Sezatoarea canadiana (218)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Oana, condoleanta si de la noi. Imi pare tare rau sa aud. La fel ca si Simonna, eu nu pot sa citesc poezia, si singurul lucru care ma ajuta sa merg inainte aici e faptul ca ai mei sunt bine pana una alta.
O imbratisare pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Eu am mai tot citit printre picaturi dar nu reusesc sa scriu mai deloc. Nici nu stiu cand a trecut luna ianuarie
Laura, vorbim cum nu
Si pentru mine sezatoarea inseamna mult, desi nu contribui mereu. De aici (si de la vecinele noastre care imi lipsesc de asemeni) am invatat f. multe. Uite asa mi-am dat batai de cap cu scoala copiilor, ca altfel poate eram bine mersi linistita
Noi suntem bine, ne luptam cu scoala, cu "maturitatea" celui mare, intrebari fel de fel, nadravaniile si tantrumurile celui mic
Va dorim multa sanatate si mult succes fetelor ce se avanta pe drumul asta. Bun venit la sezatoare!

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Oana, condoleante, imi pare tare, tare rau. Am trecut prin acelasi lucru anul trecut, a fost un soc care nici acum nu a trecut. Ramane sa traim cu durerea si cu amintirile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Oana, condoleante!! iti zic si aici.
Imi pare tare rau!!

Nici eu n-am putut sa citesc poezia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Oana, sincere condoleante. Dragii nostri parinti....Imi vine in minte melodia lui Hrusca, Ruga pt. parinti:

http://www.youtube.com/watch?v=_ym_-5XZhwE

Elena, nu am timp acum sa scriu mult ca sunt cu amandoi piticii acasa (Andrei e virusat), dar revin saptamana viitoare cu detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Oana, condoleante si putere sa mergi mai departe.

Ela, ca fizician in Canada e tare greu sa iti gasesti de lucru. Trebuie sa fiti deschisi sa va mutati...oriunde gasiti ceva. In Montreal sansesle sa iti gasesti de lucru ca fizician sunt cam de 5%, poate nici alea. Bafta multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

OANA Condoleante si muuult curaj! e drept ca timpul vindeca ranile...Dar pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Oana, draga mea, condoleante si din partea noastra!
Ai dreptate, asta-i cea mai mare drama a emigrantilor! De cite ori nu-mi bate inima cind mai suna telefonul la ore tirzii! Fara sa vreau ma gindesc la un singur lucru, vestea groaznica.

Dumnezeu sa-l odihneasca pe taticul tau!














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Fetelor, vroiam sa ma scuz pentru vineri, stergeti-ma de pe lista, nu pot ajunge. Va pup!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Roxana, mai pui odata restaurantul te rog frumos? mai facem o strigare, cine vine?

Citat:
citat din mesajul lui simi

Fetelor, vroiam sa ma scuz pentru vineri, stergeti-ma de pe lista, nu pot ajunge. Va pup!







I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!


Accepte ta douleur, elle sera gentille avec toi... paroles d'un gamin de 8 ans


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput