Prietene la bine si la greu - 156

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Neatza!!!
La multi ani LYLY!!!
Cateodata am impresia ca voi naste maine... si ma apuca panica din cauza ca nu mi-am terminat treaba, ca sa nu mai zic ca nu mi-am facut nici bagajul. Dar de cele mai multe ori am impresia ca nu am nici cea mai mica sansa sa nasc inainte de termen/inainte de a-mi termina tot ce am de facut.
Dy
Ionela, Licu bafta la dintolog!!!
Pupici la toata lumea

Mami fericita de strumfita si 35+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Am uitat...poftiti la cafele capucine si fresh-uri.
Si daca tot am timp de net... Va las o poza cu ... va prindeti voi cine...


Mami fericita de strumfita si 35+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata

Lyly la multi ani fericiti!

strumfy foarte faina poza. pana la urma nasti la Cuza, nu?

|Tina ma bucur ca sunteti mai bine.

dy sa nu te astepti ca Danut sa faca din prima la olita. este normal sa faca pe el primele zile. la noi Sandra a facut vreo 2 zile pe ea pana sa se prinda care e treaba. a treia zi deja se cerea la olita. in primele 2 zile am spalat 10 perechi de pantaloni
in leg. cu soacra, sper sa o convingeti sa nu se mute la voi.

despre spalat pe dinti si Sandra mananca pasta, i-am luat Nenedent care chipurile e mai "safe". inca nu o pot invata sa scuipe.

ionela ma bucur ca ai avut succes la curs. povesteste-ne mai multe. bafta maine la dintolog.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neatza,

lyly sa ne triesti sa fii sanatoasa si lampunga grasa, fericita si relaxata La Multi Ani

dymo big

tina ma bucur ca sunteti bine

ce poza frumoasa am vazut, pupam si noi burtica deja imi este dor

ionela ma bucur ca a fost bine la intalnire, succes pe mai departe

remus sta f frumos la spalat pe dinti dar nici el nu scuipa

am inceput si noi operatiunea olita, dar nici nu cere nici nu nimic, abia daca sta pe olita, asa ca nu pot decat sa zic multumesc incalzirii din pardoseala

zi frumoasa








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

neatza!

Strumfy minunata pozica aia , va pup tare si sper sa vina motzata exact cand trebuie

Lyly La multi ani fericiti !

Dymo cam multe tragi tu in perioada asta, iti doresc sincer sa scapi de mutatul soacrei la voi ca numai asta iti mai lipsea.

Ionela felicitari pentru reusita si la cat mai multe intalniri informative cu proaspete mamici

Tina ma bucur tare mult ca s-au rezolvat problemutele si ca sunteti fericiti, si noi practicam co-sleeping-ul de vreo jumatate de an si tare bine ne este

Many ce mai stii de Liloase? sunt bine? Vladutu' mic ce face?

Licu asa facea si Sabina inainte cu periuta, sugea perii aia de mi se stravezeau dintii si mi se ridica parul pe mine , nu suport deloc sunetul ala, ma zgarie pe creier...acum sta frumos si deschide gurita pe rand de vreo 4 ori...intai pentru maselute pe rand pe fiecare parte, apoi dintisorii din fata si gata, ii iau repede periuta sa nu apuce sa o suga

mai nou gaseste unghiera ei micuta si incearca sa-si taie unghiile, noroc ca nu reuseste.
cu olita suntem la furat rau...aseara se muta de pe un picior pe altul si am luat-o frumusel cu olita, a stat in vreo 6 randuri cate 2-3 minute, nu a vrut sa faca nimic, nu vrea si pace! sotul zice sa o mai lasam in pace o perioada si cred ca asa o sa fac. Dupa ce face pipi in pampers il scoate si il duce la gunoi, apoi vine cu pantalonii pe vine si zice "altu'"

la cresa ziceau fetele ieri ca daca in timpul programului de somn se aude cineva cantand e clar ca s-a trezit Sabina, le zapaceste de cap, canta non-stop

atat ca am ceva de lucru...va pup pe toate, fara exceptie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

