Sezatoarea canadiana (218)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe

Cred ca mai erau doar Casandra si Iselin!

io nu preiau nimic, tu esti sufletul intilnirilor pe viu la resto (cum e Simo in virtual)

Ramine atunci resto-ul asta divin (e fostul bocaccino???) ca eu vin din Montréal...

18h, da??? mai, tirziu, mai devreme, cum vreti?


Citat:
citat din mesajul lui pitilache

Fac un inceput de lista din "amintiri".

AnaS, Ktrinel (2), cge (2), Simonna, Podeanu, ElaD, mimitete (2), Diana, pitilache (2)... daca a mai zis cineva ca vine si nu am trecut pe lista imi cer scuze, va rog sa luati lista si s-o actualizati.

Ana tu ai initiat intalnirea asta asa ca-ti predau legatura pentru organizare mai departe!

Restaurant Divino
3500 Bvd Côte vertu, Suite 105
Saint-Laurent, Quebec
H4R 2X7
Téléphone: 514.333.0088
E-mail: restaurantdivino@hotmail.com
http://www.restaurant-divino.com/


Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta.
Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)



Accepte ta douleur, elle sera gentille avec toi... paroles d'un gamin de 8 ans


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759


Ana, na-na-na, uite-te pe site, e resto la care am mincat pe terasa cind am fost la filmul ala care cind devenea interesant se fisiia, de nici macar Julia n-a reusit sa ma faca sa imi placa....
Crezi ca poti sa-ti schimbi chestia aia, nu-s cum ii zice, care iti apare dupa fiecare mesaj? Ma deprima de mor si nici nu seamana cu tine! Aia de diainte era dementiala, imi venea sa zimbesc de cite ori o vedeam pe forum, asta parca-i din Miorita-laie...
Ma oftic teribil ca nu ne locomotam impreuna, ca e mai fun decit singure, mai ales ca de-acum culca Tati fetita fara nici o problema, pot sa stau la povesti cin imi vine-a sta...

O sa sun eu miine la resto, sper sa am timp de la job, sa fac rezervarea, Simi imi pare asaaaa de rau ca nu ajungi. O sa zic sase, desi eu o sa fiu un pic in intirziere, ca desi resto e la 5 min de jobul meu o sa vin acasa sa-l locomotez pe Radu la tenis, care incepe la sase, si pe urma vin ata.

Ela si Ktrinel, imi confirmati va rog ca v-ati aranjat cu transportul Elei, sa ii trimit un email Mimitetei? (demential suna dativl pe pseudonimul ei, rid singura).

Abia astept sa va vad, am avut o saptamina obositoare si nu s-a terminat... da' ma scot cind va vad pe voi.

Si-acum ma voi duce la culcare...
Pup,
noapte buna!
S.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

E trist, fii tare, Oana, cum spunea si Simi asta e drama noastra si mie imi sare inima cand suna telefonul la ore din astea din noapte.
Mie mi-a murit bunica cu o saptamana inainte de a-l naste pe cel mic. Iar tata, dupa ce a invins un cancer, eu cu frica sa nu cumva sa imi ascunda pe la telefon ca nu e bjne. Imi spunea mereu ca e bine, face analize periodic iar cancerul nu se reface, se sjmte bine, munceste... Sa primesc un telefon dimineata la sase de la sora-mea, nu stia cum sa spuna, tot o dadea pe langa de mi-a sarit inima din loc. Imi zicea ca e mai bine, ca e in spital, ca a avut un accident si eu tot asteptam sfarsitul sperand ca nu e tragic. AVC, paralizat jumatatea dreapta, el care a fost mereu exemplul meu in tot ce facea, muta muntii din loc daca voia si nu lasa pe nimeni sa il ajute. Ma sunau dimineatza sa imi spuna amanunte, ca la inceput a fost critic, nu manca, nu voia sa stea cu perfuzia, si mereu ma gandeam, sper sa nu fie de rau..Acuma se reface, dar incet, nu vorbeste pentru ca a fost afectat centrul vorbirii, speram insa sa isi revina insa poate dura luni, ani.....
Scuzati, am simtit si eu nevoia sa imi spun pasul, caut bilete, poate reusesc sa ajung jn Ro.
Eu nu prea reusesc sa dorm noaptea, tot ma scol din ora in ora, cand ajung de la serviciu sunt obosita de numai.
Carmençita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Condoleante, Oana. Cuvintele sint de prisos in fata durerii tale, dar sint alaturi de tine cu gindul si cu inima. Sa se odihneasca in pace!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Simona, pot sa imbarc cu tine ? Pardon, locomotez ?

Pucku, ma bucur ca reusit sa organizezi o seara ptr tine.
Ai nevoie sa respiri, ca sa ii poti ajutape ceilalti.

Simi, imi pare rau ca nu ajungi. Am niste cd-uri de inapoiat!!

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

oana condoleante! Dumnezeu sa-l odihneasca!
eu poezia aia nu o pot citi ca ma apuca plansul
si mie imi e groaza de telefoanele primite noaptea. of, de abia astept sa ajung in ro. ma bucur ca taticu a trecut cu bine anul trecut de boala si acum se simte bine (cat de bine se poate simti un om la 82 de ani, nevazator) si ma rog sa fie mamica in putere cat mai mult sa aiba grija de ei amandoi; pe frigul si zapezile alea, se duce la complez zilnic sa cumpere paine proaspata

si in alta nota, AU IESIT GHIOCEII !!!

montreal, va doresc distractie placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

oana, condoleante!

(zic io ca m-am logat si am scris un mesaj, dar na, ca roza e in floare)

eu ma gandesc cu frica dar si cu ... neliniste la momentul asta. E mai complicat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

pentru fetele care au studii aprofundate in fizica, biochimie, etc, de ce nu va uitati catre un doctorat, ceva post graduate studies la McGill or U of Montreal (or ce alta univ mai aveti in zona) ori a fellowship la spitalele universitare?
in acelasi timp, se cauta research assistant or research coordinator pe tot feluri de granturi (eu ma chinui acu sa gasesc 2 si e bataie de cap serioasa). Sutn pozitii bine platite, chiar daca pe contract, unele chiar se recomanda lucratul de acasa...
Cei pe care ii caut eu tre sa aiba experienta in statistica medicala... oh well...

ma tarasc inapoi sub piatra de sub care am iesit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Am facut rezervarea la resto divino, ora sase miine seara. 15 persoane. CGE, ti-am trimis mail. 6 fara 10 la tenis 13. good?
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Sorry, nu pot sa edit ca nu-s logata, rezervarea e sub: Simona.
See you there.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Oana, condoleante pentru pierderea suferita.D-zeu sa-l odihneasca in pace.

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput