Aradence DC (169)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Mi somn, abia acuma am ajuns acasa asa ca va scriu pe fuga ...

Bogdi a primit recomandare de clasa 1, a facut punctajul maxim la evaluare.

Fiecare dintre noi, indiferent ce decidem, o facem cu gandul la copii nostri, stiu ca nu sunteti in mare parte de acord cu mine ca-l dau in clasa 1, dar eu asa am considerat ca e mai bine.

Ma pun la somn, noapte buna sa aveti .

X-ray te sun maine saca zici ca imi faci tu eco, ca am inccredere in tine si m-as bucura sa fii tu aia care-mi face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Flavia, ai dreptate, toti facem ce credem ca este mai bine pt copiii nostri. Deciziile sunt greu de luat cu toata harababura asta cu grupa pregatitoare in scoli, dar vom vedea si ne vom adapta si noi si copiii pe parcurs.
Eu recunosc ca mi-e mai comod anul viitor sa o stiu tot in gradi, mai ales ca am si anul terminal cu licenta.



Mama Marei si a Dorei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Flavia, felicitari lui Bogdi!
Grupa lui Bogdi la gradi e grupa pregatitoare acum? Intreb pt. ca Ade e in grupa mare, dar sunt in grupa ei si copii de 7 ani si...care sunt in grupa pregatitoare, au facut un amestec de grupa mare pregatitoare.
Eu ma gandeam la diferenta dintre copiii de clasa I asa cum zicea si Moni, unii au 6 ani si altii au aproape 8.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Salutare si de la mine.
FLAVIA si ce l-au intrebat/pus sa faca la evaluare? Chiar sunt curioasa.Diana e acum la pregatitoare,deci nu-i "invitata" la evaluare.In final doar Alexandra,Diana si Bogdi merg in clasa intai,nu?
Alina pai si "trupa" noasta e reprezentativa pentru cum vor arata clasele intai :
Alexandra 7 ani si 7 luni
Diana 6 ani si 8 luni
Bogdi 6 ani fix
daca am calculat bine.
Daca iau copiii de la Diana din grupa cei mai multi vor avea in toamna cca 7 ani +/-2 luni.
E mare diferenta intre ei,dar si noi am mers la scoala asa mici: eu aveam 6 ani si 2 luni,frate-meu 6 ani si-o luna.Si nu stiam inainte de scoala literele,numerele,nu stiam sa scriem/citim/socotim,cum stiu deja multi copiii de cca 5-6 ani din ziua de azi.Deci sunt sigura ca se descurca lejer si cei de doar 6 ani.Oricum exista intre copii diferente nu doar de varsta, ci si de gabarit sau de temperament,inteligenta,cultura (ma rog,cata au si ei la varsta asta) etc. si conteaza si astea la "rezultate".

MIHA mersi de intrebare,sunt tot asa.Momentan is grasa si frumoasa in sensul ca am atins 56 de kg (io care ma invarteam pe la 50-52) si am parul super des si super cretz Precizez ca nu mai arat chiar asa groaznic, ca l-am mai scurtat ...

IOANA si eu te citesc regulat pe blog,pacat ca apuci sa scri rar.

ALINA aoleu de coma ce preturi la rame de ochelari si lentile.Mai ca ies mai ieftin cu lentilele de contact ... Valeleu ca si mie mi s-a terminat solutia,nu mai am nici rezerve de lentile deci iar cheltuiala

X-RAY da' de Ely nu zici nimic? Chiar ca ai disparut,noroc cu FB ca te mai vede omu'.Eu as fi vrut sa il duc pe Tudor la eco - daca tineti minte cand eram gravida se vedea la el ceva pe ficat,dr.Budau din Timisoara a zis ca e un hemangiom.Din pacate n-am pe cine ,ca asta nici la tuns nu sta neam Si io care visam sa il duc si la oftalmologie ca am inteles ca se poate vedea la aparatul ala de pe-acum ce si cum (adica sper sa n-aiba miopie ...)

CRISTINA RUBI sa ne povestesti cum a fost la evaluare
Am inteles din cate am mai citit pe DC ca le dau chestii simplisime,gen care e mana stanga/dreapta,sa deseneze ceva dupa model,parca si ceva de cifre/litere (astea cred ca doar pentru clasa intai)
GABI? Tot ocupata si tu?
ADA am inteles ca e f.ocupata la birou.
Si eu am comandat iar martisoare de la CRISTALE.


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Moni, si eu am comandat martisoare de la Cristale, sper sa si apuc sa le iau pana la 1 martie.

Noi nu mai trebuie sa mergem la evaluare, suntem la fix, 31 august.
Si Calin a mers la scoala la 6 ani si 2 luni, eu am mers la 7 fara 2 luni ca nu puteam merge inainte de 6 ani.
Deci, te-ai ingrasat? Super, tot ai vrut tu asta.
Stai ca ramele nu le-am luat din cele mai scumpe, 400-500 ron, , au fost 120 si sunt mov.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA da m-am ingrasat,dar cum eu pun in principal pe nu se foarte baga de seama.In schimb se baga de seama la garderoba in sensul ca noroc cu vreo doua perechi de blugi strech in care mai intru (una efectiv pocneste pe mine).Am mai primit la tzanc in decembrie o pereche de blugi normali cadou,ca turnati.In rest garderoba de pantaloni mi-e compromisa ca primavara trecuta m-am pus de mi-am stramtat absolut toti pantalonii de la costume ca nu mai speram sa ma ingras vreodata.Da' fix pix,ca si asa nu merg la birou,asa ca traiasca blugii.Cea mai buna investitie-s cei elastici,m-am lamurit

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Neatza. Dau o la prima ora ca dup-aia nu mai apuc.
Miha, multam' de aprecieri..nu-i io chiar model. :) Scuze ca n-am avut vreme mai deloc...chiar e nebunie aici, nu stiu ce s-au adunat atatea.
Alina m, nu va doresc sa ajungeti la reteta mea de slabit. Am ajuns la sub 59 de la aproape 65. Acum parca am mai pus un kil.
Io nu-l dau pe Vlad desi face in mai 6 ani.


Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Chiar in discutiile despre scoala/gradi chiar nu ma bag. I-am spus Flaviei (la telefon) parerea mea despre clasa intai si gata. Sper doar ca nu am suparat-o

Alina si eu am fost alaltaieri la Dr Demian si nu mi-a venit sa cred ca am -0,5 la un ochi si -0.75 la celalalt De ochelari nu m-am interesat ptr ca la noi la munca, anual vine o firma si pot sa-mi fac ochelrii la pret redus plus ca pot plati si in rate, ceea ce-mi convine. Oricum eu nu ma asteptam sa-mi spuna ca am probleme cu ochii pentru ca, din punctul meu de vedere vedeam bine pana cand mi-a pus ochelarii de proba
Cel mai tare ma bucura faptul ca Raul nu are probleme cu ochii ( are 0 la un ochi si 0,25 la celalalt) desi initial dr Demian m-a cam speriat. Oricum trebuie sa-i fac si lui de aia de citit, dar doar daca vreau si nu stiu ce sa fac

Da, are Miha dreptate, Ada e groaznic de slaba si mumoasa




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata fetelor!

Vreau si eu sa va intreb ceva: de unde stiti care scoli intra la faza aia cu circumscriptiile?
Oare Peda intra??

Nicolas merge azi la comisia de evaluare...am emotii pentru piticul meu...sper sa nu il streseze...

X-ray ce mai faci? Ce mai face Ely? E mai ok acum cu sanatatea?

Moni tu cum esti?Cum te mai simti?

Eu nu aflu nimic despre nimeni decat de aici, ca FB nu am.

Va pup, fug la munca...
Sa aveti o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Hai mai sa nu renuntam la tema cu scoala ca asa s-a mai animat si subiectul nostru. Deci veniti si mai dati pareri.

Felicitari lui Bogdi.

Waw ce de aparitii.

Clau voi cum sunteti cu scoala?

Ioana tu cum mai esti cu moralul. Si eu te citesc ca are Alina grija si-mi trimite si mie ultimele tale postari.

Moni bine ca te-ai ingrasat. Las ca garderoba se rezolva ea.

X ray intra mai des pe la noi.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput