Aradence DC (169)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Clau, nu m-am suparat ca mi-ai zis de scoala, doamne fereste. Si Gabi mi-a zis si mai am cateva persoane in jur care si-au spus parerea, dar nu ma deranjeaza, e normal sa nu fim pe aceeasi lungime de unda, nu putem fi mereu de aceeasi parere.

Io-s la munca, fara chef bineinteles.

Aveti idee ce sa iau de 1 si 8 martie pentru educatoare??? La noi nu am auzit inca de adunat bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui flavia ramona



Aveti idee ce sa iau de 1 si 8 martie pentru educatoare??? La noi nu am auzit inca de adunat bani.

Noi de 1 martie dam martisor, de 8 martie o cutie de cioco si o cafea. Asa le dau de obicei, uneori in loc de cafea le-am dat ceva set de bijuterii (gen Avon, Oriflame...nu scumpe bineinteles).


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinush cred ca la clasa I....daca ar fi fost ca pana acum, ar mai fi stat un an la gradi in grupa pregatitoare cu siguranta...dar clasa0 la scoala mi se pare o tampenie...
Drum bun la Bihor!


Flavia !

Restul fetelor ce mai faceti??
Am aparut eu si ati disparut voi??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Salutare... La lucru si eu.
Il dau pe Vlad in clasa 0, nu vreau sa grabesc lucrurile cu nimic. Vreau sa fie in clasa cu copii de varsta lui, nici mai mari si nici mai mici. Poate o sa fie clasa zero o chestie foarte tare care o sa-l incante...


Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Dau o . Si eu sunt la lucru Mai bag un ochi pe aici, daca tot s-a animat subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Na plec si eu de la munca. Ma duc la un shoping de relaxare acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Gabi ti-ai cumparat ceva?

Si eu am fost la lucru de dimineata, am chemat o prietena sa stea cu copii, apoi smotru , mancare, sunt rupta.

Maine vrem sa mergem la strand la Mako. Nu-mi vine sa cred cum isi fac ungurii astia stranduri in toate satele si noi nu suntem in stare nici macar in orase. Ia uitati aici ce si-au tras intr-un orasel cat Pecica http://www.termalfurdo.net/furdo/makoi-varosi-onkormanyzati-termal-es-gyogyfurdo-mako

Duminica placuta

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Miha distractie placuta sa aveti.
Da, mi-am luat de data asta numai mie. Ca pana acum de cate ori mergeam cautam pentru copii iar pentru mine nu mai aveam timp. Imi luam asa din zbor cate o chestie , eventual.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Miha, cum a fost la strand?
Despre clasa 0 si clasa 1 parerile sunt impartite. Cadrelor didactice le e mai usor cu copii mai mari, de aceea incurajeaza varsta de 7 ani pt clasa 1. In clasa fetelor sunt copii care au implinit 10 ani, si altii care nu au nici 9 inca, dar care se descurca la fel de bine zic eu...
Flavia, la ce invatatoare vrei sa il inscrii pe Bogdi? Scrie-mi pe PM daca vrei...
Noi numai ce ne-am intors de la Arieseni, fetele au progresat cu skiatul, se descurca binisor...
Cristina si gemenele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza,



A fost super la strand, ne-am balacit la maxim, arhitectura superba, totul nou, s-a balacit si Ilinca intr-una. Aproape numai in apa am stat.

E un pic mai prost oraganizat ca bazinele pentru copii si locul de joaca e separat de celelalte bazine si mai departe, asa ca daca vrei sa supraveghezi copii stai acolo langa ei planton, pana la urma i-am lasat singuri.

Cristina eu nu ma refeream la capacitatile lor intelectuale, ca asa si Matia ar face fata. Eu ma refeream la faptul ca sunt cu capul in nori, aiuriti, zapaciti, cand merg la scoala trebuie sa stie sa-si aibe grija de lucruri, sa se imbrace, sa se dezbrace la sport, sa nu-si uite adidasii, sculele de desen si toate celea. Sunt multe de povestit, dar vorba Flaviei fiecare parinte isi cunoaste copilul si face ce crede mai bine pentru el.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput