Sezatoarea canadiana (218)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Mi-a placut teribil la intilnire, m-am relaxat si am ris si m-am simtit bine si ma bucur ca va am aproape!

Cine n-a venit sa se oftice, ca are de ce!

Ladies, despre ce-am vorbit... sa nu uitati, stiti voi!

Weekend frumos,
Simonna

Ralu, toti au facut stagii dupa scoli, dar stagiile si le-au gasit singuri. Uneori si gasirea stagiului poate fi o problema. Tot networking, in principiu, a functionat cam la toti. Cei pe care ii stiu eu au cam ramas la firmele unde au facut stagiul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Ladies, intotdeauna o placere!!!

Info despre ce-am vorbit la sfarsit urmeaza pe mail! Urmariti postasul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Dragelor,
Multumesc pentru seara aceasta.
A fost mai bine decat speram.
Mi-au placut regasirile, dar si noutatile.
As mai fi stat muuult cu voi , dar datoria ma cheama maine de dimineata.
Am ramas cu ceva datorii, dar mai bine asa, e ceva de discutat cu siguranta si data viitoare.

Cu ocazia asta am incercat o chestie noua: salata de pui cu mango.
Interesant zic eu si oarecum dulce.

O pizza in stanga mea mirosea asa de bine...

Am uitat sa intreb in cate saptamani e viitoarea mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumir spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Oana, condoleante! Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau.
Imi inchipui prin ce zile groaznice ai trecut si treci...si cel mai trist este ca nimeni si nimic nu-ti poate alina durerea...decat timpul. Iti doresc multa putere si aminteste-ti mereu ca el de fapt nu te va parasi niciodata.

Carmencita, multa sanatate tatalui tau. Sper din suflet sa se refaca mult mai repede decat se asteapta medicii.

Lumir, iarna asta din Romania nu a fost nici pe departe pregatitoare pentru Montreal...poate pentru Polul Nord. Chiar ii spuneam azi sotului meu ca-mi este dor de zapada proaspata. Sper sa mai ninga si pe la noi si sa se potoleasca in Romania.


Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************




Alina eu sincer asa imi imaginam iernile in Montreal(foarte frig si multa zapada).Din pacata astia de-abia se misca sa curete sosele si de azi-dimineata a inceput din nou sa ninga(nu ca nu era destul zapada).Sa inteleg ca nu e zapada in Montreal acum?Cam ce temperaturi sunt la voi acum?

Stefan- 3 ani si 8 luni

CSQ- 5 aprilie 2011
Analize medicale 16.01.2012
Asteptam viza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

doamnelor, chapeau!! ce bine a fost....mai ales ca am avut un copil cuminteee...

misto propunerea! mai vorbim la locul cu pricina ...

Lori, am luat doggybag aseara ...si ce crezi ca mi-a pregatit Julia la micul dejun : pizza ...si reincalzita miroase si gusta demential!!

pup gasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Merci, Alina, eu doresc sanatate la toata lumea, si la cei mari si la cei mici.
Acuma daca tot ai spus, Iselin, poate ne spui si cine e proaspata mamica, sau e secret?
Sa va fie de bine intalnirea.
Eu voiam sa spun ca pana la urma cred ca o sa-l tin pe pitic la gradi' nu-l dau la scoala anul asta. Nu m-am hotarat,insa cred ca o sa se descurce el in clasa intai chiar daca nu face anul ala de maternel.
Carmençita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Mersi mult Simona pentru raspuns, ma gandeam/speram ca stagiul sa fie cumva "inclus" si sa nu fii nevoit sa-ti cauti.

Si la noi e la fel Cristina, se plateste standby-ul. Spusese ceva cris1511 de lucrat in schimburi si am asociat asta cu prezenta la munca.

Lumir, noi suntem in aceeasi faza din octombrie 2010, trimis dosarul si asteptat sa ne cheme la interviu.

Sa va fie de bine intalnirea.


Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Ralu80, sotul lucra in schimburi de la 6-14, 9-17 si 13-21. Cand era oncall, lucra de acasa, dar ca si cand ar face schimbul de noapte si trebuia sa se duca si la birou 3 zile/saptamana.Era foarte solicitant ca isi dereglase somnul de nu mai stia cand e zi si cand e noapte. Multumesc lui D-zeu ca acum a scapat de schimburi, ramanand doar cu oncall-ul, care se pare ca nu o sa mai fie asa busy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


A fost foarte fain aseara ! sunt recunoscatoare pentru prietene ca voi
Viitoarea mamica e o prezenta calda, finuta; incintata de cunostinta!
Ktrinelule, si eu am luat take out (s-a bucurat barbatul), a fost foarte bun si meniul, cred ca mai vreau la resto-ul asta.



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Vad ca v-ati distrat bine

Carmencita dar de ce ? Daca Marc s-a descurcat sunt sigura ca si al tau poate. Stii ca nu platesti 7 cad? Ca nu mai ai dreptul? Suna-ma sau scrie-mi la job sa mancam impreuna. Sa iti povestesc cum e cu scoala. Sanatate tatalui!

O intalnire in centru la pranz sau dupa job ati organizat vreodata?

Pentru meteo : meteomedia.com . Azi e cam frig, dar pe total a fost mai frig la Bacau si mai multa zapada.

Mergi la inceput