La multi ani fericiti Lyly!!!
Strumfy e superba poza!!! Va invidiez...
Ionela felicitari pentru succesul avut. Daca ai ajutat si o singura mamica e o mare realizare. Apropo de alaptat o prietena a finei mele a nascut saptamana trecuta la Cuza Voda si ii spunea finei mele la telefon ca abia asteapta sa ajunga acasa sa treaca copilul pe LP ca suge la 30 de minute si e prea stresant . I-au spus "prietenele" ei ca daca nu o trece rapid pe LP asa o sa o "deranjeze" pana o intarca...
Raluci Danut sta la olita de la 10 luni. Daca ar si cere ar fi prea usor. Mai incercam maine si duminica ca nu merge la terapie insa acolo trebuie sa ii pun pampers ca nu sta nimeni sa il puna la olita...
Cu vorbitul e la fel. Nu vrea deloc. Rar cand mai incearca si el cate un cuvant. Eu sper totusi sa vina si ziua cand va vorbi, macar asa... cateva cuvinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dymomo,big hug!!! Tare le mai tragi tu..... Sper sa nu te inmoi si sa o lasi pe soacra sa se mute la voi. Sunt sigura ca sta bine la casa ei si are destul ajutor de la voi si asa.
Imi pare rau sa aud ca Danut merge greu cu terapia, dar sunt sigura ca va da rezultate super curand!

Strumfy,absolut superba poza! Si tu ce corp frumos ai! I-a mai crescut parul Andrutei...of, mi-e dor de voi!
Ma bucur ca e pulsul Motatei bun,lasa ca sta fata la caldurica pana la termen

Dana,si Alexa inghite pasta.... Sta foarte frumos la spalat, se spala si singura,si vrea sa scuipe ca mine(e multe ori ne spalam in acelasi timp). Doar ca ea intai inghite, si apoi scuipa....
Sunt superbi baietii tai,chiar ca faci copii frumosi tare,si nu ar trebui sa te optesti aici

Ancutza,cred ca e bine sa o lasati un timp, si apoi sa mai incercati,are ea toane,ce vrei? Cu cantatul mi-o imaginez, dar asa mult mi-ar placea sa o si vad, sa o si aud! Pup cantareata mica si pe mami a ei

Magda,nici una dintre atitudini nu mi se pare potrivita....Mamele ar trebui consiliate,mai ales daca bebe e bolnav....incurajate,sustinute,si nu cum tipa asistentele pe la noi si felul rece si inuman in care le vorbeste personalul medical.
Pe partea cealalta, nici sa fie dus copilul unei mame care nu il vrea...acel copil va fi abuzat atat fizic cat si psihic...Vorbesc aici mai ales despre acele femei fara educatie care fac copii pe banda rulanta,si cea mai mare grija a lor este sa faca rost de bani pt alcohol si tigari... Nu pot decat sa le deplang soarta acelor copii....

Licu, Stanucel, Alexei i-a placut intotdeauna sa se spele pe dinti, dar, a avut o perioada in care URA spalatul pe dinti!
Am lasat-o usor, dar ma spalam pe dinti cu ea in baie,si apoi ma uitam in oglinda si "ma laudam" cu dintii mei curati si frumosi.
O perioada a acceptat periuta, dar doar daca se spala singura, acum ma lasa sa o spal.

Tina, ma bucur ca ati trecut cu bine peste probemuta voastra

Noi ne pregatim sa iesim la zapada. Am scos-o in fiecare zi,chiar daca erau si minus 17 grade. Si doarme fetita mea si cate 4 ore la amiaza. Ii prinde tare bine jucatul cu zapada,are niste bujorei in obrajori,de-mi vine s-o mananc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Neata!

Lyly, la multi ani fericiti si sanatosi!!!

Va multumesc ptr aprecierile la adresa baietilor mei Nu mai pot de dragul lor

Lumi, cunoastem, cunoastem...si David este disperat dupa zapada. Tot asa iese la -16 grade afara si nu mai reusim sa il bagam in casa. Incepe sa planga. Chiar acum sta cu hainele in mana la usa si ii spune mamei mele: "Dadi pada, pa" traducerea: David vrea la zapada afara

Ionela, felicitari ptr succes.

Dymomo, tin pumnii sa fie cum iti doresti tu.

Strumfy, superba poza

Asa...deci m-am linistit in legatura cu clatitul in gurita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard

Ancutza,cred ca e bine sa o lasati un timp, si apoi sa mai incercati,are ea toane,ce vrei? Cu cantatul mi-o imaginez, dar asa mult mi-ar placea sa o si vad, sa o si aud! Pup cantareata mica si pe mami a ei




Are trac la camera, ca ma-sa , daca vede ca o filmez se opreste...am filmat-o la baita, o sa incerc sa pun diseara filmuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multi ani, Lylyana!

Sa fii fericita si implinita,iar blondinul sa-ti aduca numai bucurii!



Mergi la inceput