Sezatoarea canadiana (218)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Eu aseara de acasa nu am putut intelege poezia, avea niste caractere ciudate. Azi la munca am reusit, recunosc ca si uitasem de ea. M-a facut sa pling, nu neaparat de pierderea parintilor....la mine au trecut peste 20 de ani de cind a murit mama dar de data asta am citit cu ochii de parinte. Oh ce trist poate fii, sper din tot suflectul ca copiii mei sa nu ne uite.

Simona pacat ca nu poti ajunge, nu ne-am mai vazut de citiva ani buni.

Chiar asa, mai facem o strigare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElaD spune:

Oana, noi nu ne cunoastem dar vreau sa iti transmit si eu condoleante ... imi pare rau de pierdera ta, e greu sa iti gasesti cuvintele in momentele astea.
diana12: am aflat si eu ca e greu sa iti gasesti un job ca si fizician ... ca si bioinginer e mult de munca si aflu pe zi ce trece ca nu ma incanta ideea sa descopar aparate medicale sau sa fac cercetare ... asa ca ma gandesc serios sa ma reprofilez ... momentan ma uit peste profesia de CONTABIL. cine stie ... poate ma apuc sa fac facultatea .
Podeanu: eu vreau sa vin sa va cunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Fac un inceput de lista din "amintiri".

AnaS, Ktrinel (2), cge (2), Simonna, Podeanu, ElaD, mimitete (2), Diana, pitilache (2)... daca a mai zis cineva ca vine si nu am trecut pe lista imi cer scuze, va rog sa luati lista si s-o actualizati.

Ana tu ai initiat intalnirea asta asa ca-ti predau legatura pentru organizare mai departe!

Restaurant Divino
3500 Bvd Côte vertu, Suite 105
Saint-Laurent, Quebec
H4R 2X7
Téléphone: 514.333.0088
E-mail: restaurantdivino@hotmail.com
http://www.restaurant-divino.com/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Cred ca mai erau doar Casandra si Iselin!

io nu preiau nimic, tu esti sufletul intilnirilor pe viu la resto (cum e Simo in virtual)

Ramine atunci resto-ul asta divin (e fostul bocaccino???) ca eu vin din Montréal...

18h, da??? mai, tirziu, mai devreme, cum vreti?


Citat:
citat din mesajul lui pitilache

Fac un inceput de lista din "amintiri".

AnaS, Ktrinel (2), cge (2), Simonna, Podeanu, ElaD, mimitete (2), Diana, pitilache (2)... daca a mai zis cineva ca vine si nu am trecut pe lista imi cer scuze, va rog sa luati lista si s-o actualizati.

Ana tu ai initiat intalnirea asta asa ca-ti predau legatura pentru organizare mai departe!

Restaurant Divino
3500 Bvd Côte vertu, Suite 105
Saint-Laurent, Quebec
H4R 2X7
Téléphone: 514.333.0088
E-mail: restaurantdivino@hotmail.com
http://www.restaurant-divino.com/


Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta.
Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)



Accepte ta douleur, elle sera gentille avec toi... paroles d'un gamin de 8 ans


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Oana, Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocs02 spune:

Oana, imi pare tare rau. Dumnezeu sa il odihneasca in pace pe tatal tau.

Multa putere iti doresc. Cuvintele sint de prisos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Oana, condoleante si multa putere

ElaD, scrie-mi te rog pe privat sa vedem cum facem vineri .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Va multumesc la toate pentru gindurile bune, m-au ajutat f.mult in aceste momente grele. As fii preferat sa impart cu voi doar momentele de bucurie...
Intr-un fel s-a inchis cercul vietii: luna viitoare trebuie sa se nasca primul lui stranepot. Din pacate nu a mai avut timp sa il cunoasca. La fel s-a intimplat si cu bunica mea (mama lui tata): nepoata mea (care v-a naste acum) s-a nascut in anul in care a murit bunica.
Simi, cita dreptate ai cu telefoanele in miez de noapte...Asa s-a intimplat si acum, sora mea era deja la Bucuresti sa aiba grija de tata si m-a sunat la ora 2 noaptea sa imi dea vestea trista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Condoleante oanagabriela
Te imbratisez si te inteleg .

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Multa putere Oana in continuare.......

Eu am citit, si recitit poezia si mi-am spus , imi spun ca de maine nu mai vreau sa ma mai cert cu mama pt nimicuri.......sunt probabil ultimele 4 luni impreuna, o sa fac eforturi sa ma temperez......

in rest vechea cursa....ce as mai veni si eu vineri......eu am gasit o studenta care o sa faca repit si gardienaje cu Steph deocamdata, asa ca de saptamana viitoare miercurea e seara mea....o sa incep cu un atelier la Autism quebec....

inca nu m-am lamurit cu T1 ala, din pacate nu-mi permit sa platesc un contabil sa le faca, e vorba de 50$ pe an, apoi trebuie sa reculez 5 ani.....sunt 3 sedinte de therapie.....mult, prea mult.....asa ca o sa fac o scrisoare si ii las sa calculeze.....nu ma deranjeaza ca dureaza o luna in plus pt asta, atata timp cat fac rederessementul bine....

am sunat si la ei, am vorbit cu 2 persoane unul zice ca sa fac calcule, altul ca ajunge o scrisoare....asa ca nu-mi mai bat capul


bun venit noilor fete

mai revin, ma duc sa ma culc, ca la noi noptiile sunt tres mouvemente cum se tot scoala Steph, asa ca ne culcam cu gainile.....i-am schimbat medicatia pt anxietate, asa ca sa speram ca bientot se va schimba ceva


Ana sa-tzi fie de bine vacanta

Mergi la inceput