Mamici din Grecia (13)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

La multi ani, micutule Lukas, sa cresti frumos, sa fii mereu iubit, sa ai cat mai multe bucurii in viata si sa-ti faci parintii mandri de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

La multi ani Lukas !
Sa va traiasca si sa va bucure .

carmen, am vorbit cu tata pentru ca el stie cam tot ce se intampla pe acolo pe la sora-mea pe la apartament si mi-a spus ca agentiile ce le-au gasit lor mereu chiriasi au fost doua nu una asa cum mai tineam eu minte: prima: Arianne si persoana cu care vorbeau ei era: ing. Marian Barbu(3365374/0747501073)si apoi ultima plus imobiliare cu Cristian Zane (3130359/0749069765) insa el a zis ca nu e importanta persoana in sine ci ceea ce hotarasti tu ca vrei de la agentie Acum de exemplu ei au inauntru doua studente (ap. asta este vis a vis de arhitectura exact) serioase si se ocupa tata de ce apare insa actele le-au facut initial tot asa la notar cu semnaturi si cu garantie data. La ea acolo este greu pentru ca fiind foarte foarte veche cladirea (e ceva de eu una nici macar o noapte nu as dormi inauntru tot timpul ceva se strica.Plus ca apa calda se face cu boiler, plus ca pe scara dorm des homeless, etc.Dar tu, neavand probleme de astea in principiu ar merge mai usor.Zic si u ca in Romania de fapt stiu bine ca nimic nu merge usor.
Anouk, asa e cu priza ai avut dreptate ijn final nu priza era de vina ci prelungitorul (de la piata Berceni luat de mine insami ) ce s-a declarat invins la incarcatura ce am pus-o eu poe el. Bine electricianul a zis ca nici unul american nu ar fi rezistat la pretentiile mele .. Imi schimba complet insa zilele urmatoare firaraia prin baie si eu am promis ca nu voi mai pune totul sa functioneze in acelasi timp, desi sincer la mine e tare greu pentru ca am un timp pentru treburile casei si un alt timp pentru plimbare, joaca etc.Dar ma rog, nici sa ia casa foc nu e o solutie.
Ctesc kritharaki pentru noi astazi cu salata de varza si humus iar la cei mici le fac giuvarlakia pentru ca asta e "comanda".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

Mutumim fetelor pt urari!!

La multi ani tuturor doamnelor si domnisoarelor de 8 martie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

La multi micutului sarbatorit,mamica 11 multumesc mult,fetelor pupicei...miine ma intilnesc cu locatarul de la apartament sa i dau preavizul(sa vedem daca e de acord)!
Pupicei eu ma uit sa fac un pui cu lamiie si mac(reteta buna de Grecia pt ca e o mincare racoritoare)
pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

La multi ani Lukas-Nikolas sa-ti traiasca flacaul!
La multi ani fetelor sa fiti sanatoase si fericite! astia-s ghiocei de la mine:D
Promit sa ma adun sa mai scriu puup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

La multi ani cu intarziere si de la mine lui Lukas!!!! sa traiasca, sa fie sanatos , frumos, si sa aiva tot ce-si doreste!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Vreau sa plec din Grecia!! Azi! Acum! M-am saturat de porcariile grecesti. Am sunat azi la Politie sa intreb de pasaport si daca a fost acceptata poza de cei din Volos sau trebuie sa refac actele si.. stupoare!! Actele depuse de mine nici macar n-au plecat din Skiathos! Azi pleaca. A fost stricat vaporul si probabil le-a fost lene sa le puna la vaporul mai mic.
Imi dau lacrimile de furie, de frustrare, de ciuda ca nu pot sa fac nimic, ca traiesc intr-o tara cu un sistem care batjocoreste cetateanul in ultimul hal, intr-o tara in care exista niste asa numiti politicieni guvernanti care duc o lupta pentru os in timp ce lumea se perpeleste cum s-o scoata la capat cu banii.
In ce lume o sa-mi creasca copilul?..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Buna ziua, fetele,

Mi-au mai trecut nervii, dar tot in zona crepusculara ma aflu, toate merg anapoda.. O sa lipsesc nitel de pe forum pana se mai linistesc apele ca n-as vrea sa va umplu de mesaje furioase. Oricum parca nici nu mi se leaga cuvintele..
Pupici multi si sa stiti ca imi sunteti tare dragi toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Daca ai stii cit te inteleg!
Hai linisteste te....caci la vreme de impas daca esti calma gasesti solutii!
Mai ales tu!
Socrela mai sta cu voi?
PUP SI O ZI FRUMOASA TUTUROR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Of, Anouk, acum am vazut.Chiar ca sunt nepasatori pentru a nu spune altceva.
Imi pare tare rau,sper sa se miste saptamana asta si sa se rezolve.Daca au avut vaporul mare stricat chiar nu au trimis nici un act oficial din insula in afara ? Mi se pare de necrezut, dhmosul trimite zilnic hartii in afara insulelor spre nomarhie si primeste. Pur si simplu functionara ce s-a ocupat de actele lui Nick nu a avut chef sa termine dosarul cel mai probabil.Cu pasapoartele stiu personal cazuri in care cetateni greci ce voiau sa plece in excursie in putin timp au dat buletinul sau actele copiilor si intr-o zi au fost gata, adica le-a adunat toate actele organizatorul excursiei, el le-a depus si a doua zi aveau pasapoartele in mana toti.Mie mi s-a parut fantastic de aceea tin minte faza foarte clar.
Mai ai insa ceva timp daca tin eu bine minte pana pleci in Romania,va fi gata pana atunci.Au timp daca vor.
Eu in weekend nu prea deschid pentru ca sunt toti copiii acasa si mai iesim de obicei dar acum chiar nu am fost pe nicaieri , doar in casa am stat pentru ca ploua marunt si e frigut. Asa a fost si sambata si duminica insa au multe teste in perioada asta asa ca a fost mult de citit.

Mergi la inceput