Nasterea la spitalul Malaxa - Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Multa sanatate si voua,ma bucur ca sunteti bine,chiar daca e perioada mai aglomerata/obositoare...
Voiam sa va intreb,am si eu o problema:)) cred ca de la prea multe ganduri...cum intram in sala de nasteri?in camasa de noapte,in tricou,sau ne dau camasi din alea de spital?
Sa nu radeti de mine...dar ma gandesc in toate directiile,sa nu uit ceva,sa fiu cat mai pregatita,desi emotiile nu stiu daca o sa ma lase...

Va pupa fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anushka_24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andabaragau

Multa sanatate si voua,ma bucur ca sunteti bine,chiar daca e perioada mai aglomerata/obositoare...
Voiam sa va intreb,am si eu o problema:)) cred ca de la prea multe ganduri...cum intram in sala de nasteri?in camasa de noapte,in tricou,sau ne dau camasi din alea de spital?
Sa nu radeti de mine...dar ma gandesc in toate directiile,sa nu uit ceva,sa fiu cat mai pregatita,desi emotiile nu stiu daca o sa ma lase...

Va pupa fetele!

Anda, cand ti se pare tie ca a venit momentul si te duci la spital, te duci la camera de garda. acolo te consulta, coboara medicul care e de garda si tot acolo te vei schimba in camasa care ti ai adus o de acasa.apoi vine o infirmiera si te urca la etaj unde e sala de travaliu, un salon cu patru paturi si alaturi e sala de nasteri..
:) cred ca te am mai linistit

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Multumesc,Anuska,din tot sufletul! va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Anda, tu cand ai termenul? cred ca sunt sanse sa fim colege in sala de travaliu :) N-am retinut, cu ce dr. vei naste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Citat:
citat din mesajul lui donna79

Anda, tu cand ai termenul? cred ca sunt sanse sa fim colege in sala de travaliu :) N-am retinut, cu ce dr. vei naste?

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010) si 37+

Buna,Donna,paiiii termenul ar fi undeva la sfarsit de septembrie,26 mai exact,dupa ecografie,acum sa vedem cand vrea pitica sa iasa...cu dr Popescu Maria va fi nasterea,ea ma urmareste de la 10 saptamani si sper sa fie bine pana la capat :) Fetita sau baietel?Si cu ce dr nasti?

Va pup si sanatate multa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andabaragau
[
Buna,Donna,paiiii termenul ar fi undeva la sfarsit de septembrie,26 mai exact,dupa ecografie,acum sa vedem cand vrea pitica sa iasa...cu dr Popescu Maria va fi nasterea,ea ma urmareste de la 10 saptamani si sper sa fie bine pana la capat :) Fetita sau baietel?Si cu ce dr nasti?

Va pup si sanatate multa!



Eu am termenul pe 23 sept, e fetita si nasc cu dr. Parpalici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Citat:
citat din mesajul lui donna79

Citat:
citat din mesajul lui andabaragau
[
Buna,Donna,paiiii termenul ar fi undeva la sfarsit de septembrie,26 mai exact,dupa ecografie,acum sa vedem cand vrea pitica sa iasa...cu dr Popescu Maria va fi nasterea,ea ma urmareste de la 10 saptamani si sper sa fie bine pana la capat :) Fetita sau baietel?Si cu ce dr nasti?

Va pup si sanatate multa!




Tot fetita :) Sa fiti sanatoase,sa nasti usor...mai e un pic... Nasti prin cezariana? Eu as vrea natural...acum sa vedem,am o problema totusi cu dr mea,nu prea raspunde la telefon...voi ati avut problema asta?

Eu am termenul pe 23 sept, e fetita si nasc cu dr. Parpalici.

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010) si 37+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Multumesc, Anda, asemenea si voua. Natural voi naste si eu, ca si pe primul (adica asa sper, numai sa nu intervina ceva neprevazut). Nu am avut probleme atunci, e drept ca am avut un travaliu lungut dar d-na dr a ajuns la momentul potrivit la spital. Si nu mi s-a intamplat sa nu-mi raspunda la telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

ce mult ma bucur ca am gasit un subiect pe tema acestui spital,am citit de la inceput toate commenturile voastre si astept cu mult interes si raspunsurile urmatoare.eu sunt o viitoare mami de fetita,avem 31 sapt si voi naste la malaxa cu dr.Maria Popescu(Anda am vazut ca nastem cu acelasi dr).cam cat costa o cezariana in acest spital?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Bine ai venit,Gabitza! Da,nastem cu dr MAria Popescu,eu vreau natural,sa speram ca totul decuge bine...ea e o persoana de nota 20,ma deranjeaza ca nu prea raspunde la telefon...anul trecut o cunostinta a nascut cu dansa,cezariana,si a dat 1500 de lei parca...sper sa tin bine minte,sa nu te bag in ceatza...

Sanatate multa!

Mergi la inceput