Sezatoarea canadiana (218)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena.elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu80

Mersi mult Simona pentru raspuns, ma gandeam/speram ca stagiul sa fie cumva "inclus" si sa nu fii nevoit sa-ti cauti.

Si la noi e la fel Cristina, se plateste standby-ul. Spusese ceva cris1511 de lucrat in schimburi si am asociat asta cu prezenta la munca.

Lumir, noi suntem in aceeasi faza din octombrie 2010, trimis dosarul si asteptat sa ne cheme la interviu.

Sa va fie de bine intalnirea.




Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)
ralu, D1 in oct 2010?! serios?! si nu v-au chemat la interviu?! e mult prea mult timp, sariti pe ei cu telefoane si mailuri!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElaD spune:

buna fetelor,
mi-a parut bine de cunostinta fetelor... iar restaurantul a fost super.
week-end placut in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

N-am mai ris de tare mult asa bine. Elad, incintata de cunostinta.

Intotdeauna o placere sa revad prietene vechi, anturaj de nota 10 zic eu, ca tot am gusturi fine.

Mamica e in luna 7 dar nu va spun cine e, ghici ghicitoarea mea.

Oana, ne-ai lipsit. Sintem cu sufletul alaturi de tine
Simonna, s-a retinut, noblesse oblige.

V-am spus cum arata Dana traznet de m-am inverzit de invidie?

Voi stiti deja ce frumoasa e fetita lui ktrinel, ce stiti mai putin este ca este si extrem de cuminte.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Fetelor, ati vazut ce e in Romania?
Nu ma gandesc decat la soacra-mea care e singura si are zapada cat casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Sa ghicim, doar sa luam prin eliminare, insa nu ma incumet ca sa nu supar doamnele finute. Daca nu e secret, o sa aflam pana la urma.
Mihaela, bobo asta al meu merge la gradi in engleza, ne-au intrebat cand l-am inscris si am ales noi. La scoala de cartier nu are clasa de accueil si ar insemna sa-l dau la alta scoala care e mai departe si oricum acolo ar face numai franceza, chestii usoare iar la anul sa intre intr-a intaia. Stiu ca nu mai am dreptul la 7 dolari, o sa imi vina ceva inapoi, nu prea mult, dar oricum e mai ieftin decat o sc. particulara. Asa se mai bucura si el de un an la gradi, am inteles ca la unele gradinite au clasa de maternel.
Si ai mei sunt in oras, nu stiu ce se faceau la tara pe vremea asta, acuma au restrictie de iesit in frig cu problemele lui, iar el e musai sa mearga periodic la controale, merge si la sedinte de kinetoterapie.
Multumesc pentru incurajare, o zi buna pe maine, duminica ca vjne acusi lunea.
Carmençita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

[/quote]ralu, D1 in oct 2010?! serios?! si nu v-au chemat la interviu?! e mult prea mult timp, sariti pe ei cu telefoane si mailuri!!

www.albumdefamilie.ro/cont/elenamitro/albume/" target="_blank">Eva

[/quote]

Le-am scris si raspunsul lor a fost mereu 'nu ne mai deranjati, intrebarile vor duce la intarzierea dosarului'. Nu suntem numai noi in situatia asta..dosarele sunt intarziate rau de tot.

Cris1511, pana la urma sa gasesc eu primul job in domeniu, pe schimburi pe neschimburi, ca pe urma ma orientez.

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumir spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu80

ralu, D1 in oct 2010?! serios?! si nu v-au chemat la interviu?! e mult prea mult timp, sariti pe ei cu telefoane si mailuri!!

www.albumdefamilie.ro/cont/elenamitro/albume/" target="_blank">Eva

[/quote]

Le-am scris si raspunsul lor a fost mereu 'nu ne mai deranjati, intrebarile vor duce la intarzierea dosarului'. Nu suntem numai noi in situatia asta..dosarele sunt intarziate rau de tot.

Cris1511, pana la urma sa gasesc eu primul job in domeniu, pe schimburi pe neschimburi, ca pe urma ma orientez.

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)
[/quote]
Ralu noi am trimis primul dosar in acelasi ani cu voi(iulie 2010) si acum asteptam viza.Nu se poate sa nu va fi chemat nici macar la interviu.Mergeti la ambasada si puneti o intrebare acolo, stim cu totii ca termenele s-au lungit mult,dar cu siguranta nu dureaza un an jumate sa te cheme la interviu.

Stefan- 3 ani si 8 luni

CSQ- 5 aprilie 2011
Analize medicale 16.01.2012
Asteptam viza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Eu urasc sa fac curatenie simbata, in general stau vinerea pina tirziu sa termin, dar intilnirea cu voi mi-a dat asa un imbold la curatenie ca nu va imaginati. Mai spalam ceva, mai rideam de amintirea zilei dinainte. Deci a-ti inteles cit de bine m-am simtit nu?

Mihaela,esti tu o dragutadar toate aratam bine. Fiecare din noi are farmecul ei,pe Simona as asculta-o la nesfirsit,Cristina (cge) imi inspira mereu asa o stare linistitoare ( si ma intreb la cit de agitatata sunt eu ce oi inspira la altii??)m-am bucurat mult ca am vazut-o si stat linga Lori(as vrea numai o mica parte din taria ta in momentele grele)iar de restul ce sa mai zic, desi ne vedem rar simt ca ne cunoastem dintotdeauna.

f placuta prezenta viitoarei mamici, sper s-o mai vedem. la fel si ptr Ela, dar timida rau. Sau am fost noi asa mai acaparatoare si s-a retras in carapace?

In rest de abia astept urmatoarea party impreuna.

Noi am fost simbata la o petrecere de Sf Valentin/gustare de vin. Al meu sot a luat locul 2, dar amuzant a fost ca ne-a facut poze numai noi fetelor gustind din 9 vinuri diferite.Ziceai ca bem de cind lumea.

Trist si descurajator ce e in Ro.Socrul meu imi spunea ca la el in sat (linga Alexandria)la anumite case zapada este la nivelul acoperisului, copii se dau cu sania de pe casa.

O saptamina buna fetelor, a mea va fi f incarcata.

PS. Ce m-a socat moartea lui Witney.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna78 spune:

V-am citit relatarile legate de intalnirea celor care stau in Montreal. Abia astept sa vin si eu la intalnirile pe care le vom initia cu fetele care stau in apropiere de Toronto! Nu-i asa ca trebuie sa avem si noi parte de asa ceva?

Eu si familia mea suntem loviti de gripa foarte tare. L-am luat pe Cristi joi de la scoala cu febra 39.2. Am reusit sa-l stabilizez pe el si am cazut si eu si sotul meu. Eu sunt ravasita. Fac febra din 6 in sase ore. Mi-e teama sa nu influenteze analizele medicale pe care ma astept sa le facem luna viitoare. Tot mai des in ultima vreme s-a cerut repetarea analizelor pentru orice suspiciune pe care o au legata de plamani. Se pare ca romanii au un renume international ca fiind bolnavi de TBC.

In Romania intr-adevar situatia e critica. Au murit foarte multi oameni din cauza gerului si a zapezii. Sunt judete izolate, sate acoperite de zapada, oameni care nu mai au mancare... E groaznic ce se intampla!!!!

Tare mult as vrea sa stiu cum se manifesta o iarna in Toronto! Sunt temperaturi foarte scazute....??? Ce masina ar fi potrivita pentru a face fata unei ierni in zona aceea? Ne gandim deja si la astfel de lucruri: chirie, masina... O masina pe care sa nu ne cheltuim toti banii cu care venim, dar sa ne serveasca un timp destul de indelungat, pana cand ne vom permite ceva mai bun. Va multumesc anticipat pentru sfaturi/sugestii!!!

Ma duc sa ma bag in pat pentru ca ma ia cu ameteala.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Fetelor ce-ati facut? Ati trimis iarna canadiana in Romania?
Sunt in Bucuresti saptamana asta, si n-am mai inotat atata prin zapada de cand eram copil. M-am luptat azi pe viata si pe moarte sa urc in tramvai. N-am mai trait asa palpitant din studentie

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput