Nasterea la spitalul Malaxa - Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Nicsor, multumiri pentru informatii! Sper ca esti bine acum!

Eu sunt interesata daca exista si rezerve de un pat la Malaxa, ai auzit ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

Donna daca dai la prima pagina ai sa vezi ca Buburuza a scis ca sunt 2 rezerve cu 2 paturi si una singura cu un pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Buna,burtici! Azi am fost la control,a zis dr ca in maxim 10 zile iese galusca...am emotiiiii marriiii...in rest suntem bine,am fost la targul pt copilasi,am cumparat o paturica,o lenjerie,gasesti acolo tot ce iti trebuie pentru copil si nu numai...va pup si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

Anda chiar ma gandeam la tine,ma bucur ca esti bine si te pregatesti sufleteste pt marea intalnire,mai ai putin!si eu am fost azi la control bb e bine,doar ca are circulara pericervicala,si dr mi-a recomandat sa facem cezariana.tot azi am fost si eu la targ si am luat o multime de lucruri foarte utile.nastere usoara si dupa ce-ti revii si ai putin timp te asteptam sa ne povestesti.eu am crezut ca ai nascut deja,pt ca nu te-am mai vazut nici pe aici nici pe mess.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Sanatate multa si e mai bine cu cezariana,decat sa risti...ma bucur ca ati shoppinguit cu spor:) va pup si o sa intru dupa nastere sa dau detalii,cand imi revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

mersi,asemenea si tie,noi aici suntem,te asteptam.nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anushka_24 spune:

Donna, eu cred ca e mai bn sa mai stai macar cu o persoana in camera pentru ca atunci cand te vei duce la baie sau la toaletare vei avea cu cine sa lasi copilul, sa nu l lasi nesupravegheat, ti o zic din propria experienta.
Initial asa am vrut si eu, dar mai bn ca am mai stat cu inca o persoana in camera, faceam cu schimbul..:)
Nastere usoara fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Buna seara,de ieri suntem 3 acasa,pitica a iesit pe data de 24,la ora 5:55,pe cale naturala,desi cu epiziotomie si cu "ajutor" din partea asistentelor urcate putin peste mine...in fine,am ajuns la spital cu dilatatie maxima,mai mai sa nasc acasa pt ca nu au fost decat niste dureri de spate,dureri menstruale mai puternice,asa pot sa le numesc...am ajuns la spital pe 4-5 si la 6 dimineata era iesita paroasa mea! La mine a mai cazut un mit,nu am avut nicio arsura si totusi are paaarrr :)) Am nascut cu medicul de garda pentru ca dr mea nu a catadicsit sa raspunda la telefoane si mesaje,am ramas cu gust amar!Mu-am schimbat total parerea despre ea,dar pana la urma dr Ciupitu cu care am nascut a fost si este foarte ok,desi tanara! Am stat in rezerva cu un pat,a fost foarte bine,am avut-o pe pitica cu mine din prima zi,de fspt in toate saloanele am vazut ca scrie pe usa "Rooming-in"...acum puteti sa puneti intrebari,sper sa am si timp sa va raspund...oricum ca sa v-o iau inainte cu cateva info,e bine sa aveti marunt pt toate cele care va spala,pe voi sau pe bebe,pt personal in general,desi se poarta ok si daca nu le dai...bagajul e destul de consistent,eu am avut haine pt mine si bebe,scutece,vata si comprese,desi astea le mai pun ele,tampoane,perna ca aia de la spital era cam flamanda:) cam ce a scris anuska si pe parcurs am mai cerut de acasa mancare,tacamuri,apa etc...altceva nu-mi trece acum prin cap sa va zic asa ca o sa raspund la ce spuneti voi! va pup,va doresc dr buni si seriosi,sanatate si noroc! pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

Ai fost foarte norocoasa,ai nascut super repede,ma bucur ca sunteti bine amandoua,si imi pare rau pt ce ai patit cu dr.a doua zi a venit pe la tine sa te vada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anushka_24 spune:

Felicitari!!!
Crestere usoara, acu incepe distractia!
Va pup

Mergi la inceput