa vedem cand vrea "domnisoara"sa iasa...sanatate multa si voua,bebei sanatosi si frumosi si cuminti si tot ce va doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

e clar cand nu o sa te mai vad pe aici,inseamna ca ai nascutmai ai foarte putin si o sa-ti ti bebita in brate,eu abia astept data de 20 sa-mi vad bb la eco,dupa care ma duc la targul pt copii la shopping.Mersi frumos pt urari,si curaj, 3 sapt trec imediat,nu stii cand te va lua bebe prin surprindere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Uite asa am aflat si eu de targ,poate il trimit si eu pe domnul sot,sa cumpere cate ceva,ca eu sa merg acolo in aglomeratia aia cu burta mea cea mare...nu prea e ok,asta daca nu nasc pana atunci Mai am putiiinnnn si ma apuca niste emotii cand ma gandesc...si o mie de ganduri...Va pup!

Mergi la inceput