M-am hotarat.............adoptie(78)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarinaJ spune:

Nici macar nu ne-au spus sa ne facem dosarul pana nu se clarifica partea financiara. Au zis ca daca nu schimbam ceva acum pe plan financiar sa revenim la anul. Mai clar de atat nu se poate. Doar nu fac eu interpretare. Asta ni s-a spus clar.
Eu deja m-a detasat emotional de situatie. Am suferit destul ca nu pot avea copii. Nu le mai permit si lor sa ma tulbure. Mai este timp.Abia mi-am revenit sufleteste nu ma pot aventura iar...
Pe langa asta mai usor mi se pare sa faca Dumnezeu o minune si sa ne dea copilul nostru decat sa imi transform acum viata total ca asa trebuie pt adoptie.Pe langa asta scopul meu in viata nu este sa am u copil, sunt alte lucruri care imi dau putere si implinire, tot munca cu copii.
O sa mai intru aici sa citesc povestile voastre. Si, pe viitor, cine stie, poate vom avea si noi o poveste frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Imi pare rau ca te-au descurajat. Nu stiu care sunt veniturile voastre, dar suma ceruta mi se pare destul de mare, mai ales ca nu exista o limita. Totul este lasat la interpretarea unor oameni, care pot fi subiectivi sau mai putini subiectivi.
Intradevar un copil inseamna cheltuieli, si din pacate nu mici. Intr-o familie cu venituri medii , chiar se cunoastea venirea acestui copil. Eu una nu consider o solutie nici lasatul serviciului. Intradevar la inceput te implici mai mult pentru copil, dar in acelasi timp vrei sa-i oferi si ceea ce este mai bun. Si daca stau acasa pierd si eu pierde si el. Viata intr-o familie trebuie sa mearga inainte, intradevar prioritatile sunt altele.
Acuma depinde de fiecare in parte, de ceea ce isi doreste pentru cel mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

LA MULTI ANI !!! tuturor mamelor

Un copil este ca o samanta de floare...
Cat de frumos va creste, cat de frumos va rodi,
Depinde de gradinarul care o va ingriji,
De ce pamant si de cata lumina si apa are,
De cat e de ferita de frig, de furtuna si de soare prea tare.
E atat de plapanda...
Cum ai putea s-o rupi ori sa o calci in picioare
Cand e tot ce va mai ramane in urma ta.
(Irina Petrea)



simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:


La Multi Ani si sa ne vedem puii acasa cat mai repede.



MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

La multi ani!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

La multi ani tuturor femeilor, o primavara plina de soare


Pt toate mamicile :*

Sa fii femeie nu-i usor,
Sa fii pe placul tuturor,
Ajungi apoi mama sa fii,
... Sa cresti sa plangi langa copii,
Dar este si adevarat,
Ca este cel mai minunat,
Sa fii femeie si iubita,
Sa fii sotie si mamica,
Si azi mai mult decat oricand
Dai vietii sens pe-acest pamant.
La Multi Ani!!!



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona14 spune:

Ca un bobocel de floare sa traiesti in sarbatoare,ca o floare inflorita,sa te simti mereu iubita,ca un fir de iarba fina,sa fii scaldata in lumina,ca o gingasa orhidee,sa ramai mereu femeie.LA MULTI ANI CU SANATATE SI IMPLINIRI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Fetelor...noi cele care asteptam cu nerabdare sa devenim mamici si sa ne strangem puiul in brate......mai avem 1 luna pana intra in vigoare noua lege si care ne asigura ca vor fi declarati mai multi copii adoptabili iar timpul de asteptare va fi mai mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Ghiocel, drag ghiocel
Mic, firav si subtirel,
Scoate capul din zapada
Soarele ca sa te vada
Si ma iarta ca-ti ating
Clopotelul de argint
Si ma iarta ca te rup Mamei mele sa te duc!

O primavara frumoasa fetelor si sa va strangeti cat mai repede puiutul in brate. Pe 7 martie am facut 5 ani de cand sunt mamica de puiut Valentin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

Ce ma bucur sa vad poza cu voi, frumos baiat Pia , sa va traiasca si la multi ani fericiti.

Catalina

Mergi la inceput