Nasterea la spitalul Malaxa - Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Multumim si va doresc si voua tot binele! Cat despre dr...da,a venit la cateva ore dupa ce am nascut,eram inca in sala de nasteri,imi reveneam pe pat si a venit m-a vazut,a facut putin misto de mesajele care i le trimiteau sotul meu si dr Ciupitu si s-a uitat la cusatura si dusa a fost!! nici nu vreau sa o mai vad,oricum!!! va pupa fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

Aveti idee kitul pentru epidurala il au in spital,sau trebuie sa venim noi cu el de acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

Anda din ce am citit am inteles ca personalul este foarte amabil,ma refer la asistente etc este adevarat?iar la vizita se intra cam greu,asa este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aphro26 spune:

andabaragau, poti sa ne spui si numele dr. tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Kitul il au si in spital am inteles eu...la vizita se intra relativ usor,daca dai ceva...iar personalul e foarte ok,pe bune! Pe dr care trebuia sa ma asiste la nastere o cheama Maria Popescu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

Anda cercelusii i-au pus in spital,ii dau ei gauri la cerere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Da Gabitzza,cercelusii i-am pus in spital pana la urma,daca vorbesti cu asistentele ii fac gauri in ziua cand iesiti din spital ( cu o mica atentie desigur) :) iar tu acasa ii mai dai acolo cu tetraciclina si misti cercelusii putin in ureche,la noi sunt vindecate ok urechile,ii mai dam azi si maine cu unguent si aia e! va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catavali spune:

Buna , sunt insarcina in 34 de saptamani si innasc la Malaxa , am 18 ani si e prima nastere , as dori sa innasc normal si as vrea sa stiu voi cat ati dat la doctor ? Bagajul ce ar trebui sa cuprinda ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catavali spune:

Aaaa si apropo a facut cineva recoltare de celule stem ?:d , daca da cum se porcedeaza:D ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Buna,eu am nascut natural acum aproape 2 saptamani la Malaxa,am dat 700 de lei la dr. si alte atentii pe acolo la asistente/infirmiere,cat vrei tu sa le dai,iar celule stem am recoltat...trebuie sa te decizi cu ce firma vrei sa inchei contract,sa vorbesti cu dr cu care nasti ca recoltezi si cand mergi la nastere sa ai kitul cu tine (ti-l da firma respectiva cand inchei contractul)...si cred ca atat!

Mergi la inceput