Nasterea la spitalul Malaxa - Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anushka_24 spune:

Eu am nascut la 40 saptamani si tot fetita am avut. asa am sperat si eu sa nasc mai devreme dar pitica mea s a lasat asteptata.cred ca pana la urma depinde de bebe, si nu de sexul lui, dc e fetita sau baiat!
Nastere usoara fetelor si dormiti mult acum ca dupa va fi mai greu cu somnul! hi hi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Eu sper sa nu iasa mai devreme ca vreau sa fie Balanta ca si mine:)) Somnul deja e dat peste cap un pic caci urinez des...dar nu ma plang,cum ziceti si voi...conteaza sa fie santoasa printesa..si noi pe langa ea sa o ingrijim si sa o rasfatam

Va pupa fetele!Bebei sanatosi sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Buna dimineata! Azi avem fix 35 de saptamani si la ora 4 dimineata mancam banana,pentru ca imi era foame:)) deja nu mai dorm stralucit,dar asta e! In toate gandurile care imi dau tarcoale,ma gandeam...cum ati procedat cu hainutele pt spital?le=ati spalat/calcat inainte? ca tot citesc chestia asta prin diverse forumuri sau articole...
Si inca ceva: De unde cumparam cercelusi/tortite pt fete? As vrea ceva din aur alb,deosebiti asa,dar sa nu coste exagerat...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anushka_24 spune:

Asa e fetelor in ultimele saptamani, se doarme mai putin..stiu ca eu abia asteptam sa dorm normal ca nu mai puteam nici sa stau in pat.
Anda, hainutele care le cumperi le speli, la 60 grade, si le calci, macar prima data, ca ai timp.eu sincer acum nu am timp de calcat dar le spal la temperatura mai mare.
de cercei nu stiu ce sa zic, noi i am primit de la nasi la iesirea din maternitate.dar ai putea sa te uiti prin magazine, mall uri..sunt si site uri cu cercei pt copii dar sunt f scumpi, asa ca mai bn te duci si prin obor..sau te uiti pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Multumesc de sfaturi,am inteles,spalat la temperaturi mai mari plus calcat :D va pup si multumesc din nou ca sunteti aici ca sa vorbim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicsor09 spune:

azi am fost la control, e bine micuta, a luat in greutate, este activa asa ca nu ne facem probleme pt ea. eu in schimb tr sa stau cumintica in per urmatoare, asta e recomandarea in urma discutiilor avute.
dc totul decurge bine si nu se rup membranele a spus ca cezariana o sa fie undeva la inceputul lui oct.

cercelusi gasesti si la amanet, nu peste tot dar exista, eu am vazut cu 170 gramul, pretul ajungea undeva intre 220 si 250 ron (vorbesc de cei noi, nu de amanet). o sa ma mai uit si in alte locuri sa fac o comparatie si te anunt.

si eu spal hainutele si le calc inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicsor09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anushka_24

Eu am nascut la 40 saptamani si tot fetita am avut. asa am sperat si eu sa nasc mai devreme dar pitica mea s a lasat asteptata.cred ca pana la urma depinde de bebe, si nu de sexul lui, dc e fetita sau baiat!
Nastere usoara fetelor si dormiti mult acum ca dupa va fi mai greu cu somnul! hi hi..


nici eu nu mai dorm bine, dar sunt obisnuita de la primul copil asa ca probabil nu o sa imi fie f greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Ma bucur ca sunteti bine,chiar daca trebuie sa te odihnesti mai mult acum Nicsor! Sper sa ajungi la termen,sa ne vedem pe acolo:) Sa fim sanatoase/sanatosi! va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Nicsor,ce mai faci? Eu azi am intrat in saptamana 37,deja sunt emotionata asa,ma astept din moment in moment la nastere...si sunt pliinaaa de ganduri!!! Dar ma simt bine,putin mai obosita ca deobicei,dar in rest,suntem bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicsor09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andabaragau

Nicsor,ce mai faci? Eu azi am intrat in saptamana 37,deja sunt emotionata asa,ma astept din moment in moment la nastere...si sunt pliinaaa de ganduri!!! Dar ma simt bine,putin mai obosita ca deobicei,dar in rest,suntem bine...


buna!
e normal sa fi emotionata se apropie termenul!
eu sunt prinsa cu multe,e o per mai agitata pt mine tr sa ne mutam zilele astea si am f multa treaba. nu ma obosesc prea tare ca nu ma lasa bubulina, e foare activa si am contractii usoare cand stau mult in picioare. eu sunt in 34 de sapt, deci mai am un pic.
multa sanatate!
ai grija de tine!

Mergi la inceput